Środa, 22 maja | Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
17.07.2018 | Czytano: 70

Wystawa "Polak wg Mrożka" została przedłużona do 20 lipca (zdjęcia)

Kto nie miał jeszcze okazji, czasu albo możliwości, żeby wybrać się na spacer po krakowskich plantach w celu obejrzenia ogromnej wystawy rysunków Sławomira Mrożka przygotowanej przez Łaźnię Nową - niech się nie martwi. Będziemy cieszyć się "Polakiem wg Mrożka" tydzień dłużej! Zapraszamy, to ostatni dzwonek.

Ze względu na wielką radość, jaką wystawa rysunków satyrycznych Sławomira Mrożka sprawia mieszkańcom Krakowa i dzięki przychylności Pana Prezydenta Andrzeja Kuliga wystawa "Polak wg Mrożka" została przedłużona do 20 lipca. Można ją zwiedzać na odcinku od Barbakanu po ul. Franciszkańską. Wystawa przedstawia rysunki i cytaty z tekstów Sławomira Mrożka, w których autor bez sentymentu, z poczuciem humoru i wyczuciem prawdy spogląda w polską duszę.
Jaki jest więc „Polak wg Mrożka”? Na rysunkach odnajdziemy opowieść o naszej tęsknocie do wielkości, dumie narodowej, wymachiwaniu szabelką, romantycznych zrywach i niecierpliwości do codziennego gospodarowania swoim życiem. Prace powstawały w czasach bardzo ponurych. Mrożek ratował Polaków, przystawiając do świata krzywe zwierciadło i wyzwalając śmiech - najlepszą broń na nadmiar powagi i grozę życia w systemie totalitarnym. Prowadził grę, która w dzisiejszych czasach nabiera nowych znaczeń.

Wystawie towarzyszy mrożkowska aranżacja Bulwar[t]u Sztuki nad Zalewem Nowohuckim.

POLAK WG MROŻKA
Kurator, aranżacja: Małgorzata Szydłowska
Oprawa graficzna: Zbigniew Prokop / Creator s.c.
Rysunki: Sławomir Mrożek
Organizator: Teatr Łaźnia Nowa
Termin: do 20.07.2018 (Planty), 28.06–2.09.2018 (Zalew Nowohucki)

Wystawa „Polak wg Mrożka” realizowana jest w ramach kampanii „Wyzwolona_1918”.
Wystawa sfinansowana ze środków miasta Krakowa.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru Łaźnia Nowa

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl