Zobacz więcej
Jak nie bez racji zauważyła kurator, tornistry można „odchudzić” także poprzez rezygnację z przeróżnych dodatkowych pomocy, jak chociażby zeszytów ćwiczeń wydawanych w tzw. boxach przez wydawnictwa.
- Myślę, że najwyższa pora zostawić te „gotowce”, które wymagały od ucznia jedynie pewnych uzupełnień. Zwykły zeszyt w miękkiej oprawie, np. 60-kartkowy, daje dużo więcej możliwości zapełnienia go treścią, tak przez nauczyciela, jak i ucznia. Korzyści będzie wiele więcej. Po pierwsze uczniowie będą mieli szansę formułować na piśmie swoje myśli w dowolnej długości, bez ograniczenia się do jednej linijki, a po drugie nabędą cenną w dorosłym życiu umiejętność sporządzania notatek – wyjaśniła Nowak.
Swą prośbę skierowała też do rodziców.
- Proszę, sprawdzajcie państwo, co dzieci noszą w tornistrach – napisała w swym apelu. - Często są to rzeczy niepotrzebne, ciężkie i zajmujące dużo miejsca. Zebrane doświadczenie pokazuje, że w tornistrach uczniów znajdują się butelki z częściowo wypitymi napojami, gadżety, zbędne w danym dniu stroje do lekcji w-f, niewyjmowane tygodniami przedmioty, które nie są wymagane przez szkoły, a nawet zwykłe śmieci.
Opr. eł