Aktualności
Dodano: Piątek, 20 lipca 2018 16:50

Sprzęt medyczny z Małopolski wspiera chorych na Ukrainie

W pełni wyposażone ambulanse, niezbędny sprzęt medyczny, opatrunki czy lekarstwa – to wszystko w ostatnich latach Krakowskie Pogotowie Ratunkowe przekazało potrzebującym sąsiadom zza naszej wschodniej granicy. Tym razem, dzięki porozumieniu z Polskim Zespołem Humanitarnym, pomocną dłoń ukraińskim placówkom podał Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu przekazując sprzęt, którzy pomoże walczyć z gruźlicą na Ukrainie.

Dodano: Piątek, 20 lipca 2018 14:50

Rozbudowa budynku na os. Teatralnym wstrzymana (zdjęcia)

Od maja mieszkańcy os.Teatralnego w Nowej Hucie przy ul. Bolesława Czuchajowskiego walczą z inwestorem o zaprzestanie robót budowlanych – nadbudowy i rozbudowy obiektu. Okazuje się że protest ma sens, ponieważ inwestor częściowo opuścił budowę, zabierając sprzęt, a ZIKIT postawił znak drogowy zakazujący wjazdu pojazdów powyżej 3,5 t, co oznacza że żadne pojazdy budowlane nie wjadą.

Dodano: Piątek, 20 lipca 2018 13:49

Nowa fontanna w Parku Lotników

Krakowskie Wodociągi wesprą Zarząd Zieleni Miejskiej w rewitalizacji Parku Lotników Polskich i przygotują nową fontannę w parku. Prace trwają już od ponad miesiąca.

Dodano: Piątek, 20 lipca 2018 13:46

IMiGW nadal ostrzega przed opadami deszczu

W czwartek sytuacja hydrologiczna na terenie województwa małopolskiego była bardzo niebezpieczna. W wyniku intensywnych opadów deszczu w wielu miejscach doszło do uszkodzenia nawierzchni dróg, zamulenia przepustów i rowów melioracyjnych. Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na piątek są nieco bardziej optymistyczne, ale IMGW wciąż ostrzega: miejscami ciągle może być niebezpiecznie.

Dodano: Piątek, 20 lipca 2018 13:43

Kolejarze demontują elementy stacji, która kilka miesięcy temu została oddana do użytku

W ramach dobudowy torów dla Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, kolejarze z PKP PLK muszą zdemontować ściany boczne stacji na Zabłociu, która została oddana do użytku zaledwie kilka miesięcy temu. Została ona zbudowana w ramach innej inwestycji i teraz jak się okazuje kolejarze muszą zrobić na niej miejsce na dodatkowe tory.

Dodano: Piątek, 20 lipca 2018 11:55

Roboty drogowe w Łyczanej

Trwają prace związane z układaniem nawierzchni bitumicznej na drodze powiatowej Korzenna-Janczowa-Miłkowa. Z tego powodu od 23 do 25 lipca, od godz. 8 do 17, zamknięty dla ruchu będzie odcinek tej drogi w Łyczanej.

Dodano: Piątek, 20 lipca 2018 10:59

Woda powoli opada

Na terenie powiatu nowotarskiego sytuacja hydrologiczna powoli się stabilizuje. Trwa zrzut wody ze zbiornika Czorsztyńskiego.

Dodano: Piątek, 20 lipca 2018 10:31

Trasa Łagiewnicka – początek prac na Kurdwanowie

Oficjalnie rozpoczęto budowę Trasy Łagiewnickiej. Prace budowlane ruszyły na pętli tramwajowej w Kurdwanowie, za kilka dni wykonawca wejdzie na skrzyżowanie ulic Turowicza i Herberta.

Dodano: Czwartek, 19 lipca 2018 21:11

Pomoc dla poszkodowanych w związku z intensywnymi opadami deszczu

Poszkodowani w wyniku ulewnych deszczy i podtopień w Małopolsce mogą liczyć na wsparcie ze strony rządu. Do 6 tys. złotych mogą otrzymać rodziny lub osoby samotnie gospodarujące poszkodowane w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej.

Dodano: Czwartek, 19 lipca 2018 19:46

Zerwane drogi, uszkodzone mosty, podtopione posesje, podmyte domy. Ochotnica Dolna i Górna dotkliwie odczuły wysoką wodę (zdjęcia)

W gminie trwa szacowanie strat po powodzi, a te będą liczone w milionach. Potok Ochotnica, który płynie doliną wzdłuż drogi głównej przez całą gminę, wyrządził ogromne zniszczenia w infrastrukturze. Niszczycielskie okazały się również mniejsze potoki.

Dodano: Czwartek, 19 lipca 2018 16:35

Ulewne deszcze i wezbrane wody zagrażają infrastrukturze drogowej na Podhalu

W nocy z 18 na 19 lipca potok Biały Dunajec przekroczył stan alarmowy i niosąc kłody drewna i kamienie zagroził mostowi tymczasowemu w Białym Dunajcu. Wezbrane wody Białki w Bukowinie Tatrzańskiej niosły oprócz gałęzi - całe drzewa - niszcząc stożki przyczółku mostu od strony Czarnej Góry.

Dodano: Czwartek, 19 lipca 2018 15:00

Pierwsze popowodziowe podsumowania: najbardziej ucierpiała wschodnia strona Podhala (zdjęcia z Krościenka i Szczawnicy)

Ochotnica Dolna, Nowy Targ, Krościenko, Bukowina Tatrzańska, Łapsze Niżne - te gminy najmocniej ucierpiały podczas wieczornych i nocnych opadów deszczu i wskutek wylania rzek oraz potoków. Tylko w powiecie nowotarskim strażacy interweniowali od wczoraj ok. 180 razy.

Dodano: Czwartek, 19 lipca 2018 14:37

Stany ostrzegawcze na Dunajcu, Białej i Popradzie. Deszcz padać ma do piątkowego poranka

W Gołkowicach, na rzece Dunajec, przekroczenie wynosi aż 46 centymetrów. Stan ostrzegawczy w tym miejscu to 320 centymetrów, tymczasem poziom wody sięgnął tam już 366 centymetrów.

Dodano: Czwartek, 19 lipca 2018 13:46

Heliostat sferyczny - nowa konstrukcja naukowców z AGH

Jak doświetlić naturalnym światłem ciemne biura czy mieszkania i tym samym zaoszczędzić na opłatach za prąd? Problem zacienionych pomieszczeń rozwiązuje konstrukcja naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Heliostat sferyczny, bo o nim mowa, doprowadzi światło słoneczne do ciemnych zaułków naszych domów.

Dodano: Czwartek, 19 lipca 2018 13:40

IMiGW podniósł ostrzeżenia dla Małopolski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podniósł ostrzeżenia dla Małopolski. Część Małopolski zagrożona jest wciąż bardzo dużymi opadami, coraz większe niebezpieczeństwo powodują rzeki, których poziom stale rośnie.

Strona 1 z 801« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl