Poniedziałek, 29 kwietnia | Imieniny: Piotra, Rity, Angeliny
15.01.2017 | Czytano: 63

Etnograficznym okiem. Bezpłatne warsztaty rysunku dla dorosłych

Etnograficznym okiem to cykl otwartych, bezpłatnych, warsztatów dla młodzieży i osób dorosłych wprowadzających w zagadnienie rysunku. Raz w miesiącu, w niedzielne popołudnie organizowane będą spotkania z przedmiotem - eksponatem w przestrzeni muzeum. Na kolejnych warsztatach poznamy różne sposoby tworzenia nie tylko szkiców i notatek, ale także podstawy rysunku, oraz sposoby wykorzystywania szkicu/projektu do dalszej pracy twórczej.

Praca ze szkicownikiem to nie tylko próba zarejestrowania tego co widzimy, to zapis naszego sposobu myślenia. To skupienie na detalu, poszukiwanie poezji w przedmiocie. To nauka innego patrzenia na otoczenie, które możemy zabrać ze sobą w świat i korzystać z niego nie tylko w muzeum. To też zabawa formą i treścią, bo to co stworzymy nawet realistycznie odwzorowane należy już do nas, dlatego możemy je przetwarzać zmieniać tworząc nową jakość.
W czasach niezwykłych technologii, praca manualna nabiera nowej jakości zachęcamy wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności i biegłość w rysunku, ale również te osoby, które nie są artystami, ale poszukują sposobu na zatrzymanie się w biegu, zmiany spojrzenia na świat. Jest to też przestrzeń dla inspiracji i być może rozpoczęcia swojej przygody ze sztuką, bądź etnografią. Na kolejnych spotkaniach będziemy korzystać z różnych narzędzi, jak ołówek, węgiel czy tusz. Poznamy różne sposoby tworzenia nie tylko szkiców i notatek, ale podstawy rysunku, oraz sposoby wykorzystywania szkicu/projektu do dalszej pracy twórczej.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z rysunkiem. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

Harmonogram:

16 października – PRZEDMIOT
Zagadnienia: kreska, linia, rysunek linearny
Technika: ołówek, grafit, marker, flamaster, cienkopis

20 listopada – PRZESTRZEŃ
Zagadnienia: światło i cień
Technika: ołówek, grafit, węgiel rysunkowy, sepia

11 grudnia – DETAL
Zagadnienia: odbicia światła, połyskliwość, blik
Technika: ołówek, grafit, biała kreda, biała kredka

15 stycznia – FAKTURA
Zagadnienia: struktura, powierzchnia, materiał
Technika: węgiel, tusz, piórko, cienkopis

Spotkania prowadzi Agnieszka Lisowska - absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Akademii Świętokrzyskiej (specjalność: malarstwo sztalugowe). Prowadzi zajęcia edukacyjne w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie. W pracy ceni i poszukuje elementów improwizacji i przestrzeni dla spontaniczności.

Informacje praktyczne:
Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Plac Wolnica 1
Godzina: 16.00 – 18.00
Warsztaty bezpłatne.
Źródło Muzeum Etnograficzne w Krakowie

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl