WSB
Aktualności
Dodano: Czwartek, 24 marca 2022 12:00

Dworzec Kraków Swoszowice otwarty dla podróżnych

Odnowiony z dbałością o detale dworzec, przywrócenie obsługi podróżnych oraz uruchomienie centrum kultury – to efekty zakończonej przebudowy dworca Kraków Swoszowice. Kilka dni temu z dworca skorzystali pierwsi podróżni.

Dodano: Czwartek, 24 marca 2022 10:00

Stop pożarom traw (video)

Tylko w tym roku małopolscy strażacy interweniowali 1750 razy przy pożarach traw i nieużytków rolnych, w tym na terenie powiatów krakowskiego – 477, nowosądeckiego – 257 i wadowickiego – 127 razy. Niestety, w pożarach, odnotowano już 2 ofiary śmiertelne oraz 10 osób rannych.

Dodano: Czwartek, 24 marca 2022 06:43

Pozytywna palma wielkanocna - dla Klary z Brzeszcz

Pozytywne nagrody trafią do zwycięzców w konkursie na Pozytywną palmę wielkanocną. Konkurs zorganizowany jest, by wesprzeć Klarę Gryczkę z Brzeszcz.

Dodano: Czwartek, 24 marca 2022 06:37

Kolejne inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Gruntowna modernizacja drogi powiatowej nr 2124K w Woli Filipowskiej, Filipowicach, Miękini, Nowej Górze, Ostrężnicy; przebudowa drogi gminnej w Nawojowej Górze; budowa odcinka drogi gminnej w Skawinie; odbudowa drogi powiatowej nr 1281K w Hebdowie… To tylko wybrane inwestycje w subregionie krakowskim, które niebawem staną się faktem.

Dodano: Wtorek, 22 marca 2022 09:00

„Metamorphosis” najlepszą kolekcją Pokazu Dyplomowego SAPU

Artur Ryba wygrał tegoroczny Pokaz Dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie! Jego kolekcja „Metamorphosis” została wyróżniona z 52. zaprezentowanych tego dnia kolekcji i otrzymała najwyższe noty, zarówno w Radzie Wysokiej Mody, jak i w Radzie Mediów.

Dodano: Poniedziałek, 21 marca 2022 19:15

ZSZ w Grybowie na pomoc Ukrainie

Kilka dni temu wolontariusze wraz z opiekunami Szkolnego Klubu Wolontariatu koordynowali akcję zbiórki pieniędzy oraz materiałów medycznych i opatrunkowych dla potrzebujących z Ukrainy.

Dodano: Niedziela, 20 marca 2022 10:49

Otwarte serca w Gminie Muszyna

Gmina uzdrowiskowa Muszyna – to tutaj schronienie znalazło 750 uchodźców wojennych z Ukrainy. Tylko w Domu Wczasowym Kolejarz w Złockiem przebywa blisko 400 obywateli Ukrainy, w tym znaczna grupa dzieci.

Dodano: Sobota, 19 marca 2022 22:25

Kot uchodźców znaleziony po 4 dniach w Krakowie pojechał do Niemiec

Kot uchodźców z Ukrainy, który zaginął na Dworcu Głównym w Krakowie, a następnie został odnaleziony po 4 dniach i trafił pod opiekę Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt – pojechał dziś do swojej rodziny w Niemczech.

Dodano: Piątek, 18 marca 2022 23:35

Facebook?! Instagram?! Tiktok?! (art. sponsorowany)

Na te i inne pytania odpowiadamy podczas naszych szkoleń z zakresu mediów społecznościowych. Powiedzmy to sobie wprost – rewolucja, za jaką stoją social media postawiła sporo osób w sytuacji, w której nie do końca się odnajdujemy. Podlegają one gwałtownym zmianom, są nieodporne na przejściowe mody. Nie ułatwia to poruszania się w tym grząskim terenie.

Dodano: Piątek, 18 marca 2022 22:28

Cracow Fashion Week

W sobotę w południe w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się pokaz dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, a wieczorem finał konkursu dyplomów SAPU oraz pokazy kolekcji gościnnych.

Dodano: Piątek, 18 marca 2022 22:03

Środki dla małopolskich szpitali

Jak mówili zakażeni pacjenci, COVID-19 to często była walka o oddech. Ich zdrowie często ratował podstawowy lek, który im podawano: tlen.

Dodano: Środa, 16 marca 2022 08:10

Po pesel do Tauron Areny

Już dziś rozpocznie się proces nadawania obywatelom Ukrainy, którzy przekroczyli granicę od 24 lutego, numeru PESEL. W Krakowie specjalny punkt zostanie uruchomiony w TAURON Arenie.

Dodano: Wtorek, 15 marca 2022 08:26

Kolejna agenda Urzędu Marszałkowskiego (zdjęcia)

Zakopiańska lokalizacja terenowego biura Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, to już szósta taka placówka na terenie województwa.

Dodano: Piątek, 11 marca 2022 19:07

Na dworcu kolejowym w Krakowie działa Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego

Tutaj przyjeżdżają z różnych kierunków. Stąd udają się w dalszą drogę. Krakowski dworzec PKP stał się węzłem komunikacyjnym dla ogromnej liczby uchodźców z Ukrainy, którzy szukają w Polsce bezpiecznego schronienia. Codziennie korzystają z niego też liczni Małopolanie i turyści.

Dodano: Piątek, 11 marca 2022 12:40

Szafa Dobra w dawnej galerii Plaza już otwarta dla uchodźców z Ukrainy

Dzięki ogromnej mobilizacji firm, organizacji i mieszkańców, dziś w Krakowie oficjalnie otwarto drzwi Szafy Dobra. To miejsce, gdzie uchodźcy z Ukrainy mogą bezpłatnie i w komfortowych warunkach otrzymać potrzebną odzież.

Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl