Aktualności
Dodano: Czwartek, 12 kwietnia 2018 06:10

Szukają pacjentów bo nie ma numerów

Służby ratownicze z Wadowic tracą bezcenne sekundy i minuty szukając adresów, pod które zostali wezwanie, by ratować ludzkie zdrowie, a czasami życie. Władze miasta zaapelowały do właścicieli domów i zamontowanie stosownych numerów nieruchomości.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 18:45

Prezentacja najnowszej publikacji „Mała ilustrowana historia Kościoła katolickiego w Polsce” (zdjęcia)

Książka ks. prof. Jana Szczepaniaka pt. „Mała ilustrowana historia Kościoła katolickiego w Polsce” ukazała się nakładem Wydawnictwa św. Stanisława BM Archidiecezji Krakowskiej. Jej prezentacja odbyła się dziś w sali Okna Papieskiego Domu Arcybiskupów Krakowskich.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 15:56

Marszałek apeluje do premiera: "Oczekujemy od rządu wsparcia " w walce o czyste powietrze

"Obierzmy wspólny front w walce o czyste powietrze” – zwraca się marszałek Jacek Krupa do premiera Mateusza Morawieckiego. Apel jest związany z projektem rozporządzenia ministra energii, który dopuszcza stosowanie złej jakości węgla na terenie Polski. Proponowane przez rząd normy są mniej restrykcyjne, niż przepisy wprowadzone uchwałą antysmogową dla Małopolski.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 15:06

Całodobowe parkowanie na jednym pasie ruchu na ulicy Dietla - na próbę

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zamierza wprowadzić pilotażowe, całodobowe parkowanie na jednym pasie ruchu na ulicy Dietla - na odcinku pomiędzy Bożego Ciała i św. Sebastiana, w obu kierunkach.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 12:39

Na 9 dni zamkną zakopiankę w Lubniu. Trasa Zakopane - Kraków poprowadzi przez Mszanę Dolną

Od poniedziałku 16 kwietnia kierowców podróżujących zakopianką na trasie Zakopane - Kraków czekają spore utrudnienia. Na 9 dni, do 25 kwietnia, całkowicie zostanie zamknięta droga przez Lubień, a objazd prowadzić będzie przez Mszanę Dolną.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 07:09

Olkuskie szkoły ze sprzętem medycznym

Uczniowie z Olkusza szybciej otrzymają pomoc okołomedyczną w razie potrzeby.

Dodano: Środa, 11 kwietnia 2018 06:59

Piła i woziła pasażerów

Nie dość, że kierująca prowadziła niesprawnego technicznie busa, to jeszcze była pod wpływem alkoholu. A na pokładzie – pasażerowie…

Dodano: Wtorek, 10 kwietnia 2018 19:56

Prezydent RP w Krakowie. "Czas leczy rany i co roku to uczucie i spojrzenie jest nieco inne, ale żal pozostaje i na pewno będzie” (zdjęcia)

Prezydent Andrzej Duda przybył na Wawel, by w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej oddać hołd spoczywającej w krypcie Katedry Wawelskiej parze prezydenckiej Lechowi i Marii Kaczyńskim.

Dodano: Wtorek, 10 kwietnia 2018 16:20

Pamiętali o Katyniu i Smoleńsku (zdjęcia)

Wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka wzięli dziś udział w uroczystościach upamiętniających ofiary zbrodni katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej. Od tej ostatniej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, minęło osiem lat.

Dodano: Wtorek, 10 kwietnia 2018 13:02

Roboty w Grybowie potrwają do końca maja

Powoli dobiegają końca prace budowlane i wykończeniowe przy rozbudowie budynku na potrzeby LO w Grybowie oraz przy budowie sali gimnastycznej z zapleczem dla uczniów tego liceum.

Dodano: Wtorek, 10 kwietnia 2018 10:59

Będą zmiany w cenach biletów MPK w Krakowie

Radni mają w środę decydować o nowej taryfie biletowej w Krakowie. Mają propozycję, by dla mieszkańców Krakowa i płacących tu podatki bilety miesięczne na wszystkie linie tramwajowe i autobusowe były jeszcze tańsze niż planowane 20 procent, ale w zamian zostały zlikwidowane bilety miesięczne na 1 i 2 linie.

Dodano: Wtorek, 10 kwietnia 2018 06:32

Zbliża się Marsz Żywych – będą utrudnienia

We czwartek dniu 12 kwietnia 2018 roku na terenie Oświęcimia i Brzezinki, w ramach Dni Pamięci o Holokauście, odbędzie się uroczystość pn. “Marsz Żywych 2018”.

Dodano: Wtorek, 10 kwietnia 2018 06:09

Urządzili libację… na torach

Policjanci z Kęt przerwali alkoholową posiadówkę, urządzoną przez cztery osoby, w pobliżu torowiska przy stacji kolejowej w Bulowicach. Posypały się mandaty.

Dodano: Wtorek, 10 kwietnia 2018 05:58

Tu niepełnosprawni znajdą pomoc i pracę

Jesienią w dawnym internacie położonym na terenie Parku Sanguszków w Tarnowie rozpocznie działalność największe w Małopolsce centrum rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Dodano: Poniedziałek, 9 kwietnia 2018 14:44

Nowotarskie obchody rocznicy Mordu Katyńskiego i Tragedii Smoleńskiej (zdjęcia)

NOWY TARG. - Spotkaliśmy się dziś, żeby upamiętnić dwie rocznice. Bo te dwa wydarzenia; Mord Katyński i Tragedia Smoleńska zbiegają się w historii naszego kraju w jednym miesiącu, w kwietniu. W ubiegłym roku była nas kameralna garsteczka, w tym roku to liczniejsze grono - za co wam dziękuję. Wasza obecność jest dowodem, że pamięć nie zaginie - mówił do zgromadzonych na Rynku Adam Błaszczyk.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl