Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
18.04.2015 | Czytano: 74

Małopolska podpisała Deklarację Mediolańską

Marszałek Małopolski Marek Sowa i marszałek Śląska Wojciech Saługa podpisali w Brukseli Deklarację Mediolańską - kolejny dokument Inicjatywy Awangarda, w ramach której Małopolska współpracuje z wiodącymi regionami Europy. Podczas pobytu w Brukseli marszałek Sowa wziął również udział w 111. sesji plenarnej Komitetu Regionów i spotkaniu marszałków województw tworzących Dom Polski Południowej w Brukseli.

Małopolska podpisała Deklarację Mediolańską
„My, polityczni przywódcy i przedstawiciele „Inicjatywy Awangarda, nowy wzrost przez inteligentne specjalizacje”, wzywamy przywódców Europy do połączenia sił na rzecz pobudzenia wzrostu gospodarczego oraz tworzenia nowych miejsc pracy poprzez innowacje i przemysłowe odrodzenie” - czytamy w dokumencie podpisanym przez marszałków Małopolski i Śląska w obecności komisarz Elżbiety Bieńkowskiej. Dokument Inicjatywy Awangarda potwierdza wolę działania i precyzuje obszary współpracy, którymi są: współpraca międzyregionalna mająca na celu wspólne inwestycje, wspieranie rozwoju klastrów zgodnie z Europejską Strategią Klastrów dla Nowego Wzrostu i maksymalnego zaangażowania na rzecz rozwoju inteligentnych specjalizacji w regionach.

Inicjatywa Awangarda (IA) skupia obecnie 24 regiony UE i jest unikalnym porozumieniem regionów, które ma na celu wsparcie odrodzenia przemysłu w Unii Europejskiej dzięki współpracy gospodarczej w obszarach inteligentnej specjalizacji. Małopolska znalazła się w elitarnym gronie 10 regionów, które pod koniec 2013 roku powołały Inicjatywę.

zdj. Łukasz Kobus
Źródło UMWM

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl