Aktualności
Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 16:49

Awaria mostu na Słowacji i objazdy dla samochodów ciężarowych powyżej 18 ton

Kierowcy samochodów ciężarowych jadący drogą krajową nr 7 na Słowację nie mogą przekraczać granicy w Chyżnem. W miejscowości Podbiel, 13 km za granicą polsko-słowacką jest awaria mostu i trwają prace remontowe. Wprowadzono na Słowacji ograniczenie dla ruchu pojazdów powyżej 18 ton i objazdy. W związku z tym objazd wprowadzony zostaje także na terytorium Polski.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 16:29

Mieszkańcy: w tym mieście śmierdzi!

Trwają działania zmierzające do ustalenia, co powoduje wytwarzanie męczącego fetoru odczuwanego w Oświęcimiu. Przeciwko śmierdzącej sytuacji protestują mieszkańcy miasta.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 15:33

Muzyczna propozycja na Święta dla Czytelników Małopolskaonline. Dziś promocja płyty Beti&Bobass "Świątecznie"

NOWY TARG. Duet Beti&Bobass to Beata Bełtowska i Kuba Wilk. Zespół wydał płytę zatytułowaną "Świątecznie" z własnymi aranżacjami kolęd oraz tytułowym utworem autorstwa Bobassa. Dziś o godzinie 18.oo na nowotarskim Rynku odbędzie się premiera płyty, wydanej dla naszych Czytelników.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 15:09

Justyna Kowalczyk laureatką "Srebrnego Pazura" podczas II Małopolskiego Kongresu Kobiet

KRAKÓW. Justyna Kowalczyk otrzymała nagrodę „Srebrnego Pazura” przyznaną po raz pierwszy przez Małopolski Kongres Kobiet w trakcie trwającego dzisiaj II Małopolskiego Kongresu Kobiet w Krakowie, w Centrum Konferencyjnym ICE . W imieniu uhonorowanej tym wyróżnieniem laureatki nagrodę odebrała Małgorzata Jantos, Radna Miasta Krakowa, która w zastępstwie przebywającej na zawodach sportsmenki podziękowała za wyróżnienie.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 12:50

Projekt Krajowego Programu Ochrony Powietrza - konsultacje społeczne

W Krakowie Minister Środowiska Maciej H. Grabowski przedstawił do konsultacji społecznych projekt Krajowego Programu Ochrony Powietrza – dokument ten zwiększy kompetencje samorządów w walce ze smogiem. Uczestnicy spotkania podpisali także Porozumienie na rzecz czystego powietrza.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 12:37

Policjanci brzeskiej drogówki zatrzymali groźnego przestępcę

Wszystko zaczęło się pod koniec tego tygodnia w Brzesku i Jadowniku , gdy pewien kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 12:25

IX. Piknik Rodzinny w czarnodunajeckim Przedszkolu Samorządowym

„Mamo, tato dziś wszystkie dzieci, niosą Tobie, życzeń bukiecik ...” - to fragment jednej z piosenek, które przedszkolaki z czarnodunajeckiego Przedszkola Samorządowego zaśpiewały swoim rodzicom podczas IX. Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego w miniony czwartek. Spotkały się na nim dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 12:24

Modlitwy Bułata Okudżawy i Przemysława Gintrowskiego hitem koncertu w Tyliczu

11 sierpnia w tylickim kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła miał miejsce koncert niezwykły. Dwuczęściowy koncert, to jak określił go proboszcz tylickiej parafii ks. prałat mgr Marian Stach był koncertem pełnym zadumy w pierwszej części i zadumy w drugiej.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 11:10

Krynica-Zdrój oddaje pieniądze w ręce mieszkańców

Po raz pierwszy mieszkańcy Krynicy-Zdroju mają możliwość partycypowania w wydatkowaniu puli pieniędzy z budżetu Gminy przeznaczonej na budżet obywatelski.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 11:02

PKL świętują 80-lecie. Samorządowcy się nie przyłączyli

W Teatrze Witkacego w Zakopanem odbyła się uroczystość z okazji 80-lecia Polskich Kolei Linowych. Wzięło w nich udział ok. 80 osób. Wśród zaproszonych gości była m.in. Barbara Grocholska – Kurkowiak, polska narciarka i olimpijka, od lat związana z Kasprowym Wierchem. Jednym z zaproszonych gości honorowych był również Stanisław Pieron, który dla PKL pracował przez ponad 40 lat.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 09:58

Strażnikom w Bochni przybędzie obowiązków

Już nie tylko będą sprawować pieczę nad porządkiem w mieście, ale i zajmą się nakręcaniem zabytkowego zegara. Strażnikom miejskim z Bochni przybędzie nowych – niecodziennych – obowiązków. Będą czuwać nad upływem czasu.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 09:32

Panno Roztropna, módl się za nami!

- Kiedy dziś pokonywaliśmy drogę od Kaplicy Zaśnięcia Najświętszej Dziewicy aż po miejsce Jej grobu, nasze drogi łączyły się i wstępowały w ślady Chrystusa i Matki Najświętszej. - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski podczas odpustowej Mszy św. w Kalwarii Zebrzydowskiej. Eucharystii, poprzedzonej procesją pogrzebu Matki Bożej, przewodniczył arcybiskup Andrzej Dzięga.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 08:01

Kiepura wrócił do Krynicy

W sobotnie popołudnie do Patrii przybył piękną limuzyną Jan Kiepura z małżonką, Martą Eggerth. Jak zwykle, nie dał się długo prosić zgromadzonej publiczności krzyczącej: „Jasiu śpiewaj!” i stojąc już na tarasie swojego pensjonatu wykonał najpierw „La donna è mobile”, później „Brunetki, blondynki”, a następnie całą serię charakterystycznych dla siebie arii.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 00:54

Przebudowa sieci wodociągowej przy ul. Sienkiewicza w Czarnym Dunajcu

Wzdłuż ul. Sienkiewicza w Czarnym Dunajcu trwa przebudowa sieci wodociągowej w ramach projektu pod nazwą „Poprawa warunków gospodarki wodno-ściekowej w miejscowościach Podczerwone i Czarny Dunajec”

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 00:48

Jarmark Podhalański to nie tylko koncerty

NOWY TARG. Na Rynku rozstawione zostały kramy z przeróżnymi wyrobami - z gliny, papieru, metalu, wosku, szkła, jest ceramika, wiklina oraz artykuły żywnościowe.

Reklama
Reklama
Hokej NT JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl