Obecnie festiwal PKS to nie tyko muzyka, ale również wydarzenia towarzyszące. Nie może was zabraknąć 14 kwietnia na Małym Rynku. Każdy z duszą artysty (lub bez niej) będzie mógł wyrazić siebie malując stary PKS czy też biorąc udział w otwartych warsztatach grania na … śmieciach. Ponadto czeka was tam wystawa zdjęć z poprzednich koncertów oraz liczne konkursy.
Kiedy już wasze zmysły zostaną już nasycone sztuką wizualną na Małym Rynku czas na muzykę! Podczas trzech dni festiwalu czekają niezapomniane koncerty polskich gwiazd. W piątek pojawi się L.Stadt – grupa grająca surf rocka z elementami country oraz psychodeli. Muzycy L.Stadt występowali m.in. na Heineken Open ‘er Festival, Coke Live Music Festival, a także mają juz za sobą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. W sobotę rozsmakujemy się w muzyce Tymona Tymańskiego & The Transistors. Tymona znamy z takich zespołów jak Miłość, Kury, Tymon i Trupy, Czan, NRD, The Users czy Masło. W Centrum Kultury Rotunda Tymon zagra rockowo zarówno nowe jak i stare przeboje. Niedziela z kolei należy do Łąki Łan. Rotunda zatrzęsie się od energetycznego Łąki Funka , który nie pozwoli wam na zmęczenie. Łąki Łan także gościł na Heineken Open ‘er Festival, Coke Live Music Festival, a w ubiegłym roku na Woodstocku.
W piątek oraz w sobotę wystąpią kapele, które zostały wybrane w preselekcji festivalu. W niedzielę spośród tych sześciu kapel zostanie wyłoniony zwycięzca, który zagra swój koncert tuż przed Łąki Łan. Wybrane kapele to Meow, Dot, Kasia Sochacka wraz z zespołem, Petite Illusion, Seven Seeds oraz Two Red Traingles.
Ceny biletów, zapisy na warsztaty oraz dokładny harmonogram występów na www.pks.rotunda.pl
opr. s/




















