Aktualności
Dodano: Piątek, 27 listopada 2009 18:37

Kraków: wicepremier na otwarciu walcowni

30 listopada w krakowskim oddziale Arcelor Mittal Poland zostanie otwarta zmodernizowana walcownia blach. Inwestycję otworzy Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki, a udział w uroczystości weźmie Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

Dodano: Wtorek, 24 listopada 2009 16:47

Miedźna: protest mieszkańców przeciwko budowie drogi ekspresowej przez gminę

Mieszkańcy Gminy Miedźna sprzeciwiają się wytyczeniu trasy drogi ekspresowej S-1 przez ich gminę. Popierają wariant VI, zakładający, że będzie ona przebiegać przez gminę Brzeszcze. Taka decyzja zapadła podczas spotkania konsultacyjnego w poniedziałek, 23 listopada, w Gilowicach.

Dodano: Wtorek, 24 listopada 2009 16:45

Kraków: tir potrącił na pasach 60-letnią kobietę

Dzisiaj ok. 14.30 na ul. Mogilskiej w Krakowie tir jadący prawym pasem ruchu w kierunku Nowej Huty potrącił ok 60-letnią pieszą przechodzącą przejściem dla pieszych. Kobieta w wyniku obrażeń zmarła na miejscu.

Dodano: Wtorek, 24 listopada 2009 16:43

Podhale: 20-latek zapił się na śmierć

Najpierw było piwo, potem trzy butelki wódki. Tej ostatniej 20-letni mieszkaniec Poronina nie przetrzymał. Rano rodzice znaleźli go martwego.

Dodano: Wtorek, 24 listopada 2009 16:42

Szczepionki dla pensjonariuszy małopolskich Domów Pomocy Społecznej

Stanisław Kracik, wojewoda małopolski sfinansuje szczepienia na grypę sezonową dla pensjonariuszy małopolskich Domów Pomocy Społecznej.

Dodano: Poniedziałek, 23 listopada 2009 19:59

Policja zatrzymała podejrzanego o napady na krakowskie banki

KRAKÓW. Policjanci ze specjalnej grupy zajmującej się napadami na banki w Krakowie zatrzymali 35- letniego mężczyznę , którego podejrzewają o napady na placówki bankowe

Dodano: Poniedziałek, 23 listopada 2009 19:57

Stanisław Kracik kandydatem na prezydenta Krakowa

Z fotela wojewody małopolskiego na fotel prezydenta Krakowa - takie plany snują małopolscy działacze Platformy Obywatelskiej, którzy właśnie zaproponowali kandydowanie na to stanowisko świeżo upieczonemu wojewodzie Stanisławowi Kracikowi. Ten propozycję przyjął.

Dodano: Poniedziałek, 23 listopada 2009 19:45

Biblioteka i czytelnia w tarnowskim seminariusz

W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie powstanie nowoczesna biblioteka akademicka i czytelnia dla 100 osób. Projekt uzyskał dotację w wysokości ponad 6 mln zł w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO).

Dodano: Poniedziałek, 23 listopada 2009 19:41

33 hektary dla Balic

Stanisław Kracik, wojewoda małopolski otrzymał zgodę ministra skarbu państwa na przekazanie w formie darowizny nieruchomości w Balicach województwu małopolskiemu. Nieruchomości te są potrzebne Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu w Balicach do rozbudowy lotniska.

Dodano: Piątek, 20 listopada 2009 19:22

Tragiczny pożar w Bukownie

Dzisiaj w godzinach rannych w Bukownie przy ulicy Sławkowskiej doszło do pożaru drewnianego domu.

Dodano: Piątek, 20 listopada 2009 19:20

Ruszył konkurs MAŁOPOLSKA GOŚCINNA

Małopolska będzie rozwijać turystykę pielgrzymkową, powstanie nowy szlak upamiętniający walki I wojny światowej, a turyści będą wypoczywać w gospodarstwach agroturystycznych opartych na ziołowym dziedzictwie. To nowe pomysły władz regionu na ściągnięcie turystów do Małopolski. Urząd Marszałkowski ogłosił właśnie otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie turystyki „Małopolska Gościnna”. Jest o co powalczyć – do rozdysponowania jest ponad 2 mln zł. O finansowane wsparcie mogą ubiegać się organizacje pozarządowe. Na oferty czekamy do 18 grudnia.

Dodano: Piątek, 20 listopada 2009 19:18

Afera przetargowa na Podhalu?

To może być afera przetargowa, ale w wykonaniu znanych już bohaterów afery hazardowej. Sprawa dotyczy przetargu na dzierżawę wyciągu narciarskiego na Polanie Sosny w Niedzicy. Pierwsze skrzypce grają w niej b.minister sportu Mirosław Drzewiecki i b. szef klubu PO Zbigniew Chlebowski - poinformował portal Telewizji Polskiej tvp.info.

Dodano: Piątek, 20 listopada 2009 19:17

Grypa szaleje w Małopolsce

Małopolski groźna grypa nie omija. Obecność wirusa A/H1N1 stwierdzono u 14 osób.

Dodano: Środa, 18 listopada 2009 19:12

Sportowcy wypromują Małopolskę

Justyna Kowalczyk, zawodniczki Wisły Can - Pack i siatkarki Bank BPS Muszynianki Fakro to twarze nowej kampanii promocyjnej Małopolski. Wykorzystując wizerunki znanych sportowców władze regionu chcą wzmocnić markę Małopolski poza granicami kraju. Urząd Marszałkowski wkrótce podpisze umowy sponsorskie ze sportowcami.

Dodano: Środa, 18 listopada 2009 19:11

Kraków: powstanie biuro obsługi inwestorów

W Krakowie powstanie profesjonalne biuro obsługi inwestorów. Firmy, które chcą działać w Małopolsce, będą mogły załatwić tam większość spraw formalnych i uzyskać pomoc przy rozwijaniu działalności. Centrum Business in Małopolska zostanie otwarte 19 listopada na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl