Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
13.03.2017 | Czytano: 115

Ok. 10 mln zł od wojewody dla powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego (zdjęcia)

NOWY TARG. Wojewoda małopolski Józef Pilch wręczył dziś staroście nowotarskiemu Krzysztofowi Faberowi, staroście tatrzańskiemu Piotrowi Bąkowi, wójtowi gminy Szaflary Rafałowi Szkaradzińskiemu, wójtowi gminy Nowy Targ Janowi Smarduchowi oraz wójtowi gminy Bukowina Tatrzańska Stanisławowi Łukaszczykowi promesy na dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej i na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

- Wojewoda dziś w roli św. Mikołaja - żartował starosta nowotarski. - Albo w roli św. Józefa. Jakby nie mówić przyjechał wręczać promesy na usuwanie skutków powodzi - dodał Krzysztof Faber.

Józef Pilch prostował, że nie chodzi tylko o usuwanie skutków powodzi, ale przede wszystkim o remont lokalnych dróg. - Dużo pieniędzy na to przywiozłem, bo tych inwestycji będzie bardzo dużo, ale to nie jest koniec - zapowiedział wojewoda.

Powiat nowotarski otrzymał blisko 4 mln zł na dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na dwa zadania: Rozbudowa drogi powiatowej nr 1659K Maruszyna - Ludźmierz - Czarny Dunajec w miejscowości Ludźmierz oraz Przebudowa drogi powiatowej nr 1664K Harkabuz - Piekielnik w miejscowości Podszkle oraz drogi powiatowej nr 1682K Podszkle-Podwilk w miejscowości Podszkle.

Gmina Szaflary uzyskała ok. 754 tys. zł na zadanie pn. Przebudowa drogi gminnej nr K364775 ul. Jana Pawła II w miejscowości Maruszyna. Wójt Smarduch odebrał ponad 2 mln na Przebudowę drogi gminnej nr K363521 Na Gąsorkowym w miejscowości Rogoźnik i Ludźmierz, a wójt Łukaszczyk ponad 900 tys. zł na Rozbudowę drogi gminnej „Koziniec” w miejscowości Czarna Góra.

Komentując przyznane środki starosta nowotarski zauważył, że droga w rejonie Podszkla "długo czekała na remont". - Ta droga w przyszłości połączy się z Podwilkiem a potem z DK nr 7 - przypomniał. - My mamy powiecie 3,5 km mostów i mostków - możemy nimi obdzielić niejedno województwo, ale taka to u nas specyfika subregionu - podsumował.

Wojewoda małopolski wręczył także dwie promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Powiat nowotarski otrzymał 3 300 000 zł na wykonanie trzech zadań: Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1661K Trute – Klikuszowa - Obidowa w miejscowości Obidowa; Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1667K Rabka-Zdrój - Ponice w miejscowości Ponice; Remont mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1636K Krościenko - Szczawnica w miejscowości Jaworki. Z kolei powiat tatrzański uzyskał 870 000 zł na Remont drogi powiatowej nr 1654K Ząb - Ratułów - Ciche - Chochołów w miejscowości Bustryk.

- Liczę, że bardzo szybko rozpoczną się pracy i te pieniądze zostaną szybko i skutecznie wykorzystane. A jak przyjadę za jakiś czas z kolejną pulą środków, czy promesami, to może zaglądnę tam, gdzie prace są wykonywane - zapowiedział wojewoda Pilch.

W spotkaniu z wojewodą uczestniczył także burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha oraz parlamentarzyści - posłowie Anna Paluch i Edward Siarka oraz senator Jan Hamerski.

s/ zdj. Piotr Korczak
Źródło podhale24

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl