Aktualności
Dodano: Wtorek, 2 czerwca 2020 13:00

Andrzej Wyrobiec i Krzysztof Materna mają poprowadzić Teatr Bagatela

Andrzej Wyrobiec, były sekretarz generalny PO i były wiceminister kultury, został wybrany na dyrektora naczelnego krakowskiego Teatru Bagatela. Dyrektorem artystycznym ma zostać Krzysztof Materna. Poprzedni szef teatru Henryk Jacek S. stracił stanowisko po skandalu z molestowaniem pracowniczek Bagateli.

Dodano: Poniedziałek, 1 czerwca 2020 11:25

Zbyt długa przerwa w środku sezonu (art. sponsorowany)

Na pewno przyjdzie taki moment, gdy wszyscy głęboko odetchniemy z ulgą i powiemy, że piłka nożna oraz inne dyscypliny sportu w końcu wróciły. Na tę chwilę niestety trzeba będzie jeszcze trochę poczekać i przestrzegać środków ostrożności, które pomogą nam jak najszybciej zażegnać pandemię. 
 

Dodano: Niedziela, 31 maja 2020 19:05

Nowe terminy dotyczące Budżetu Obywatelskiego

Z uwagi na obowiązujący nadal na terenie Polski stan epidemii, Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o kolejnej zmianie harmonogramu 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Propozycje zadań mieszkańcy będą mogli zgłaszać od 1 września do 15 października br. Głosowanie zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Dodano: Niedziela, 31 maja 2020 10:45

Pod Wawelem spokój - brakuje barwnych smoków i zabawy

W dniach, kiedy pod Wawelem miało po raz dwudziesty odbywać się głośne i kolorowe smocze święto odwiedziliśmy samotnego Wawelskiego Smoka. Impreza organizowana przez Teatr Groteska odwołana została przez panującą epidemię.

Dodano: Piątek, 29 maja 2020 08:34

Sprzęt ochronny dla strażaków ochotników

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Krakowie wicemarszałek Łukasz Smółka przekazał, w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, urządzenia do dezynfekcji oraz środki ochrony osobistej dla 35 jednostek OSP z powiatu krakowskiego funkcjonujących w systemie KSRG.

Dodano: Czwartek, 28 maja 2020 10:14

Otwierają się kolejne muzea

Muzeum Pienińskie w Szlachtowej, Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju, Muzeum Lachów Sądeckich w Podegrodziu, Sądecki Park Etnograficzny (spacerowo, bez dostępu do ekspozycji), Miasteczko Galicyjskie oraz Dom Gotycki, Gmach Główny w Nowym Sączu zostają otwarte dla zwiedzających

Dodano: Wtorek, 26 maja 2020 15:00

Nowe atrakcje w skansenie w Szymbarku

Skansen w Szymbarku serdecznie zaprasza do odwiedzenia „Edukacyjnego parku historii budownictwa ludowego i maszyn na pograniczu polsko-słowackim”. Park znajduje się w dolnej w części szymbarskiego skansenu, tuż obok ścieżki pieszo rowerowej Gorlice-Szymbark.

Dodano: Wtorek, 26 maja 2020 12:40

9. edycja Festiwalu Miłosza pod hasłem "Nowy stan skupienia" startuje już 4 czerwca!

Nieproszony gość zmienił nasz świat nie do poznania. Przeformułował scenerię codziennych ścieżek, wykoleił rutynę doświadczeń, na których budowaliśmy osobiste i zbiorowe poczucie bezpieczeństwa. Festiwal Miłosza na ten (nie)porządek odpowiada zaproszeniem do nowego stanu skupienia – na słowie, znaczeniu i emocjach. 9. edycja jednego z najważniejszych wydarzeń poetyckich w Polsce przenosi się do sieci – rusza już 4 czerwca. Festiwal otworzy poetycko-muzyczny wielogłos z udziałem m.in. Ewy Lipskiej, Ryszarda Krynickiego i Adama Zagajewskiego. Organizatorami Festiwalu Miłosza są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Miasto Literatury.

Dodano: Wtorek, 26 maja 2020 09:00

Smog sprzyja koronawirusowi

Według badań naukowców z Uniwersytetu Harvarda, mikrocząsteczki pyłów, z których złożony jest smog, mają ścisły związek z aktywnością koronawirusa. W rejonach USA o dużym stężeniu smogu zanotowano także zwiększoną liczbę śmiertelnych przypadków Covid 19. Wyniki badań podał portal RMF24.

Dodano: Poniedziałek, 25 maja 2020 22:00

Nowe rondo w Modlnicy

Kierowcy mogą w pełni korzystać z ronda, które powstało zamiast skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową (ul. Ojcowską). Skończyła się rozbudowa odcinka DK94 o długości 715 m wraz z budową ronda dwupasowego turbinowego, w miejscowości Modlnica, na terenie gminy Wielka Wieś pod Krakowem.

Dodano: Poniedziałek, 25 maja 2020 20:45

Nie ma nowych zakażeń w Małopolsce

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Krakowie przekazała dziś same dobre informacje. Nie dość że 18 osób pokonało chorobę, to dodatków dziś nie stwierdzono żadnego nowego przypadku zachorowania w Małopolsce.

Dodano: Niedziela, 24 maja 2020 20:10

Podhale pamięta o rotmistrzu Witoldzie Pileckim

25 maja mija 72. rocznica śmierci Rotmistrza Witolda Pileckiego, polskiego żołnierza, rotmistrza kawalerii. Uczestnika kampanii wrześniowej 1939 roku i współorganizatora podziemnej Tajnej Organizacji Wojskowej, która w 1943 roku została włączona w struktury Armii Krajowej.

Dodano: Sobota, 23 maja 2020 00:45

54. Festiwal im. Jana Kiepury przeniesiony na przyszły rok

Ze względu na sytuację epidemiczną i wprowadzone zakazy, organizacja 54. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, nie będzie możliwa. Organizatorzy zdecydowali się przenieść wydarzenie na przyszły rok.

Dodano: Piątek, 22 maja 2020 22:30

Trzecia rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego

Dzisiaj 22 maja mija trzecia rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego, krakowskiego muzyka, piosenkarza i kompozytora.

Dodano: Piątek, 22 maja 2020 18:28

Niebezpieczne zalezisko

W Oświęcimiu na placu budowy pawilonu handlowego przy ulicy Dąbrowskiego, operator koparki wykopał amunicji, która znajdowała się około 0,5 m pod ziemią.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl