Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
07.11.2018 | Czytano: 88

Sto kilometrów na 100-lecie Niepodległości

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski odbyła się II Sztafeta Rowerowo – Biegowa zaprzyjaźnionych gmin. Wzięło w niej udział 12 rowerzystów z Towarzystwa Cyklistów Orzeł Spytkowice z powiatu nowotarskiego i 10 biegaczy z klubu „Spytaktiw” ze Spytkowic w powiecie wadowickim.

Sto kilometrów na 100-lecie Niepodległości
Impreza rozpoczęła się poranną mszą świętą w Kościele pw. NPNMP w Spytkowicach, w której wzięli udział uczestnicy sztafety ubrani w jednolite okolicznościowe stroje. Uroczysty start odbył się przed Urzędem Gminy w Spytkowicach, skąd włodarze w osobach wójta Ryszarda Papanka i przewodniczącego Rady Gminy Józefa Kościelniaka. pożegnali sportowców.

Trasa wiodła przez Wysoką, Jordanów, Maków Podhalański, Suchą Beskidzką, Wadowice, Zator do Spytkowic. W Wadowicach uczestnicy złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze przy pomniku Św. Jana Pawła II upamiętniając 40. rocznicę wyboru na Papieża.Na rynku w Zatorze przywitał ich burmistrz miasta Mariusz Makuch i grupka młodych biegaczy ze swą trenerką. W ich asyście udali się pod nowo powstający Kopiec Wolności usytuowany pomiędzy stawami hodowlanymi karpia. Tam zostali ugoszczeni wędzonym karpiem. Po krótkiej chwili dotarli do celu. Przy zamku spytkowskim odbyło się powitanie przez przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Piórowskiego i sołtys Helenę Mamoń.

Uczestnicy sztafety wspólnie pokonali 100 km trasę rozpoczynając od źródeł rzeki Skawy w Spytkowicach, a kończąc u jej ujścia do Wisły w Spytkowicach. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wszyscy uczestnicy pokonali dystans pomiędzy Spytkowicami i zapowiedzieli, że w następnych latach idea łączenia Spytkowic będzie kontynuowana.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/ zdj. Amatorski Klub Aktywnych ,,Spytaktiv”

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl