Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
23.11.2011 | Czytano: 82

W niedzielę w Rabce-Zdroju zorganizowana zostanie akcja krwiodawstwa

W niedzielę 27 listopada RCKiK w Krakowie oddział terenowy w Nowym Targu przy współpracy z parafią Św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju organizuje akcję krwiodawstwa.


Jak przypomina Agnieszka Wietrzyk, podczas poprzedniej akcji w sierpniu zarejestrowano 43 dawców, zakwalifikowano do oddania krwi 38 osób. - Po raz pierwszy podzieliło się bezcennym darem 9 osób. Zebrano ponad 16 litrów krwi - podsumowuje.

Tym razem krew będzie można oddać w godzinach od 8:30 do 14:30 w salkach katechetycznych przy parafii Św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju przy ul. Orkana.

- Systematycznie rośnie liczba osób, które chcą być powiadamiane za pośrednictwem poczty elektronicznej lub SMS o akcjach organizowanych w Zdroju. Każdy, kto wyrazi zainteresowanie otrzymuje na kilka dni przed terminem przypomnienie o miejscu i czasie trwanie akcji - dodaje Agnieszka Wietrzyk.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Zgłaszający się do oddania krwi powinien mieć przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL (dawca wielokrotny - również legitymację Honorowego Dawcy Krwi).

Koordynatorem akcji w ramach kampanii społecznej "Twoja krew - moje życie" z ramienia RCKiK jest Halina Czerwińska - kontakt tel. 18 266 45 27.

opr. s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl