Aktualności
Dodano: Sobota, 30 maja 2009 23:57

Tajemniczy wypadek z udziałem 13-letniej dziewczynki

W dniu 19 maja br około godz. 16.00 w miejscowości Łazy, gm. Rzezawa miało miejsce zdarzenia drogowe z udziałem 13-letniej dziewczynki kierującej rowerem. Niejasne są okoliczności zdarzenia, ponieważ dziewczynka nie pamięta jego przebiegu. Skutkiem zdarzenia dziecko doznało wstrząśnienia mózgu.

Dodano: Sobota, 30 maja 2009 23:56

Odznaczenia prezydenta dla małopolskich samorządowców

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński nadał odznaczenia państwowe Marszałkowi Małopolski Markowi Nawarze, Wicemarszałkowi Romanowi Ciepieli i Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierzowi Barczykowi. Odznaczeni zostali wyróżnieni za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego i przemian demokratycznych w Polsce oraz za działalność państwową i publiczną.

Dodano: Sobota, 30 maja 2009 23:54

Gigantyczna plantacja konopii indyskich w Nowym Sączu

Sądeccy policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich o wartości około miliona złotych.

Dodano: Sobota, 30 maja 2009 23:51

Premier Donald Tusk i przywódcy państw na Wawelu

W czwartek (4 czerwca) w Krakowie odbędą się obchody 20. rocznicy upadku komunizmu. Na Wawelu z premierem Donaldem Tuskiem spotkają się m.in. przywódcy państw i byli premierzy Polski.

Dodano: Piątek, 29 maja 2009 12:46

Kolejne "Orliki" - teraz w Skrzyszowie i w Radgoszczy

Kolejne dwa kompleksy sportowe wybudowane w ramach programu rządowego „Moje Boisko - Orlik 2012” zostaną otwarte w Skrzyszowie (powiat tarnowski) i w Radgoszczy (powiat dąbrowski).

Dodano: Środa, 27 maja 2009 19:46

Małopolska: pierwszy potwierdzony przypadek świńskiej grypy

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Krakowie potwierdziła czwarty przypadek zachorowania na grypę typu A/H1N1 w Polsce.

Dodano: Środa, 27 maja 2009 08:55

Pierwsza "schetynówka" w Małopolsce gotowa

Pierwszy w Małopolsce fragment drogi gminnej tzw. „schetynówki” oddano do użytku we wtorek (26 maja) w Gołczy (powiat miechowski). Droga o długości ponad 5,7 km łączy miejscowości Ulina Wielka, Zawadka, Mostek i Trzebienice.

Dodano: Środa, 27 maja 2009 08:54

Z obrad Sejmiku Województwa Małopolskiego

25 maja obradował Sejmik Województwa Małopolskiego. Radni zdecydowali m. in. o włączeniu się Małopolski w realizację projektu "Krakowska Fabryka Filmów" poprzez organizację konkursu na scenariusz filmów "Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa". Decyzją Sejmiku ustanowiono także obszar ograniczonego użytkowania wokół lotniska w Balicach. Przyjęto również raport oceniający sytuację na rynku pracy w 2008 roku.

Dodano: Środa, 27 maja 2009 08:47

„Bezpieczny wypoczynek nad wodą”

Otwarto posterunki sezonowe Policji Wodnej na zbiornikach wodnych w Dobczycach, Czorsztynie i Rożnowie.

Dodano: Poniedziałek, 25 maja 2009 21:08

Małopolski konkurs „Wszystkie gminy ćwiczą”

Trwa ogłoszony przez Jerzego Millera, wojewodę małopolskiego konkurs pt. „Wszystkie gminy ćwiczą”. Konkurs ma wyłonić gminę, która najlepiej upowszechnia sport i rekreację wśród dzieci i młodzieży.

Dodano: Poniedziałek, 25 maja 2009 21:06

Próbował wręczyć policjantom łapówkę. Grozi mu do 8 lat więzienia

W Chełmku na ul. Brzozowej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Oświęcim zatrzymali 55 – letniego mieszkańca Libiąża, który usiłował wręczyć im łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Dodano: Piątek, 22 maja 2009 20:28

Rumuni podejrzani o fałszowanie kart płatniczych

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie prowadzą śledztwo w sprawie fałszowania kart płatniczych oraz kradzieży pieniędzy z kont bankowych za pośrednictwem bankomatów.

Dodano: Piątek, 22 maja 2009 20:24

Małopolska otwarta na wiedzę

O polityce regionu w zakresie uczenia się przez całe życie debatowali przedstawiciele władz, uczelni, biznesu, organizacji pozarządowych, zagranicznych ośrodków naukowo-badawczych podczas dwudniowej II Konferencji „Małopolska otwarta na wiedzę” – „Informacja w obszarze uczenia się przez całe życie”. Podczas konferencji Wicemarszałek Roman Ciepiela przedstawił politykę regionu w zakresie uczenia się przez całe życie.

Dodano: Piątek, 22 maja 2009 20:22

Oferta dla mniejszości narodowych w Małopolsce

O tym, jak pozyskiwać dotacje m.in. na działalność świetlicową, prowadzenie bibliotek, edukację dzieci, wydawanie książek, czasopism i periodyków, mniejszości narodowe i etniczne będą mogły dowiedzieć się podczas szkolenia organizowanego w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 21 maja 2009 18:22

Ważne decyzje Zarządu Województwa Małopolskiego

W Krakowie obradował Zarząd Województwa Małopolskiego. Podjął m.in. uchwały w sprawie dotacji dla remiz, konkursu ekologicznego i funduszu stypendialnego dla doktorantów.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl