Aktualności
Dodano: Sobota, 26 maja 2018 13:34

Wstrzymano przyjęcia do szpitala w Brzesku. Powodem są problemy z wodą

W szpitalu w Brzesku obowiązuje zakaz spożywania wody z kranów. Podczas badania wykryto bakterie grupy coli. Wodociągi i pracownicy szpitala pracują nad ich wyeliminowaniem. Do odwołania wstrzymano planowane przyjęcia do brzeskiego szpitala.

Dodano: Sobota, 26 maja 2018 10:22

Oszuści wyłudzili od 77-letniego staruszka 70 tysięcy złotych

Starszy nowotarżanin padł ofiarą oszustów posługujących się metodą "na wnuczkę".

Dodano: Piątek, 25 maja 2018 15:31

Pożar kamienicy na krakowskim Kazimierzu

W nocy z czwartku na piątek wybuchł pożar na krakowskim Kazimierzu, w remontowanej kamienicy, w której inwestor planował zrobić hotel, wcześniej rozbierając cześć budynku. Konstrukcja została jednak mocno strawiona przez ogień, głównie poddasze budynku. Przyczyny pożaru nie są na razie znane.

Dodano: Piątek, 25 maja 2018 15:27

Z samochodu wyskoczył nożownik i zaatakował mężczyznę

Do ataku doszło w czwartek ok. godz. 10. 46-letni mężczyzna szedł wzdłuż ulicy Bieżanowskiej w Krakowie. Nagle zatrzymał się obok niego samochód, z którego wyskoczył pasażer z nożem w ręku.

Dodano: Piątek, 25 maja 2018 15:20

Przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Jan Krzak odznaczony Złotym Krzyżem Małopolski

Jan Krzak, nowotarski lekarz i przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego, został odznaczony Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyżem Małopolski.

Dodano: Piątek, 25 maja 2018 13:20

Uwaga! Zamknięta droga

Od 28 do 30 maja zamknięty dla ruchu będzie odcinek drogi powiatowej w Piwnicznej na ul. Szczawnickiej.

Dodano: Piątek, 25 maja 2018 13:16

Policjanci zatrzymali 23-latka, który uprawiał konopie balkonie

Praca operacyjna funkcjonariuszy z Komisariatu VII Policji w Krakowie doprowadziła do zlikwidowania domowej plantacji marihuany oraz zatrzymania jej 23-letniego właściciela.

Dodano: Piątek, 25 maja 2018 12:40

Centrum Nauki zaprasza do eksperymentów... z nazwą

Wyjątkowa, nowoczesna, uniwersalna – taka powinna być nowa nazwa Małopolskiego Centrum Nauki. Masz genialny pomysł? Odkrycie na miarę lingwistycznej nagrody Nobla? A może po prostu chcesz pomóc w procesie twórczym? Śmiało. Poeksperymentujmy wspólnie…

Dodano: Piątek, 25 maja 2018 11:12

Więcej zieleni w stolicy Małopolski

Mieszkańcy Krakowa - i nie tylko oni - będą mogli znów odpocząć w samym centrum miasta. Park Krakowski ponownie zatętni życiem.

Dodano: Czwartek, 24 maja 2018 20:30

O przyszłości powiatu bocheńskiego na wyjazdowym posiedzeniu ZWM

Bochnia – to 30-tysięczne miasto położone nad rzeką Rabą, słynące przede wszystkim z solnego podziemia było kolejnym przystankiem na mapie wyjazdowych posiedzeń zarządu województwa małopolskiego. Podczas obrad o najważniejszych inwestycjach, które zostały zrealizowane w ostatnich latach, a także o perspektywach i wyzwaniach przed jakimi staje powiat bocheński rozmawiali marszałkowie, samorządowcy oraz zaproszeni goście.

Dodano: Czwartek, 24 maja 2018 15:50

Padłe lub agresywne zwierzęta – kto je usunie i kto za to zapłaci

Sposobom reagowania na sytuacje związane z martwymi lub agresywnymi zwierzętami poświęcone było dzisiejsze spotkanie w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.

Dodano: Czwartek, 24 maja 2018 12:30

W Zakopanem podsumowano 25-letnią współpracę między TOPR a PZL-Świdnik (zdjęcia)

Dokładnie ćwierć wieku temu śmigłowiec W-3A Sokół rozpoczął służbę w Tatrach. Jego „chrzest” w TOPR odbył się 18 lutego 1993 r., a w marcu rozpoczął dyżury ratownicze. Był darem Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy na rzecz ratownictwa górskiego prowadzonego przez TOPR.

Dodano: Czwartek, 24 maja 2018 09:27

Marek Nawara - patronem mostu na Wiśle

Tytan pracy, samorządowiec z wizją, oddany bez reszty Małopolsce – tak Marka Nawarę, pierwszego marszałka województwa małopolskiego, wspominają do dzisiaj bliscy i współpracownicy. W związku ze zbliżającą się 7. rocznicą jego śmierci, postanowiono uczcić jego pamięć w niezwykły sposób. Most na Wiśle, który łączy gminy Szczurowa i Koszyce, otrzymał imię Marszałka Marka Nawary.

Dodano: Czwartek, 24 maja 2018 08:53

Kraków wzywa do zakazu palenia węglem w pobliskich gminach

Rada Miasta Krakowa przyjęła rezolucję wzywającą sejmik województwa małopolskiego do wprowadzenia zakazu palenia węglem i drewnem w nowo powstających budynkach w gminach wokół Krakowa.

Dodano: Czwartek, 24 maja 2018 08:51

Śmiertelny wypadek na torach

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj rano na wysokości stacji kolejowej Katowice-Piotrowice. Pociąg Pendolino śmiertelnie potrącił młodą kobietę.

Strona 1 z 779« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl