Aktualności
Dodano: Wtorek, 12 maja 2009 19:15

Otwarcie Centrum Kardiologii Inwazyjnej

W Szpitalu Powiatowym im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu otwarto Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii. W uroczystości wziął udział Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Gościem honorowym uroczystości był Prezydent Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. Roberto Ferrari.

Dodano: Wtorek, 12 maja 2009 19:13

W Małopolsce spodziewane są przymrozki

Najbliższej nocy (12/13 maja) w Małopolsce spodziewane są przymrozki - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Dodano: Wtorek, 12 maja 2009 19:10

Burze nad Małopolską

Ponad 170 razy interweniowała straż pożarna w związku z silnymi burzami, jakie 11 maja przeszły nad Małopolską.

Dodano: Piątek, 8 maja 2009 20:06

112 - w Krakowie otwarto pilotażowe Centrum Powiadamiania Ratunkowego

Jerzy Miller, wojewoda małopolski, uruchomił w Krakowie pilotażowe Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które przyjmuje zgłoszenia alarmowe z numeru 112. Krakowski system, jeżeli się sprawdzi, będzie stanowił wzorzec dla całego kraju.

Dodano: Piątek, 8 maja 2009 20:04

Nadchodzi rewolucja w transporcie aglomeracji krakowskiej

W siedzibie PKP PLK S.A w Krakowie podpisano porozumienie, które ma zrewolucjonizować transport publiczny w aglomeracji krakowskiej.

Dodano: Piątek, 8 maja 2009 20:01

Naprawa: 16-latka zatrzymana za jazdę samochodem bez prawa jazdy

7 maja w godzinach popołudniowych w miejscowości Naprawa policjanci Ruchu Drogowego Suskiej Policji zatrzymali do rutynowej kontroli Opla Vectrę. Przypuszczali, że za kierownicą siedzi bardzo młoda osoba, prawdopodobnie nieletnia. Po wylegitymowaniu okazało się, że kierująca ma 16 lat.

Dodano: Czwartek, 7 maja 2009 21:26

Obwodnica Dobczyc - podpisana

Jerzy Miller, wojewoda małopolski wydał decyzję o ustaleniu przebiegu obwodnicy Dobczyc.

Dodano: Czwartek, 7 maja 2009 21:24

Kraków: Rumun udający Szweda handlował złotem z tombaku

Krakowscy policjanci zatrzymali 42-letniego Rumuna, który usiłować sprzedać tombakowy sygnet mówiąc, że jest ze złota. Podawał się za Szweda.

Dodano: Czwartek, 7 maja 2009 21:19

Pierwsze w Małopolsce podejrzenie świńskiej grypy

Do ośrodka zdrowia w Piekielniku (powiat nowotarski) zgłosiła się kobieta, która była pasażerem samolotu z 2 maja z Nowego Jorku do Warszawy, którym przyleciała do Polski zakażona wirusem świńskiej A/H1N1 mieszkanka Tarnobrzega. Kobieta z Piekielnika ma objawy grypy. Została już przewieziona karetką na oddział zakaźny szpitala w Myślenicach. Tak zostanie szczegółowo przebadana.

Dodano: Niedziela, 8 marca 2009 01:17

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu kupił dwie nowe karetki

NOWY TARG. Trwa wymiana taboru ratunkowego w nowotarskim szpitalu im. Jana Pawła II. - Był już najwyższy czas, bo było kiepsko - powiedział dyrektor Krzysztof Kiciński. Nowe karetki trafią do Szczawnicy, Rabki i Jabłonki. Jedna zostanie w Nowym Targu.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 23:28

Zwycięzcy nowego certyfikatu Produkt Lokalny z Małopolski

Warzywa z Konar, soki tłoczone ze Żbikowic, żegociński miód spadziowy, dynie z Wawrzeńczyc, chleb z Libertowa i wędliny z Mnikowa – to pierwsze produkty wyróżnione certyfikatem Produkt Lokalny z Małopolski przyznawanym przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Jest to jedyny w Polsce regionalny certyfikat dedykowany produktom dobrej jakości, nierozerwalnie związanym są ze swoim miejscem pochodzenia.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 22:28

Dzień otwarty na budowie Centrum Górskiego Korony Ziemi w Zawoi (zdjęcia)

ZAWOJA. Blisko 500 osób odwiedziło plac budowy Centrum Górskiego Korony Ziemi. - Odwiedzali nas mieszkańcy zarówno z Zawoi jak i Skawicy. Od najmłodszych - zdarzały się dzieci w wózkach, po tych, których głowy były już białe albo od których odbijały się promienie jesiennego słońca - podsumowuje Daniel Kobiela.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 20:34

Narada geodetów powiatowych

Przez dwa dni trwała narada geodetów powiatowych z terenu podkarpackiego, podczas której omawiane były problemy geodezyjno-kartograficzne oraz gospodarki nieruchomościami.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 20:27

Groźny wypadek na zakopiance

Po godzinie 16 w Naprawie na zakopiance doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Droga była czasowo zablokowana.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 19:48

Nowy pomysł na zablokowanie prywatyzacji - wpisanie kolei linowej na Kasprowy Wierch do ewidencji zabytków

Małopolski Konserwator Zabytków zwrócił się do delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Nowym Targu o włączenie stacji pośredniej i końcowej kolei linowej na Kasprowy Wierch do wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także zgłosił potrzebę wystąpienia do Burmistrza Miasta Zakopane z wnioskiem o włączenie tych stacji do gminnej ewidencji zabytków.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl