Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
20.02.2012 | Czytano: 92

Szaflary: "Prowda" prezentuje kolejny spektakl teatralny (zdjęcia)

SZAFLARY. Amatorski Zespół Teatralny „Prowda” działający przy szkole w Szaflarach przygotował kolejną premierę. Tym razem to komedia teatralna w trzech aktach pt. "Recepta na zdrowie" autorstwa Wandy Czubernat, w reżyserii Doroty Adamczyk.

- Wszyscy staramy się dbać o zdrowie - nawet państwo, czy Narodowy Fundusz Zdrowia. Ale jest trochę uchybień, to trochę chcieliśmy się pośmiać, bo śmiech to zdrowie, a to jest najważniejsze - wyjaśnia reżyserka.

Spektakl opowiada o przychodni, w której panuje chaos. Lekarze nie mają czasu dla pacjentów, są zasypani papierami, zajęci szkoleniami. Dyrektor zastanawia się jak rozwiązać ten problem. Udaje się do znachora...

Kierownikiem zespołu jest Dorota Adamczyk. W skład zespołu wchodzą: Stanisław Piętka, Andrzej Adamczyk, Marcin Urbaś, Mateusz Urbaś, Maria Gałdyn, Edyta Możdżeń, Katarzyna Możdżeń, Aleksandra Chudoba, Dominika Rzepka, Wojciech Rzepka, Damian Kamiński, Tomasz Szczęch, Joanna Szczęch, Michał Sieczka, Kinga Kalata, Andrzej Kalata, Paulina Zięba, Klaudia Szczekała, Monika Latocha, Katarzyna Strama oraz Patrycja Kułach. Aktorom towarzyszy dziecięcy zespółu regionalny "Mali Szaflarzanie".

"Prowda" od kilku lat bierze udział w czarnodunajeckich "Przepatrzowinach". W jednej z edycji zdobył główną nagrodę - "Złota Maskę". Wcześniejsze przedstawienia zespołu to m. in. "Jak dokuczyć wójtowi" autorstwa Wandy Czubernatowej, "Otwarcie Remizy", czy "Kuba Młynarcyn".

Zdj. Michał Bachulski

s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl