Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
16.12.2017 | Czytano: 69

Wyłoniono laureatów Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2017

Firma Ernesto Travel, Conhpol oraz Grupa Kęty to laureaci tegorocznej Małopolskiej Nagrody Gospodarczej w kategoriach mały, średni i duży przedsiębiorca. Nagrodę specjalną z kolei otrzymał Krakowski Park Technologiczny. To te firmy są liderami przedsiębiorczości w regionie - kreują trendy, wyznaczają kierunki rozwoju dla innych i bez kompleksów konkurują na zagranicznych rynkach.

Podczas uroczystej gali wyróżnienia za trud włożony w rozwój gospodarczy województwa wręczył zwycięzcom wicemarszałek Wojciech Kozak.

- Małopolska Nagroda Gospodarcza to wyróżnienie dedykowane tym, bez których rozwój gospodarczy Małopolski nie byłby możliwy. Laureaci tej nagrody – nasi przedsiębiorcy – są bez wątpienia najlepszą wizytówką województwa, a ich sukces świadectwem tego, że nasz region dysponuje znaczącym potencjałem gospodarczym oraz dużymi możliwościami rozwojowymi - mówił podczas gali wicemarszałek Wojciech Kozak.

Celem nagrody przyznawanej od 2009 roku jest promowanie najlepszych przedsiębiorców z Małopolski oraz inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności między przedsiębiorcami.

Laureaci Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2017:
• Mały przedsiębiorca – firma Ernesto Travel
Firma działa na małopolskim rynku od 2006 roku. Głównym celem biura jest przyciąganie zagranicznych turystów do Małopolski i innych regionów naszego kraju. Biuro jest liderem w turystyce religijnej i pielgrzymkowej. W czasie Światowych Dni Młodzieży pracownicy firmy obsłużyli 16 tys. pielgrzymów, a w całym 2016 roku z ich usług skorzystało prawie 22,5 tys. osób. W ciągu ostatnich 3 lat działalności biura zaprosili do Małopolski turystów z ponad 50 krajów świata.

• Średni przedsiębiorca – firma Conhpol
Firma Conhpol została założona w 1978 roku. Należy do wiodących producentów obuwia w Polsce. Oprócz długiej tradycji i bogatego doświadczenia firma dysponuje nowoczesnymi maszynami, które przy użyciu najwyższej jakości skór i komponentów pozwalają produkować wyłącznie najlepszej jakości obuwie. Produkcja odbywa się w czterech zakładach na terenie Polski. Dziennie tworzy i ręcznie wykańcza ponad 3 tys. par butów.

• Duży przedsiębiorca – Grupa Kęty
Segment Wyrobów Wyciskanych Grupy Kęty jest największym krajowym producentem profili aluminiowych z szacowanym udziałem w polskim rynku na 30 proc.. Od kilku lat zaliczany jest także do grona znaczących europejskich producentów, posiadając w tym rynku ok. 2 proc. udziału. Klientami firmy są przede wszystkim rynki budownicze i konstrukcyjne oraz branża motoryzacyjna, transportowa (w tym transport szynowy), jak również branża meblowa czy wyposażenia wnętrz.

Podczas wydarzenia przyznano również nagrodę specjalną. Otrzymał ją Krakowski Park Technologiczny.

opr. s/
Źródło UMWM

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl