Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
11.11.2018 | Czytano: 81

Na strzelnicy uczcili 100 lat niepodległości

Ponad 80 osób wzięło dziś udział w zawodach strzeleckich z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Medale i puchary dla najlepszych strzelców wręczył starosta nowosądecki Marek Pławiak. Towarzyszył mu kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Ryszard Wąsowicz.

Na strzelnicy uczcili 100 lat niepodległości
Na strzelnicy LOK w Nowym Sączu do tarczy celowali uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Strzelali z karabinków pneumatycznych oraz kbks. Swoich sił, poza konkursem, spróbowali starosta Marek Pławiak i Ryszard Wąsowicz. Obaj strzelali z broni pneumatycznej.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Najlepszymi strzelcami zawodów zostali Beata Frączek i Adam Baran. Organizatorzy wręczyli też specjalne medale z okazji 100-lecia niepodległości osobom, które od lat angażują się w działania LOK. Odebrali je m.in. Starosta Marek Pławiak i kierownik PCZK Ryszard Wąsowicz.

- Cieszę się, że w tak wyjątkowym dniu możemy się spotkać i świętować razem - podkreślił starosta Marek Pławiak. - Sportowe współzawodnictwo jest jedną z form uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

(szel)
Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl