Wtorek, 30 kwietnia | Imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii
24.05.2011 | Czytano: 487

Dwa weekendy - 5 wyścigów K.S. "Luboń" Skomielna Biała (zdjęcia)

Intensywnie upłynęły zawodnikom K.S. "Luboń" Skomielna Biała ostatnie dwa weekendy. Wobec braku wyścigów XC w swoim rejonie - postanowili sprawdzić się gdzie indziej. Także za granicą.

W niedzielę 15 maja w niemieckim Saalhausen obyła się druga edycja zawodów zaliczanych do Bundesligi MTB. Na starcie tej imprezy pojawiła się Monika Żur w kategorii juniorka finiszując na bardzo dobrej 8 pozycji. Zawodniczka "Lubonia" zdobyła w ten sposób kolejne doświadczenia na zagranicznych trasach. Tego samego dnia dwaj juniorzy tj. Tomasz Bal i Maciej Bielak przystąpili do rywalizacji na dystansie Medio maratonu Skandia, który rozegrany został w Krakowie. Biorąc pod uwagę, iż był to ich pierwszy start w takiej imprezie miejsca odpowiednio 9 i 13 w kategorii M-1 należy uznać za bardzo dobre.

Nie mniej pracowita była kolejna niedziela tj. 22 maja. W tym dniu zawodnicy K.S. "Luboń" pojawili się aż na trzech wyścigach.

W Poznaniu na trasie Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim walczyła orliczka Patrycja Lewandowska. W sobotę odbył się wyścig jazdy indywidualnej na czas, na jedno okrążenie, które miało na celu ustawić zawodników na linii startu w niedzielę, do wyścigu ze startu wspólnego. Patrycja w rywalizacji z bardzo silną konkurencją poradziła sobie bardzo dobrze zajmując zarówno w sobotę jak i w niedzielę 5 miejsce. Wraz z koleżankami z AZS AWF Kraków sięgnęła jednocześnie po srebrny medal drużynowo.

Równie udanie zakończyły się występy zawodników "Lubonia" w dwóch pozostałych wyścigach.

Do Tarnowa na 2 eliminację Pucharu Tarnowa udała się 7-mio osobowa ekipa. W wyścigu w kategorii masters III miejsce na 3 stopniu podium wywalczył Józef Rabski. Powody do zadowolenia dali również juniorzy tj. Tomasz Bal i Maciej Bielak, którzy znaleźli się w pierwszej szóstce odpowiednio na 5 i 6 miejscu. Najwięcej satysfakcji dostarczyli natomiast najmłodsi zawodnicy. Swoje wyścigi pewnie wygrali Barbara Buksa w kategorii żaczek oraz Jarosław Żur również w kategorii żak. W tej samej kategorii na 3 miejscu rywalizację zakończył Maciej Biedrończyk a Dawid Bala był 4.

Liczniejsza grupa zawodników "Lubonia" licząca 12 osób zawitała do pięknej Doliny Będkowskiej na trasę XII Jurajskiego Wyścigu w Kolarstwie Górskim, zaliczanego do challangu Małopolskiego Związku Kolarskiego. Już pierwsze starty przyniosły nadspodziewane sukcesy. W kategorii juniorek młodszych po najwyższe podium sięgnęła Agnieszka Bal a Justyna Latawiec ukończyła rywalizację na 9 miejscu. Również młodziczka Kaja Karkula po pasjonującym finiszu ukończyła swój wyścig na pierwszym miejscu. Kolejne podium dorzucił Bartosz Dziadkowiec, który zwyciężył w kategorii młodzik. Również pozostali młodzicy tj. Szymon Byk i Jakub Kościelniak spisali się bardzo dobrze zajmując odpowiednio 6 i 7 miejsce. W kolejnych wyścigach znakomicie zaprezentowali się kolejni zawodnicy "Lubonia". Monika Żur pewnie wygrała wyścig juniorek wyprzedzając drugą zawodniczkę o prawie 5 minut. Powracający do zdrowia po złamaniu palca Mateusz Filipiec zakończył wyścig juniorów młodszych na 6 miejscu. W tym samym wyścigu na 10 pozycji finiszował Krystian Musielak. Bogusław Dziadkowiec w kategorii mężczyzn powyżej 30 lat zajął bardzo dobre 15 miejsce ścigając się z zawodnikami młodszymi o blisko 20 lat. Bardzo dobry występ zanotował również Jakub Surówka w kategorii elita, który ukończył swój wyścig na 4 pozycji.

Ogromnie pechowo natomiast zakończył się wyścig dla młodzika Michała Bal. Tuż po starcie jeden z uczestników zahaczył o jego rower w wyniku czego Michał przewrócił się i złamał nadgarstek. Zawodnik musiał przejść operację w dziecięcym szpitalu w Prokocimiu. Michałowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Na wyrazy szczególnego uznania i wdzięczności zasługują w tym miejscu Państwo Ewa i Ryszard Ceremon, którzy w tej trudnej dla klubu "Luboń" sytuacji bez wahania zaoferowali swoją pomoc udając się wraz z Michałem do szpitala a następnie pomagali w kwestiach transportowych. W imieniu wszystkich zawodników i sympatyków "Lubonia" składamy Państwu Ceremon serdeczne podziękowania.