Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
25.10.2018 | Czytano: 87

Nagrody dla zasłużonych twórców z Sądecczyzny

Starosta nowosądecki Marek Pławiak nagrodził dziś zasłużonych działaczy kultury z Sądecczyzny. Towarzyszył mu wicestarosta Antoni Koszyk.

Starosta wręczył nagrody trójce twórców, którzy nie mogli wziąć udział w obchodzonym 16 października Sądeckim Dniu Kultury i Sportu. Podczas uroczystej gali wyróżniono wówczas specjalnymi nagrodami starosty kilkunastu artystów i animatorów kultury.

Dziś nagrody odebrali:

Barbara Paluch – poetka i artystka plastyk z Piwnicznej-Zdroju. Autorka wielu tomików wierszy oraz książek dla dzieci. Pisze w języku literackim oraz gwarze górali nadpopradzkich i pogórzan. W tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia pracy twórczej.

Anna Radzik – założycielka młodzieżowego zespołu teatralnego w Binczarowej (jest jego reżyserką i scenografem). Od lat działa na rzecz upowszechniania kultury w gminie Grybów.

Starosta przyznał też nagrodę Krynickiemun Towarzystwu Fotograficznemu, które obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia działalności. Przez te lata skupiało ono ponad 370 osób, przygotowało 705 wystaw zbiorowych i indywidualnych, przeprowadziło 496 konkursów i zorganizowało 100 plenerów fotograficznych. W imieniu KTF nagrodę odebrał prezes Juliusz Jarończyk.

(szel)
Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl