Golemo
Aktualności
Dodano: Poniedziałek, 15 czerwca 2009 19:31

Stryszawa: kierowca rozbił się na drzewie

Poważny wypadek w powiecie suskim. 25-letni kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Dodano: Poniedziałek, 15 czerwca 2009 19:29

Małopolski konkurs "Różnorodność etniczna Małopolski" rozstrzygnięty

W Małopolsce żyją przedstawiciele sześciu mniejszości narodowych. Małopolscy uczniowie będą poznawać ich kulturę, tradycję i codzienność dzięki specjalnym programom nauczania przygotowanym przez nauczycieli, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Jerzego Millera, wojewodę małopolskiego.

Dodano: Wtorek, 9 czerwca 2009 13:29

Znamy już małopolską reprezentację do Parlamentu Europejskiego

Róża Thun, Bogusław Sonik (PO), Zbigniew Ziobro, Paweł Kowal, Władysław Włosowicz (PiS), Joanna Senyszyn (SLD), Czesław Siekierski (PSL)- to reprezentacja Małopolski w Parlamencie Europejskim.

Dodano: Wtorek, 9 czerwca 2009 13:28

Konkurs "ZPORRE ZMIANY W MAŁOPOLSCE" rozstrzygnięty

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się wręczenie nagród w w konkursie organizowanym przez Jerzego Millera, wojewodę małopolskiego pt. „ZPORRE ZMIANY W MAŁOPOLSCE”. Laureaci trzech pierwszych miejsc już za kilka dni pojadą do Brukseli, gdzie zwiedzą m.in. Parlament Europejski.

Dodano: Wtorek, 9 czerwca 2009 13:27

Sprawcy napadu na stację paliw zatrzymani

Już dwa dni po napadzie policjanci z Bochni zatrzymali dwóch sprawców napadu rabunkowego na stację paliw w Trzcianie do jakiego doszło 5 czerwca.

Dodano: Wtorek, 9 czerwca 2009 13:25

10 czerwca - Święto Małopolski po raz pierwszy

10 czerwca po raz pierwszy nasze województwo będzie obchodzić Święto Małopolski. Z tej okazji Jerzy Miller, wojewoda małopolski weźmie udział w uroczystej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Dodano: Piątek, 5 czerwca 2009 16:47

Siedziby dla Muzeum Tadeusza Kantora i Cricoteki

Coraz bliżej do powstania nowej siedziby Muzeum Tadeusza Kantora i Cricoteki w krakowskim Podgórzu. W lutym Cricoteka uzyskała pozwolenie na budowę budynku Muzeum Sztuki Tadeusza Kantora oraz przebudowę istniejącego przy ul. Nadwiślańskiej budynku dawnej elektrowni.

Dodano: Piątek, 5 czerwca 2009 16:44

Medale św. Jerzego przyznane

Krystyna Starczewska i Leszek Balcerowicz otrzymają Medale Świętego Jerzego przyznawane za wrażliwość na ludzkie cierpienia i budowanie dobra w życiu społecznym.

Dodano: Piątek, 5 czerwca 2009 16:43

Wojewoda Małopolski apeluje o udział w niedzielnym głosowaniu

Jerzy Miller, wojewoda małopolski pragnie zachęcić wszystkich mieszkańców Małopolski do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Przed chwilą obchodziliśmy rocznicę obalenia w Polsce komunizmu. Odzyskaliśmy wtedy wolność i możliwość wyboru. Korzystajmy z tej wolności - mówi Jerzy Miller. - Większość Polaków bardzo chciała wejścia Polski do Unii Europejskiej. To się nam udało, jesteśmy w Unii. To zobowiązuje nas do aktywności w wyborach do instytucji, która decyduje o sprawach Europy, do której należymy.

Dodano: Środa, 3 czerwca 2009 17:39

Małopolskie Stypendium Doktoranckie: stypendia dla naukowców rozdane

Na deskach Opery Krakowskiej odbyła się dzisiaj uroczysta gala podsumowująca projekt „Małopolskie Stypendium Doktoranckie”. W imieniu władz województwa, gratulacje dla doktorantów oraz podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięcia partnerom projektu złożyli wicemarszałek Roman Ciepiela oraz członek zarządu Marek Sowa. Rektorzy uczelni i dyrektorzy naukowi otrzymali specjalne dyplomy Małopolskiego Stypendium Doktoranckiego.

Dodano: Środa, 3 czerwca 2009 17:37

Premier Donald Tusk na wystawie w Nowej Hucie

3 czerwca (środa) o godz.16.00 odbędzie się otwarcie wystawy upamiętniającej najważniejsze wydarzenia 1989 roku. W uroczystości udział weźmie prezes Rady Ministrów Donald Tusk oraz Jerzy Miller, wojewoda małopolski.

Dodano: Wtorek, 2 czerwca 2009 21:53

Sprzęt dla Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu

- Jeśli popatrzymy na skalę inwestycji, które się dokonały w sądeckim szpitalu, i te przedsięwzięcia, które jeszcze są przed nami, to rzeczywiście możemy stwierdzić, że wartość przekazywanego dziś sprzętu nie jest pozycją dominującą, ale realizowane tutaj inwestycje o tyle mają znaczenie, o ile zostaną wzbogacone sprzętem na tak wysokim poziomie. Nie do przecenienia jest ten dar, i za te urządzenia - ratujące życie ludzkie - jestem, w imieniu własnym i samorządu województwa małopolskiego, bardzo serdecznie zobowiązany – dziękował wicemarszałek Leszek Zegzda darczyńcom reprezentującym Polsko – Włoską Fundację Promocji Zdrowia im. Św. Rafała w Krakowie

Dodano: Wtorek, 2 czerwca 2009 21:51

Oświecim: sprawca seryjnych włamań zatrzymany

W Oświęcimiu zatrzymano mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilku przestępstw na terenie Oświęcimia, w tym włamań do samochodów oraz kradzieży rowerów.

Dodano: Wtorek, 2 czerwca 2009 21:50

Dotacje dla „Orlików”

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej z budżetu Województwa Małopolskiego jednostkom samorządu terytorialnego z Małopolski na realizację programu „Moje boisko, Orlik ‘2012” w 2009 r.

Dodano: Poniedziałek, 1 czerwca 2009 23:01

Ambasador Indii w Urzędzie Marszałkowskim

Członek Zarządu Marek Sowa spotkał się z panem C. M. Bhandarim, Ambasadorem Indii w Polsce.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl