Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
13.02.2015 | Czytano: 78

Powiat Nowotarski pomaga uchodźcom z Ukrainy

Władze Powiatu Nowotarskiego podjęły prace zmierzające do udzielenia pomocy osobom polskiego pochodzenia ewakuowanym ze wschodniej Ukrainy.

"Konflikt zbrojny w tej części kraju pozbawił wiele rodzin podstaw egzystencji. Samorząd powiatowy obecnie jest na etapie uzgodnienia form pomocy polegających między innymi na zapewnieniu poszkodowanym mieszkania, czy też zatrudnienia. Podjęto w tym celu rozmowy między innymi z Powiatowym Urzędem Pracy oraz przedsiębiorcami z terenu powiatu" - czytamy w komunikacie starostwa.

Starosta nowotarski Krzysztof Faber tak komentuje działania samorządu: "Na skutek prowadzonych działań wojennych ucierpiało na wchodzie Ukrainy wiele osób, w tym również pochodzenia polskiego. Chcemy przyłączyć się do działań podejmowanych przez rząd polski i udzielić pomocy potrzebującym w ramach naszych możliwości. Jak nas uczył Święty Jan Paweł II: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

opr.s/
Źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl