Aktualności
Dodano: Sobota, 2 kwietnia 2022 11:52

Kraków — najlepsza dieta pudełkowa (art. sponsorowany)

W obecnych czasach wzrosła świadomość społeczeństwa dotycząca zdrowego odżywiania. Niestety z powodu prowadzonego trybu życia i braku czasu mało kto może coś z tym zrobić. Przyrządzenie odpowiednio zbilansowanych posiłków wymaga czasu, którego zazwyczaj brakuje. Nie trzeba jednak rezygnować ze zdrowia — można zdecydować się na catering dietetyczny.

Dodano: Piątek, 1 kwietnia 2022 14:57

Szefowa Parlamentu Europejskiego zatrzymała się w drodze do Kijowa – w Krakowie

Na krakowskim lotnisku w Balicach, wojewoda małopolski Łukasz Kmita przywitał szefową Parlamentu Europejskiego Robertę Metsolę.

Dodano: Piątek, 1 kwietnia 2022 10:55

Nieudana zamiana dokumentów

W porcie lotniczym w Krakowie-Balicach doszło do kolejnej próby nielegalnego przekroczenia granicy przez obywatela Gruzji. Tym razem, 20-letni cudzoziemiec usiłował dostać się na pokład samolotu lecącego do Wielkiej Brytanii. Wykorzystał w tym celu podrobiony na wzór oryginalnego francuski dokument paszportowy. Wcześniej jednak, podczas odprawy granicznej okazał swój własny gruziński dokument tożsamości i kartę pokładową na lot do Kutaisi.

Dodano: Środa, 30 marca 2022 21:51

Zamiast babci i mamy w trumnie znaleźli zwłoki sąsiada w jej stroju. Rodziny w szoku

W kaplicy w Rabie Wyżnej (pow. nowotarski) najbliżsi chcieli w niedzielę, podczas modlitwy pożegnać się z mamą i babcią. Gdy otwarto trumnę, zobaczyli sąsiada ubranego w kobiecy strój. W strój do ostatniej podróży ich krewnej. Szok nie minął do dziś.

Dodano: Środa, 30 marca 2022 21:00

Nowy punkt recepcyjny dla uchodźców w Eximus Park w Zabierzowie

Punkt recepcyjny Wojewody Małopolskiego dla obywateli Ukrainy szukających schronienia w Małopolsce zlokalizowany został w Zabierzowie, na terenie kompleksu Eximius Park. W nowoczesnym budynku oznaczonym numerem 800 na potrzeby punktu zaadaptowano ok. 940 m² powierzchni (na parterze budynku).

Dodano: Środa, 30 marca 2022 18:53

Uroczystości pogrzebowe Żołnierzy Wyklętych

W Krakowie odbyły się dziś uroczystości pogrzebowe Eugeniusza Gałata ps. „Wiktor”, Władysława Migdała ps. „Odron” i Leona Zagata ps. „Złom”, przygotowane przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę i dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie dr hab. Filipa Musiała.

Dodano: Wtorek, 29 marca 2022 08:35

Naprawa iPhone w Krakowie nigdy nie była tak prosta!

Gdy wybór osobistego lub firmowego telefonu pada na iPhone’a, przeważnie jest to podyktowane potrzebą posiadania sprzętu, na jakim będzie można długo polegać.

Dodano: Wtorek, 29 marca 2022 07:59

Ciężarówka zderzyła się z traktorem na autostradzie

Wczoraj wieczór na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Kraków Bielany a Kraków Balice, samochód ciężarowy najechał na ciągnik rolniczy poruszający się autostradą.

Dodano: Poniedziałek, 28 marca 2022 13:26

Wbił się w dostawczy furgon

W Starej Wsi w powiecie limanowskim doszło do groźnego i spektakularnego wypadku. Kierowca osobowego Opla wbił się dosłownie w samochód dostawczy.

Dodano: Niedziela, 27 marca 2022 19:33

Hokejowy mecz na zamarzniętym tatrzańskim jeziorze (zdjęcia, video)

Dwa lata temu podobny mecz rozegrano na zamarzniętym Morskim Oku. Teraz hokeiści spotkali się na Czarnym Stawie pod Rysami.

Dodano: Niedziela, 27 marca 2022 11:50

Otwarcie sezonu motocyklowego na Podhalu (zdjęcia)

Kilkuset motocyklistów z całej Polski zjechało na Głodowke, aby zainaugurować sezon na dwóch kółkach. – Mamy jeszcze dużo śniegu, ale drogi są już czarne, więc problemu z dojazdem nie ma – mówi Piotr Korczak, kierownik Ośrodka Harcerskiego na Głodowce, gdzie zorganizowano zlot motocyklistów. – Niektórzy jechali nawet 700 km, żeby być tu na zlocie i jeszcze dzisiaj wracają.

Dodano: Sobota, 26 marca 2022 18:07

Zmiana czasu – uwaga! Śpimy o godzinę krócej

W nocy z soboty 26 na niedzielę 27 marca 2022 roku zmieniamy czas w letniego na zimowy. Może to być ostatnia zmiana czasu.

Dodano: Piątek, 25 marca 2022 11:00

Trwa Cracow Fashion Week

W Krakowie trwa Cracow Fashion Week, w ramach którego już dziś wieczór odbędzie się pokaz ekologicznej mody stworzonej z materiałów recyklingowych przez studentów I i II roku SAPU.

Dodano: Piątek, 25 marca 2022 08:16

Małopolska Marzanna

W Skansenie w Szymbarku rozstrzygnięto konkurs „Małopolska Marzanna", który odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Dodano: Piątek, 25 marca 2022 07:33

W poniedziałek znika obowiązek noszenia maseczek. Nie bez wyjątku

– Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. – Nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy.

Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl