Aktualności
Dodano: Środa, 3 czerwca 2009 17:37

Premier Donald Tusk na wystawie w Nowej Hucie

3 czerwca (środa) o godz.16.00 odbędzie się otwarcie wystawy upamiętniającej najważniejsze wydarzenia 1989 roku. W uroczystości udział weźmie prezes Rady Ministrów Donald Tusk oraz Jerzy Miller, wojewoda małopolski.

Dodano: Wtorek, 2 czerwca 2009 21:53

Sprzęt dla Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu

- Jeśli popatrzymy na skalę inwestycji, które się dokonały w sądeckim szpitalu, i te przedsięwzięcia, które jeszcze są przed nami, to rzeczywiście możemy stwierdzić, że wartość przekazywanego dziś sprzętu nie jest pozycją dominującą, ale realizowane tutaj inwestycje o tyle mają znaczenie, o ile zostaną wzbogacone sprzętem na tak wysokim poziomie. Nie do przecenienia jest ten dar, i za te urządzenia - ratujące życie ludzkie - jestem, w imieniu własnym i samorządu województwa małopolskiego, bardzo serdecznie zobowiązany – dziękował wicemarszałek Leszek Zegzda darczyńcom reprezentującym Polsko – Włoską Fundację Promocji Zdrowia im. Św. Rafała w Krakowie

Dodano: Wtorek, 2 czerwca 2009 21:51

Oświecim: sprawca seryjnych włamań zatrzymany

W Oświęcimiu zatrzymano mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilku przestępstw na terenie Oświęcimia, w tym włamań do samochodów oraz kradzieży rowerów.

Dodano: Wtorek, 2 czerwca 2009 21:50

Dotacje dla „Orlików”

Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej z budżetu Województwa Małopolskiego jednostkom samorządu terytorialnego z Małopolski na realizację programu „Moje boisko, Orlik ‘2012” w 2009 r.

Dodano: Poniedziałek, 1 czerwca 2009 23:01

Ambasador Indii w Urzędzie Marszałkowskim

Członek Zarządu Marek Sowa spotkał się z panem C. M. Bhandarim, Ambasadorem Indii w Polsce.

Dodano: Sobota, 30 maja 2009 23:57

Tajemniczy wypadek z udziałem 13-letniej dziewczynki

W dniu 19 maja br około godz. 16.00 w miejscowości Łazy, gm. Rzezawa miało miejsce zdarzenia drogowe z udziałem 13-letniej dziewczynki kierującej rowerem. Niejasne są okoliczności zdarzenia, ponieważ dziewczynka nie pamięta jego przebiegu. Skutkiem zdarzenia dziecko doznało wstrząśnienia mózgu.

Dodano: Sobota, 30 maja 2009 23:56

Odznaczenia prezydenta dla małopolskich samorządowców

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński nadał odznaczenia państwowe Marszałkowi Małopolski Markowi Nawarze, Wicemarszałkowi Romanowi Ciepieli i Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierzowi Barczykowi. Odznaczeni zostali wyróżnieni za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego i przemian demokratycznych w Polsce oraz za działalność państwową i publiczną.

Dodano: Sobota, 30 maja 2009 23:54

Gigantyczna plantacja konopii indyskich w Nowym Sączu

Sądeccy policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich o wartości około miliona złotych.

Dodano: Sobota, 30 maja 2009 23:51

Premier Donald Tusk i przywódcy państw na Wawelu

W czwartek (4 czerwca) w Krakowie odbędą się obchody 20. rocznicy upadku komunizmu. Na Wawelu z premierem Donaldem Tuskiem spotkają się m.in. przywódcy państw i byli premierzy Polski.

Dodano: Piątek, 29 maja 2009 12:46

Kolejne "Orliki" - teraz w Skrzyszowie i w Radgoszczy

Kolejne dwa kompleksy sportowe wybudowane w ramach programu rządowego „Moje Boisko - Orlik 2012” zostaną otwarte w Skrzyszowie (powiat tarnowski) i w Radgoszczy (powiat dąbrowski).

Dodano: Środa, 27 maja 2009 19:46

Małopolska: pierwszy potwierdzony przypadek świńskiej grypy

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Krakowie potwierdziła czwarty przypadek zachorowania na grypę typu A/H1N1 w Polsce.

Dodano: Środa, 27 maja 2009 08:55

Pierwsza "schetynówka" w Małopolsce gotowa

Pierwszy w Małopolsce fragment drogi gminnej tzw. „schetynówki” oddano do użytku we wtorek (26 maja) w Gołczy (powiat miechowski). Droga o długości ponad 5,7 km łączy miejscowości Ulina Wielka, Zawadka, Mostek i Trzebienice.

Dodano: Środa, 27 maja 2009 08:54

Z obrad Sejmiku Województwa Małopolskiego

25 maja obradował Sejmik Województwa Małopolskiego. Radni zdecydowali m. in. o włączeniu się Małopolski w realizację projektu "Krakowska Fabryka Filmów" poprzez organizację konkursu na scenariusz filmów "Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa". Decyzją Sejmiku ustanowiono także obszar ograniczonego użytkowania wokół lotniska w Balicach. Przyjęto również raport oceniający sytuację na rynku pracy w 2008 roku.

Dodano: Środa, 27 maja 2009 08:47

„Bezpieczny wypoczynek nad wodą”

Otwarto posterunki sezonowe Policji Wodnej na zbiornikach wodnych w Dobczycach, Czorsztynie i Rożnowie.

Dodano: Poniedziałek, 25 maja 2009 21:08

Małopolski konkurs „Wszystkie gminy ćwiczą”

Trwa ogłoszony przez Jerzego Millera, wojewodę małopolskiego konkurs pt. „Wszystkie gminy ćwiczą”. Konkurs ma wyłonić gminę, która najlepiej upowszechnia sport i rekreację wśród dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl