Sobota, 13 kwietnia | Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
11.04.2018 | Czytano: 152

Prezentacja najnowszej publikacji „Mała ilustrowana historia Kościoła katolickiego w Polsce” (zdjęcia)

Książka ks. prof. Jana Szczepaniaka pt. „Mała ilustrowana historia Kościoła katolickiego w Polsce” ukazała się nakładem Wydawnictwa św. Stanisława BM Archidiecezji Krakowskiej. Jej prezentacja odbyła się dziś w sali Okna Papieskiego Domu Arcybiskupów Krakowskich.

Autor przedstawia dzieje Kościoła w Polsce i to pierwsza tego typu publikacja, skierowana głównie do uczniów, studentów, ale i wszystkich pasjonatów historii. Napisana barwnym językiem porusza najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju, nie tylko te dotyczące Kościoła. Mieszko I, Jadwiga Śląska, Augustyn Kordecki, Mikołaj Kopernik, Jan Paweł II to tylko kilka postaci, które pojawiają się na kartach książki. Publikacja wzbogacona została mapami, zdjęciami i malarskimi reprodukcjami, co zdecydowanie uatrakcyjnia przekaz i pozwala na łatwiejsze przyswojenie treści.

„Mała ilustrowana historia Kościoła katolickiego w Polsce” to podręczna encyklopedia wiedzy historycznej, opakowana w atrakcyjną szatę graficzną, która zachęca do pogłębienia wiedzy w przyjemny sposób.

W prezentacji, którą poprowadził Ks. Łukasz Piórkowski udział wzięli: Metropolita Krakowski Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, autor książki Ks. prof. dr hab. Jan Szczepaniak oraz ks. Zygmunt Kosowski Dyrektor Wydawnictwa Świętego Stanisława w Krakowie

Tomasz Cichocki i materiały prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl