Niedziela, 14 kwietnia | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi
12.12.2017 | Czytano: 87

Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie za pracę z niepełnosprawnymi (zdjęcia)

Jedno Złote i trzy Srebrne Jabłka Sądeckie wręczył dziś działaczom PTTK w Nowym Sączu Marian Ryba – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego. Okazją do ich uhonorowania były obchody jubileuszu 15-lecia istnienia Komisji Integracji z Niepełnosprawnymi Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Złote Jabłko Sądeckie otrzymał Mieczysław Witowski. Srebrnymi uhonorowano Beatę Koral-Mółkę, Marię Pierzgę i Magdalenę Tomasiak. Najwyższe odznaczenia przyznawane przez starostę nowosądeckiego działacze PTTK otrzymali w podziękowaniu za wieloletnią społeczną pracę na rzecz rozwoju turystyki na Sądecczyźnie, osobisty wkład, życzliwość i okazywane serce w pracy z niepełnosprawnymi oraz młodzieżą.

Karol Trojan – przewodniczący Komisji Integracji z Niepełnosprawnymi Oddziału PTTK "Beskid" w Nowym Sączu odebrał z rąk Mariana Ryby list gratulacyjny, a Michał Mółka otrzymał Dyplom Starosty Nowosądeckiego.

- Wasza praca jest wspaniałym darem dla Sądecczyzny i jej mieszkańców - podkreślił Marian Ryba. - Zwłaszcza tych, którzy z powodu swej niepełnosprawności czuli się wykluczeni z głównego nurtu życia. Niesiecie im nie tylko wsparcie, ale także możliwość odczuwania radości z rozwijania życiowej pasji, jaką jest turystyka. Wszystkim członkom Komisji oraz osobom ich wspierającym dziękuję za ten piętnastoletni trud. Życzę również dalszej owocnej działalności, wielu szczęśliwych twarzy wokół oraz wszelkiej pomyślności.

Jubileusz był okazją do wręczenia odznak PTTK nadanych przez Zarząd Główny. Specjalne statuetki zasłużonym działaczom wręczył też wiceprezydent miasta Wojciech Piech.
Dodajmy, że w ciągu 15 lat Komisja Integracji z Niepełnosprawnymi zorganizowała ponad 270 rajdów i wycieczek, w których wzięło udział łącznie blisko 6 tysięcy osób.

szel/ zdj. Paweł Szeliga
Źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl