Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
01.07.2018 | Czytano: 99

Aleksandra Kurzak nagrodzona złotym medalem Gloria Artis

- Jestem dumna i przeszczęśliwa, że tu, w miejscu chyba najważniejszym dla Polaka, w sercu Polski - na Wawelu, otrzymuję tę nagrodę - powiedziała sopranistka odbierając medal z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

- Nie zapomina pani nigdy o Polsce, jest pani artystką światową, ale i naszą polską, zawsze mile widzianą, oczekiwaną - powiedział Piotr Gliński podkreślając „wielki kunszt artystyczny” Aleksandry Kurzak.

Okazją do wręczenia medalu był koncert "Arie Oper Świata" odbywający się w ramach trwającego Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej. W piątkowy wieczór na dziedzińcu arkadowym na Wawelu Aleksandra Kurzak wraz z Orkiestrą Opery Krakowskiej pod batutą Wojciecha Rajskiego porwała melomanów w piękną podróż po najpiękniejszych ariach operowych.

Aleksandra Kurzak jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, kształciła się również w Hamburgu w akademii muzycznej Hochschule fur Musik und Theater Hamburg.
Jest laureatką licznych konkursów muzycznych a w roku 1998 zwyciężyła Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki. W roku 2000 otrzymała Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2015 z rąk Prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi.Trwający właśnie Letni Festiwal Opery Krakowskiej jest już 22. edycją tej ciekawej imprezy, w ramach której artyści opuszczają mury swej zacnej siedziby i ruszają w plener. Koncerty i spektakle operowe odbywają się na Zamku Królewskim na Wawelu ale także w Niepołomicach, Nowym Wiśniczu i Miechowie, gdzie 8 lipca galą operowo-operetkową „Zaśpiewaj to ze mną” zakończy się tegoroczna edycja festiwalu.

Więciej informacji znaleźć można na stronie www.opera.krakow.pl

wo/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl