Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
04.01.2018 | Czytano: 61

Nowe wyciągi w Zakopanem? Samorząd deklaruje pomoc

Pięcioletnie umorzenie podatku od inwestycji ma zachęcić inwestorów do budowania nowych wyciągów narciarskich na terenie Zakopanego.

Nowe wyciągi w Zakopanem? Samorząd deklaruje pomoc
Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na inwestycje narciarskie na terenie Zakopanego mogą liczyć na pomoc ze strony miasta. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę przygotowaną przez burmistrza, która na pięć lat będzie zwalniała przedsiębiorcę z podatku od nieruchomości oraz z podatku od inwestycji.

- Nasunął mi się pomysł aby pomóc w tym najtrudniejszym pięcioletnim okresie, kiedy próbują rozruszać wyciąg. Kiedy te duże kredyty ciążą, żeby mieli szansę lżej rozwinąć działalność – mówi Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Pomysł burmistrza chwalą nie tylko radni, ale również właściciele funkcjonujących już wyciągów narciarskich. - Jest to wielki gest ze strony miasta i ogromne odciążenie. Jeżeli założymy, że urządzenie kosztuje 2 mln euro, to proszę sobie przeliczyć 2% od tego – zaznacza Wojciech Strączek, prezes Stacji Narciarskiej Harenda.

Z podatkowej ulgi mogą również skorzystać funkcjonujące już stacje narciarskie, jeżeli wybudują kolejne wyciągi. Zwolnienie podatkowe ma obowiązywać od 2018 roku.


ms/ podhale24.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl