Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
09.05.2017 | Czytano: 158

Złota, Honorowa i Zielona gruszka - nagrody dziennikarzy

Stowarzyszenie Dziennikarzy RP nagrodziło Złotą Gruszką Jana Stępnia, dziennikarza Radia Kraków, który pracuje w rozgłośni od 35 lat. Złota Gruszka przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w pracy, warsztat dziennikarski oraz dbałość o nienaganną polszczyznę. Nagroda Złotej Gruszki przyznawana jest od 28 lat.

Laureatem Honorowej Złotej Gruszki został w tym roku Andrzej Sikorowski. Zieloną Gruszkę odebrała Agnieszka Molęda- Pietrus z Polsatu.

Wczoraj w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Krakowie Sławomir Pietrzyk wręczyli Nagrody Złotej i Zielonej Gruszki dla wyróżniających się dziennikarzy za 2016 rok.

Nagroda "Złotej Gruszki" to forma szczególnego wyróżnienia dziennikarzy prasy, radia i telewizji z terenu Polski południowej. Jest przyznawana corocznie w okolicach rocznicy ukazania się pierwszej polskiej gazety "Merkuriusz Polski" wydawanej w Krakowie. Nagrodę tę przyznaje każdorazowo Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Krakowie za szczególne osiągnięcia dziennikarskie mające walor odkrywczości i świeżości, bezkompromisowego spojrzenia na aktualne problemy polityczne, społeczne, gospodarcze, kulturalne ujmowane w formie warsztatowo
nienagannej.

Przez tę nagrodę Jury wyróżnia autorów przedstawiających swoimi publikacjami świadome dążenie do twórczej ingerencji w istniejącą rzeczywistość i chęć do nie konformistycznego oświetlania przedstawionych zjawisk, wydarzeń i procesów społecznych, zachodzących w naszym kraju.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe SDP

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl