Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
04.05.2011 | Czytano: 137

Tarnowska Nagroda Filmowa (7- 15 maja)

Tarnowska Nagroda Filmowa to festiwal wybranych polskich filmów fabularnych organizowany od 25 lat. Z okazji jubileuszu impreza będzie mieć szczególny charakter. Tarnowska Nagroda Filmowa jest najstarszym po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wydarzeniem związanym z polskim filmem.

W oparciu o regulamin na program tegorocznej edycji złożą się:

PROJEKCJE KONKURSOWE – przedstawionych zostanie 25 polskich filmów fabularnych. Senase odbywać się będą w Kinie Marzeniew Tarnowie, a każdej projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami. Przewodniczącym Jury 25 TNF będzie jeden z laureatów 24 TNF.

PROJEKCJE SPECJALNE:
1. cykl KINO RODZINNE - spotkanie 2 - Jerzy i Maciej Stuhrowie (spotkanie i prezentacja wskazanych przez gości filmów)
2. sylwetki twórców - Ryszard Czekała - wspomnienie Jerzego Armaty z prezentacją wybranych filmów
3. prezentacje (3 kolejne wieczory) pod hasłem POECI KINA: W.J.Hass - "Pętla" twórcę i film przedstawi M.Kornatowska, A.Sikora -"Wydalony" spotkanie z reżyserem oraz poetą K.Siwczykiem, L. Majewski - "Młyn i krzyż" (prezentacja w systemie cyfrowym) - pokaz filmu (zdjęcia kręcone także w Tarnowie) z udziałem reżysera.

PROJEKCJE KONKURSOWE DLA DZIECI - 3 dni projekcji zestawów bajek (filmy wg. zgłoszeń producentów) w ramach przeglądu KINO MŁODEGO WIDZA, dodatkowo projekcje o charakterze interdyscyplinarnym w cyklu JAK RYSOWAĆ MUZYKĘ prezentujące wybrane w zestawach bajki z cyklu filmy animowane do muzyki klasycznej Telewizyjnego Studia Filmów Animowanychw Poznaniu.

Kolejną z propozycji programowej Festiwalu są WYSTAWY:
1. wystawa plenerowa - prezentująca PLAKATY TARNOWSKIEJ NAGRODY FILMOWEJ - Rynek
2. wystawa fotografii Witolda Krassowskiego - PIEŚŃ NA WYJŚCIE – ostatni mistrzowie sceny – Galeria TCK
3. wystawa plakatów filmowych Rosława Szaybo (autora plakatu 25 TNF) - Tarnowski Teatr.

KONCERTY to w programie 25 TNF znaczące wydarzenia artystyczne. W br. koncerty odbywać się będą w kilku miejscach w tym także na tarnowskim Rynku, ale również w Tarnowskim Teatrze, i w Tarnowskim Centrum Kultury.
1. Inauguracyjny Koncert Jubileuszowy - TOMASZ STAŃKO - muzyka filmowa - z udziałem wszystkich dotychczasowych Laureatów 25 TNF - Tarnowski Teatr
2. Gala Zakończenia 25 TNF - Koncert plenerowy- KULTOWE PIOSENKI FILMOWE - SMOLIK z zespołem + SOLIŚCI (m.in. Natlia Grosiak, Renata Przemyk, Tomek Makowiecki, Maciej Maleńczuk) połączony z wręczeniem nagród 25 TNF - Tarnowski Rynek (program koncertu specjalnie przygotowany i zaaranżowany przez Andrzeja Smolika dla TNF).

Ponadto:
- Koncert plenerowy – ANIA MOVIE - ANIA DĄBROWSKA z zespołem (Rynek)
Ważnym punktem programu Festiwalu (od 2005r.) jest corocznie wręczania Nagroda za całokształt twórczości, której Laureatką w 2011 roku będzie Danuta Szaflarska.
Tegorocznej edycji oprócz tradycyjnej oprawy graficznej na którą składa się plakat (tegoroczny wg. projektu Rosław Szaybo, wybitnego polskiego plakacistę, fotografa, absolwenta ASP w Warszawie, pracowni malarstwa i W.Fangora i plakatu H.Tomaszewskiego) oraz druki informacyjno reklamowe, towarzyszyć będzie wydawnictwo okolicznościowe - Monografia Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Więcej na : http://www.tarnowskanagrodafilmowa.pl/

opr. s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl