Aktualności
Dodano: Niedziela, 8 marca 2009 01:17

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu kupił dwie nowe karetki

NOWY TARG. Trwa wymiana taboru ratunkowego w nowotarskim szpitalu im. Jana Pawła II. - Był już najwyższy czas, bo było kiepsko - powiedział dyrektor Krzysztof Kiciński. Nowe karetki trafią do Szczawnicy, Rabki i Jabłonki. Jedna zostanie w Nowym Targu.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 23:28

Zwycięzcy nowego certyfikatu Produkt Lokalny z Małopolski

Warzywa z Konar, soki tłoczone ze Żbikowic, żegociński miód spadziowy, dynie z Wawrzeńczyc, chleb z Libertowa i wędliny z Mnikowa – to pierwsze produkty wyróżnione certyfikatem Produkt Lokalny z Małopolski przyznawanym przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Jest to jedyny w Polsce regionalny certyfikat dedykowany produktom dobrej jakości, nierozerwalnie związanym są ze swoim miejscem pochodzenia.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 22:28

Dzień otwarty na budowie Centrum Górskiego Korony Ziemi w Zawoi (zdjęcia)

ZAWOJA. Blisko 500 osób odwiedziło plac budowy Centrum Górskiego Korony Ziemi. - Odwiedzali nas mieszkańcy zarówno z Zawoi jak i Skawicy. Od najmłodszych - zdarzały się dzieci w wózkach, po tych, których głowy były już białe albo od których odbijały się promienie jesiennego słońca - podsumowuje Daniel Kobiela.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 20:34

Narada geodetów powiatowych

Przez dwa dni trwała narada geodetów powiatowych z terenu podkarpackiego, podczas której omawiane były problemy geodezyjno-kartograficzne oraz gospodarki nieruchomościami.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 20:27

Groźny wypadek na zakopiance

Po godzinie 16 w Naprawie na zakopiance doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Droga była czasowo zablokowana.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 19:48

Nowy pomysł na zablokowanie prywatyzacji - wpisanie kolei linowej na Kasprowy Wierch do ewidencji zabytków

Małopolski Konserwator Zabytków zwrócił się do delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Nowym Targu o włączenie stacji pośredniej i końcowej kolei linowej na Kasprowy Wierch do wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także zgłosił potrzebę wystąpienia do Burmistrza Miasta Zakopane z wnioskiem o włączenie tych stacji do gminnej ewidencji zabytków.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 19:18

Burmistrz Nowego Targu: Strefy Aktywności Gospodarczej sprawdzają się

NOWY TARG. - Do tej pory realizowaliśmy w samorządzie projekty mające na celu podnoszenie komfortu życia mieszkańców i gości. Rzeczywistość pokazuje, że samorząd powinien też zająć się codziennością życia - mówi Marek Fryźlewicz. - A dobry rynek pracy to jeden z tych elementów - dodaje burmistrz miasta.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 16:57

Dziesiąta rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Wielki Czwartek - początek Triduum Paschalnego

2 kwietnia 2005, w sobotę o godzinie 21:37 odszedł od nas Ojciec Święty Jan Paweł II. Zmarł na początku Triduum Paschalnego.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 16:49

Awaria mostu na Słowacji i objazdy dla samochodów ciężarowych powyżej 18 ton

Kierowcy samochodów ciężarowych jadący drogą krajową nr 7 na Słowację nie mogą przekraczać granicy w Chyżnem. W miejscowości Podbiel, 13 km za granicą polsko-słowacką jest awaria mostu i trwają prace remontowe. Wprowadzono na Słowacji ograniczenie dla ruchu pojazdów powyżej 18 ton i objazdy. W związku z tym objazd wprowadzony zostaje także na terytorium Polski.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 16:29

Mieszkańcy: w tym mieście śmierdzi!

Trwają działania zmierzające do ustalenia, co powoduje wytwarzanie męczącego fetoru odczuwanego w Oświęcimiu. Przeciwko śmierdzącej sytuacji protestują mieszkańcy miasta.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 15:33

Muzyczna propozycja na Święta dla Czytelników Małopolskaonline. Dziś promocja płyty Beti&Bobass "Świątecznie"

NOWY TARG. Duet Beti&Bobass to Beata Bełtowska i Kuba Wilk. Zespół wydał płytę zatytułowaną "Świątecznie" z własnymi aranżacjami kolęd oraz tytułowym utworem autorstwa Bobassa. Dziś o godzinie 18.oo na nowotarskim Rynku odbędzie się premiera płyty, wydanej dla naszych Czytelników.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 15:09

Justyna Kowalczyk laureatką "Srebrnego Pazura" podczas II Małopolskiego Kongresu Kobiet

KRAKÓW. Justyna Kowalczyk otrzymała nagrodę „Srebrnego Pazura” przyznaną po raz pierwszy przez Małopolski Kongres Kobiet w trakcie trwającego dzisiaj II Małopolskiego Kongresu Kobiet w Krakowie, w Centrum Konferencyjnym ICE . W imieniu uhonorowanej tym wyróżnieniem laureatki nagrodę odebrała Małgorzata Jantos, Radna Miasta Krakowa, która w zastępstwie przebywającej na zawodach sportsmenki podziękowała za wyróżnienie.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 12:50

Projekt Krajowego Programu Ochrony Powietrza - konsultacje społeczne

W Krakowie Minister Środowiska Maciej H. Grabowski przedstawił do konsultacji społecznych projekt Krajowego Programu Ochrony Powietrza – dokument ten zwiększy kompetencje samorządów w walce ze smogiem. Uczestnicy spotkania podpisali także Porozumienie na rzecz czystego powietrza.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 12:37

Policjanci brzeskiej drogówki zatrzymali groźnego przestępcę

Wszystko zaczęło się pod koniec tego tygodnia w Brzesku i Jadowniku , gdy pewien kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Dodano: Wtorek, 30 listopada 1999 12:25

IX. Piknik Rodzinny w czarnodunajeckim Przedszkolu Samorządowym

„Mamo, tato dziś wszystkie dzieci, niosą Tobie, życzeń bukiecik ...” - to fragment jednej z piosenek, które przedszkolaki z czarnodunajeckiego Przedszkola Samorządowego zaśpiewały swoim rodzicom podczas IX. Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego w miniony czwartek. Spotkały się na nim dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl