Aktualności
Dodano: Środa, 15 lipca 2009 18:42

Stracił panowanie nad walcem

W centrum Tokarni, na gminnej drodze, w pobliżu tamtejszego ośrodka zdrowia, zjeżdżał ze wzniesienia kierowca tzw. pojazdu wolnobieżnego, ogumionego walca. Z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, przejechał kilkadziesiąt metrów wprost na ogrodzenie, po czym zatrzymał się na betonowym słupie telefonicznym, który impet uderzenia złamał.

Dodano: Wtorek, 14 lipca 2009 21:56

Pośmiertne odznaczenie dla burmistrza Muszyny

W kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa w Muszynie odbyły się uroczystości pogrzebowe Waldemara Serwińskiego, burmistrza Muszyny, który zginął tragicznie w miniony piątek.

Dodano: Wtorek, 14 lipca 2009 21:54

22-latka z Chrzanowa powinna dostać od drogówki 24 punkty karne. Ale nie dostała

22-latka z Chrzanowa kierowała fiatem Uno bez prawa jazdy. W czasie jazdy złamała wiele przepisów ruchu drogowego, spowodowała dwie kolizje i uciekła. Po zsumowaniu wykroczeń okazało się, że powinna otrzymać 24 punkty karne i 3,5 tys. złotych mandatów.Ale...

Dodano: Poniedziałek, 13 lipca 2009 23:13

Wypadek w Budzowie

W Budzowie około 23.00 53-letni mieszkaniec wioski, kierując ciągnikiem rolniczym z przyczepą bez oświetlenia i niezarejestrowaną, w trakcie skrętu w lewo uderzył w tylne koło samochodu mazda, która w tym czasie go wyprzedzała, a poruszał się nią 27-letni mieszkaniec Juszczyna.

Dodano: Poniedziałek, 13 lipca 2009 23:09

Nowy pomysł na problemy komunikacyjne na Podhalu

Poszerzenie „zakopianki”, rozbudowa dróg lokalnych, stworzenie Podhalańskiej Szybkiej Kolei Miejskiej, a także opracowanie regionalnego systemu oznakowania drogowskazowego dla Podhala - to główne pomysły na rozwiązanie problemów komunikacyjnych w tej części regionu zaproponowane przez autorów studium rozwoju podhalańsko – tatrzańskiego układu komunikacyjnego ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Zakopane. Opracowanie powstało pod egidą Samorządu Województwa Małopolskiego.

Dodano: Piątek, 10 lipca 2009 20:54

Areszt dla sprawców napadów na placówki bankowe w Nowym Sączu

Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy podsądeckich miejscowości podejrzani o dokonanie trzech napadów na placówki bankowe na terenie Nowego Sącza.

Dodano: Piątek, 10 lipca 2009 20:53

Uwaga na barszcz Sosnowskiego

Trwa sezon kwitnienia barszczu Sosnowskiego - Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa apeluje do mieszkańców o ostrożność, ponieważ roślina ta może być niebezpieczna dla ludzi i zwierząt. Barszcz zawiera parzącą substancję, powodującą zapalenie skóry.

Dodano: Czwartek, 9 lipca 2009 22:26

Zginął motocyklista

W Stróży na drodze krajowej nr 7 zginął na miejscu prowadzący motocykl Honda CBR 900 20-latek z powiatu gorlickiego.

Dodano: Czwartek, 9 lipca 2009 22:24

Witkowicki szpital ma nową siedzibę

Szpital okulistyczny w Witkowicach, którego istnienie było zagrożone z powodu braku siedziby, otrzyma budynek w Nowej Hucie. Jerzy Miller, wojewoda małopolski wyraził dziś (9 lipca) zgodę na przekazanie w formie darowizny nieruchomości dla placówki.

Dodano: Środa, 8 lipca 2009 12:20

Ogrodził się drutem pod wysokim napięciem

Myśliwi idący krajem lasu w godzinach wczesnorannych w miejscowości Kierlikówka, gm. Trzciana zauważyli, że przyległa do lasu działka rolna na odcinku około 50 metrów ogrodzona jest częściowo (od strony lasu) przy pomocy metalowego drutu oraz płaskownika i osadzona na drewnianych palach, do którego podłączony jest przewód elektryczny. Przy tym ogrodzeniu z jednej strony zainstalowane było gniazdko elektryczne, do którego z kolei podpięty był przewód elektryczny prowadzący do pobliskiej posesji.

Dodano: Środa, 8 lipca 2009 12:19

Zabił dwa psy dla smalcu...

Policjanci z Komisariatu w Skale otrzymali informację o mężczyźnie, który trudni się zabijaniem psów oraz handlem psim smalcem.

Dodano: Środa, 8 lipca 2009 12:17

XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich w Małopolsce

Już w tym miesiącu rusza XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich - największa młodzieżowa impreza sportowa w kraju. W tym roku o medale sportowcy będą rywalizować w Małopolsce. Organizatorzy spodziewają się 6 500 uczestników. Zawody będą rozgrywane w 27 dyscyplinach. Dzisiaj odbyło się już kolejne spotkanie Komitetu Organizacyjnego pod przewodnictwem Wicemarszałka Leszka Zegzdy.

Dodano: Środa, 8 lipca 2009 12:14

Dzieci powodzian z Małopolski wyjechały na kolonie

100 dzieci z terenów najbardziej dotkniętych przez nawałnice i podtopienia w Małopolsce pojechało na kolonię do Bydgoszczy. Dzieci pochodzą głównie z gminy Radgoszcz i Szczucin (powiat dąbrowski) oraz z gmin Uście Gorlickie i Stary Sącz (powiat nowosądecki). Nabór dzieci na kolonie z województwa małopolskiego oraz dobór kadry wychowawczej koordynowało Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Dodano: Piątek, 3 lipca 2009 10:28

Uwaga, oszuści grasują!!!

Komenda Powiatowa Policji w Miechowie apeluje do wszystkich mieszkańców powiatu o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami, które przychodzą do naszych domów z kusząca propozycją.

Dodano: Piątek, 3 lipca 2009 10:26

Prochy generała Bema w Tarnowie

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela uczestniczył w obchodach 80. rocznicy sprowadzenia prochów generała Józefa Bema do Tarnowa. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem gen. Bema. Następnie uczestnicy obchodów przeszli w Marszu Pamięci pod Mauzoleum Bema w Parku Strzeleckim, gdzie złożyli kwiaty i wysłuchali koncertu zespołu Ordogborda z Siedmiogrodu.

Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl