Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
16.02.2012 | Czytano: 77

W niedzielę w Rabce-Zdroju zorganizowana zostanie akcja krwiodawstwa

W niedzielę 19 lutego 2012 RCKiK w Krakowie oddział terenowy w Nowym Targu przy współpracy z Parafią Św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju organizuje akcję krwiodawstwa.

Podczas poprzedniej akcji w listopadzie zarejestrowano 61 dawców. Zakwalifikowano do pobrania rekordową na przestrzeni ostatnich lat liczbę 51 osób (22 kobiety, 29 mężczyzn). Po raz pierwszy podzieliło się bezcennym darem krwi 8 osób. Zebrano 22,95 litra krwi.

Tym razem krew będzie można oddać w godzinach od 8:30 do 14:30 w salkach katechetycznych przy Parafii Św. Marii Magdaleny w Rabce ul. Orkana.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciąg 24 godzin przed oddaniem krwi.

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL (dowód osobisty, legitymację studencką, paszport, prawo jazdy), dawca wielokrotny - również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl