Aktualności
Dodano: Piątek, 4 czerwca 2010 11:39

Powtórka z powodzi. Kolejne podtopienia i osuwiska

Podnosi się poziom wody w małopolskich rzekach. Jak informuje Małopolski Urząd Wojewódzki w piątkowym komunikacie z godz. 8 rano, stan alarmowy przekroczony jest w 21 miejscach, a ostrzegawczy - w 10.

Dodano: Czwartek, 3 czerwca 2010 11:30

Trwa dramat mieszkańców Kłodnego. Kolejne osoby ewakuowane

W Kłodnem (gmina Limanowa) wciąż trwa akcja ratownicza związana z uaktywnieniem osuwiska. W środę wieczorem popękały ściany w szkole, w której znajdował się sztab akcji ratowniczej. Szkołę ewakuowano.

Dodano: Środa, 2 czerwca 2010 18:17

Przerwany wał na Uszwicy. Czy będzie kolejna ewakuacja?

W Kwikowie (gm. Szczurowa, pow. brzeski) doszło dziś do przerwania wału na rzece Uszwica. Aktualnie trwają prace nad jego uszczelnieniem. Mieszkańcy z miejscowości: Księże Kopacze, Kwików i Wola Przemykowska są informowani o możliwości ewakuacji. Wojewoda małopolski wystąpił z wnioskiem do ministra obrony narodowej o przydzielenie śmigłowca do prac związanych z uszczelnieniem wału.

Dodano: Środa, 2 czerwca 2010 17:58

Dzieci powodzian z Małopolski jadą na wczasy za rządowe pieniądze

12 czerwca pierwsza grupa dzieci z Małopolski, z terenów dotkniętych powodzią, wyjedzie nad Bałtyk na dwutygodniowy wypoczynek w Juracie w ośrodku rządowym. Ich pobyt sfinansuje rząd, a przejazd zapewni samorząd województwa. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Krakowie koordynują akcję wysłania dzieci nad morze.

Dodano: Środa, 2 czerwca 2010 10:06

Kłodne: osunęło się zbocze góry. Zniszczone 15 domów, ewakuowani mieszkańcy

150 osób zostało ewakuowanych z domów w Kłodnem, w powiecie limanowskim, na które dziś nad ranem osunęło się zbocze. Pięć domów jest zniszczonych całkowicie, a piętnaście - bardzo poważnie uszkodzonych. Prawdopodobnie nie będzie można już w nich zamieszkać.

Dodano: Poniedziałek, 31 maja 2010 21:00

Pomoc dla tysiąca rodzin

Małopolski Urząd Wojewódzki przekazał 6,77 mln zł dla tysiąca małopolskich rodzin. To pieniądze na zasiłki dla osób poszkodowanych w czasie powodzi, które wypłacać mają gminy.

Dodano: Poniedziałek, 31 maja 2010 20:58

Trwa szacowanie strat po powodzi

1 czerwca ruszają w teren pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, aby rozpocząć weryfikację szacunków strat w infrastrukturze komunalnej. Odwiedzą oni w ciągu najbliższych trzech tygodni wszystkie gminy, które ucierpiały podczas intensywnych opadów deszczu oraz powodzi.

Dodano: Sobota, 29 maja 2010 20:57

Kaczyński na Placu Niepodległości: - Musimy skończyć raz na zawsze polsko-polską wojnę (zdjęcia)

ZAKOPANE. W strugach deszczu przywitał dziś Jarosława Kaczyńskiego zakopiański Plac Niepodległości. Dziś po raz pierwszy lider PiS-u, kandydat na prezydenta, wygłosił swoje przemówienie programowe. Miał to zrobić tydzień temu w Warszawie, jednak przeszkodziła powódź.

Dodano: Piątek, 28 maja 2010 18:46

Partnerska Turyngia pomaga w usuwaniu skutków powodzi w Małopolsce

Do Tarnowa trafi transport odzieży ochronnej dla służb usuwających skutki powodzi. W niedzielę pomoc z Turyngii oficjalnie odbierze wicemarszałek Roman Ciepiela.

Dodano: Piątek, 28 maja 2010 14:54

Bezpłatna infolinia dla powodzian

W poniedziałek, 31 maja, zostanie uruchomiona bezpłatna infolinia dla powodzian. Dzwoniąc pod numer 800 200 400 mieszkańcy Małopolski będą mogli dowiedzieć się m.in.: na co należy zwrócić uwagę po powrocie do zniszczonego domu, na jaką pomoc mogą liczyć, gdzie należy składać wnioski o zasiłek lub odszkodowanie oraz jak radzić sobie z zanieczyszczoną wodą.

Dodano: Czwartek, 27 maja 2010 20:13

Utrudnienia na drogach

Nadal zamknięta jest droga krajowa 81 w Wiślicy. Utrudnienia występują także na moście na Sole w Kobiernicach na drodze krajowej 52.

Dodano: Czwartek, 27 maja 2010 20:11

W czwartek ziemia w Lanckoronie i Międzybrodziu znów się osuwała

Po opadach deszczu ziemia w Lanckoronie znów się dziś osuwała. Geolodzy badają grunt w rejonie osuwisk. Z danych UW wynika, że osuwa się także grunt w Międzybrodziu na górze Żar.

Dodano: Czwartek, 27 maja 2010 17:29

Porady prawne dla powodzian

Od piątku, 28 maja, w godz. od 15 do 18 oraz w najbliższy weekend w godz. od 10 do 15 specjaliści prawa cywilnego i administracyjnego będą bezpłatnie udzielać informacji osobom poszkodowanym w wyniku powodzi.

Dodano: Środa, 26 maja 2010 16:49

Premier znów w Małopolsce. Donald Tusk odwiedził Podchybie i Łaśnicę w gminie Lanckorona

- Muszą powstać odrębne programy, dotyczące odbudowy zniszczeń po powodzi dla tych miejscowości, w których doszło do osuwisk. Trzeba jak najszybciej sprawdzić, czy teren nadaje się do zabudowy, a potem postarać się o wybudowanie nowych domów - stwierdził premier. Przypomnijmy, w gminie Lanckorona uszkodzonych zostało ok. 70 domów, z których większość nie nadaje się do zamieszkania.

Dodano: Środa, 26 maja 2010 13:00

Strażacy-ochotnicy szykanowani przez przedsiębiorców?

- Doszły do mnie niepokojące informacje, że strażacy ochotnicy, którzy dzień i noc walczyli w ostatnich dniach z powodzią, mogą mieć problemy w zakładach pracy, w których są zatrudnieni – mówi Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl