Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
01.06.2016 | Czytano: 117

Sezon triathlonowy na Podtatrzu rozpoczęty (zdjęcia)

W Niedzicy –Zamku odbyły się pierwsze tego roku zawody triathlonowe. Była to siódma edycja Mocarnego Zbója. CROSSTRIATHLON - to extremalna wersja tej dyscypliny.

Sezon triathlonowy na Podtatrzu rozpoczęty (zdjęcia)
Tego roku pogoda była wręcz wymarzona- słońce i temp. 25oC. Jedynie woda jak zwykle u nas nie najcieplejsza 16oC.

Na starcie pojawiło się 30 zawodników, 5 zawodniczek i 1 sztafeta(pływak, rowerzysta, biegacz- w ten sposób też można zmierzyć się z dystansem) Zawodnicy pokonali w wodzie dystans 1,3 km bo tyle wynosi odległość miedzy przystaniami statków „Żegluga i Turystyka”. Już w wodzie stawka zawodników podzieliła się na walczących o zwycięstwo i tych co chcą tylko ukończyć. Pierwszy w strefie zmian na plaży Zamajerz po 20 min. zameldował się Szustak Wojciech z Tarnowa. Zawodnicy wskoczyli na rowery i rozpoczęli mozolną wspinaczkę na Cisówkę i Barwinkową Górę. Ponieważ trasa roweru to trzy pętle były i zjazdy, niestety dla zawodników trudny teren nie pozwalał na odpoczynek. Najlepiej na rowerze czuł się Mateusz Tylek, który trasę 34 km pokonał w 1h18min. I jako pierwszy wyruszył na trasę cross biegu. Mimo pogoni utrzymał prowadzenie do końca i drugi raz z rzędu wygrał nasze zawody poprawiając swój zeszłoroczny wynik. Czas Zwycięscy 2h 28 min. Drugi był Marek Zajusz z Andrychowa a trzeci Paweł Gąsior z Nowego Targu. Po raz pierwszy były emocje w rywalizacji pań. Tego roku na starcie stanęło więcej zawodniczek niż miejsc na podium. Joanna Garlewicz z Krakowa powtórzyła sukces z 2015 roku zwyciężając z czasem 2h 52 min. poprawiając swój poprzedni wynik o 20min. ( wyprzedziło Ją tylko 7 panów). Kolejne panie to Anna Tomica z Cieszyna i Barbara Błoniarczyk z Nowego Sącza.

Inauguracja sezonu może nie okazała ale w naszej okolicy organizowane są zawody tylko o wysokiej skali trudności. Mocarny Zbój budzi respekt zimną wodą, trudami MTB i górskim biegiem a jednak ma swoich stałych bywalców. W tym roku rozegrane będą jeszcze :
GORALMAN -4.06.2016 –Orawska Polhora
VII FRYDMAN TRIATHLON – 26.06.2016 – Frydman
ORAWAMAN – 15-17.07.2016 – Zuberec
TATRAMAN – 27.08.2016 – Niedzica
JANOSIK – 3.09.2016 - Terchova

Pełne wyniki na http://sport-timing.pl/pomiar-czasu/mocarny-zboj-cross-triathlon-niedzica-28-05-2016/

Lucjan Habieda, zdj. Michał Adamowski

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl