Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
31.03.2018 | Czytano: 136

Najpiękniejszy orawski koszyczek wielkanocny (zdjęcia)

Za nami kolejna edycja Konkursu na najpiękniejszy, tradycyjny, orawski koszyczek wielkanocny. Jest to wydarzenie, które budzi coraz większe zainteresowanie wśród Orawian i gości.

Konkurs odbył się Wielką Sobotę w Skansenie - Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, w znajdującym się na jego terenie kościółku pw. Matki Bożej Śnieżnej. Oprócz samego konkursu, odbyło się także tradycyjne święcenie pokarmów, a uczestnicy i gości mogli posłuchać opowieści o tradycyjnych orawskich zwyczajach związanych z Wielkanocą. W tym roku przedstawiciele muzeum mówili o motywie wody w kulturze ludowej Orawy i jej roli w obrzędowości. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty tradycyjnego barwienia jaj.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 28 koszyczków. Główne nagrody otrzymali: Anna Grobarczk z Zubrzycy Górnej, Magdalena Kozak z Jabłonki i Maria Polańska z Zubrzycy Dolnej.

Przyznano też wyróżnienia, które otrzymali: Jakub Burda, Matylda Opach, Martyna Spyrka, zespół Małolipnicanie, Krystyna Kluska, zespół Małolipnicka Rodzina Kolpinga, Daria Wilk-Juraszek, Adaś Kowalczyk, Dominika Misiniec i Krystyna Filip.

r/ zdjęcia Łukasz Sowiński
Źródło podhale24

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl