Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
11.05.2017 | Czytano: 160

Bibliotekarze nagrodzeni za sumienną pracę (zdjęcia)

Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba wziął dziś udział w obchodach Powiatowego Dnia Bibliotekarza, połączonych z jubileuszem 70. rocznicy powstania Biblioteki Publicznej Gminy Krynica-Zdrój.

W sali balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju spotkała się setka bibliotekarzy, pracujących w 46 placówkach, działających na terenie powiatu nowosądeckiego. Marian Ryba, w imieniu starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka, nagrodził Magdalenę Krzeszowską, Małgorzatę Pomietło, Marzenę Pawłowską, Monikę Jackowicz-Nowak i Rafała Kubika.

- To podziękowanie za szczególne zasługi na rzecz upowszechniania książki i czytelnictwa oraz dbałość o prestiż zawodu bibliotekarza na Sądecczyźnie - mówił Marian Ryba.

Radni wojewódzcy Grzegorz Biedroń i Stanisław Pasoń przybyli na uroczystość z Medalem Polonia Minor, przyznanym przez samorząd województwa Magdalenie Krzeszowskiej - dyrektor krynickiej biblioteki. Listy gratulacyjne i upominki wręczyli jej także burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko i burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

- Wszyscy pamiętamy z dzieciństwa sentencję mówiącą o tym, że książka jest najlepszym przyjacielem człowieka - zauważył Jacek Lelek. - Bibliotekarze byli ludźmi, którzy pomagali nam tę przyjaźń wdrożyć.

Maria Sosin, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu podkreśliła, że bibliotekarze na Sądecczyźnie są wyjątkowymi ludźmi. Nie boją się wyzwań i są otwarci na projekty, które sprawiają, że biblioteki wspaniale się rozwijają i przyciągają coraz więcej czytelników. W miastach i wsiach regionu są centrami, w których skupia się życie kulturalne.

- Mam szczęście pracować z ludźmi, którzy kochają swoją pracę, są jej autentycznymi pasjonatami - przekonywała Maria Sosin. - Takie podejście do pracy gwarantuje sukces.

W obchodach święta bibliotekarzy wzięli udział członkowie Komisji Kultury i Ochrony Dóbr Kultury Rady Powiatu Nowosądeckiego Marta Adamczyk, Marian Dobosz, Zofia Nika i Zenon Szewczyk.

szel/ zdj. Paweł Szeliga
Źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl