Środa, 22 maja | Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
22.07.2015 | Czytano: 62

Ruszy pierwsza na Podhalu Rowerowa Masa Krytyczna

24 lipca o 19:00 w ramach inauguracji festiwalu Joy Ride Zako Fest odbędzie się pierwszy na Podhalu przejazd Masy Krytycznej.

Samo zjawisko „masy” można określić, jako nieformalny ruch społeczny, którego celem jest promocja rowerów jako środka komunikacji oraz przypomnienia regionowi, że rowerzyści to liczna i zwarta grupa, dla której warto działać – np. budować ścieżki rowerowe. Sama „manifestacja” należy do jednych z najprzyjemniejszych, ponieważ jest to po prostu wspólny przejazd grupy rowerzystów najważniejszymi ulicami miasta.

Zakopiańscy rowerzyści ruszą w piątek (24.07) z miasteczka Joy Ride Zako Fest, które zostanie wybudowane na Dolnej Równi Krupowej. W ramach 14’sto kilometrowego przejazdu dotrą do Szymoszkowej, skąd ulicą Sobiczkowa przejadą na Krzeptówki, a następnie pod Wielką Krokiew, Drogą na Antałówkę i zakończą przejazd z powrotem na Dolnej Równi Krupowej.

Masa Krytyczna to manifest, nie wyścig! Niezależnie od wieku, płci czy posiadanego roweru każdy może dołączyć do przejazdu. W innych miastach podczas organizacji „masy” niejednokrotnie pojawiały się rodziny z dziećmi, emeryci czy przebierańcy. Przejazd będzie powolny i bardzo łatwy!

Dojechanie uczestników Masy Krytycznej na Dolną Rówień Krupową oficjalnie rozpocznie trzydniowy festiwal Joy Ride Zako Fest. Oprócz grupowego zdjęcia „członków pierwszej Podhalańskiej Masy Krytycznej” będą czekać targi rowerowe, pokazy skoków rowerowych, strefa gastro, projekcje filmów rowerowych oraz rowerowe przedszkole. Więcej informacji o samym festiwalu można znaleźć na stronie zakopane.joyride.pl, natomiast wszyscy zainteresowani samym przejazdem Masy mogą już teraz dołączać do strony wydarzenia: facebook.com/events/103038370042978/

Partnerzy:Miasto Zakopane, Biuro Promocji Zakopanego,ZEW Niedzica, Niedzica.pl
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Fox, Kärcher
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, MTB.pl, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków, Polska na rowery, Teleexpress, Downhill24
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Dirt it more, Polish 4x open, Enduro Trails, RowerowePodhale.Eu
Projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Biurem Promocji Zakopanego

opr. s/ zdj. R. Jedrygas
Źródło materiał prasowy

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl