Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
13.02.2018 | Czytano: 69

"Ta nagroda starosty bardzo nam pomoże"

Starosta nowosądecki wręczył dzisiaj nagrodę finansową dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korzennej doceniając zasługi w krzewieniu i upowszechnianiu kultury wśród osób niepełnosprawnych.

- Zawsze wspieram niepełnosprawnych – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Wielokrotnie spotykałem osoby z WTZ w Korzennej na różnych imprezach kulturalnych, gdzie świetnie się prezentowały. Trzeba doceniać trud i zaangażowanie zarówno podopiecznych, jak i terapeutów, którzy poświęcają wiele godzin na przygotowanie występów teatralnych. Ta nagroda to moje podziękowanie z tę pracę. Kierownik Warsztatów ma już plan jak ją dobrze spożytkować, żeby skorzystali z niej wszyscy uczęszczający na zajęcia.

Razem ze starostą Markiem Pławiakiem, z podopiecznymi WTZ spotkał się wójt Korzennej Leszek Skowron.

Warsztaty Terapii Zajęciowej rozpoczęły działalność w 2005 roku. Placówka znajdowała się pierwotnie w zabytkowym dworku Długoszowskich w Lipnicy Wielkiej, ale z początkiem czerwca 2017 roku została przeniesiona do Korzennej. Kierownikiem WTZ jest Ewa Bulanda Al-Mashan. Warsztaty Terapii Zajęciowej służą osobom niepełnosprawnym, ale wpływają także na integrację lokalnej społeczności.

- Dziękuję za docenienie naszej pracy – mówiła kierownik Ewa Bulanda Al-Mashan. – Starosta i wójt często nas wpierają i dzięki temu, nasi podopieczni mogą korzystać z wyjazdów do miejsc, w których odbywają rehabilitację i korzystają z dodatkowych zajęć rozwijających ich umiejętności. Ta nagroda finansowa bardzo nam pomoże. Nie jest wykluczone, że uczestników WTZ czeka ciekawy wyjazd.

olsz/ zdj. Maria Olszowska
Źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl