WSB
Aktualności
Dodano: Czwartek, 14 kwietnia 2022 20:55

Obchody Dnia Katyńskiego w Poroninie

Na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie odbyły się uroczyste obchody Dnia Katyńskiego.

Dodano: Środa, 13 kwietnia 2022 22:00

Katyń 1940. Pamiętamy!

18 generałów, 350 pułkowników i podpułkowników, tysiące oficerów, tysiące policjantów i funkcjonariuszy innych służb mundurowych... 21 857 – co najmniej tylu polskich jeńców wojennych Sowieci zamordowali w Katyniu i innych miejscach kaźni. Od ogłoszenia informacji o odkryciu masowych grobów obywateli Polski minęło 79 lat.

Dodano: Środa, 13 kwietnia 2022 08:07

Tauron Arena Kraków – wyjątkowe miejsce i wyjątkowe wydarzenia (art. sponsorowany)

Wyjątkowe wydarzenia sportowe i kulturalne wymagają doskonałej organizacji, opierającej się przede wszystkim na odpowiednio przygotowanych, przestronnych pomieszczeniach oraz dostępie do nowoczesnych technologii, umożliwiających realizację efektu wow. Tauron Arena w Krakowie jest jednym z największych w kraju obiektów sportowo-kulturalnych, który łącznie może pomieścić 20 400 widzów.

Dodano: Wtorek, 12 kwietnia 2022 22:29

Francuski samolot z darami dla Ukrainy wylądował w Balicach

33 palety materiałów medycznych przeznaczonych dla ofiar wojny w Ukrainie zostaną dostarczone dzisiaj samolotem z Francji do Polski. To wynik współpracy Fundacji ADRA Polska oraz francuskiej organizacji Civil Protection.

Dodano: Poniedziałek, 11 kwietnia 2022 22:47

Schron przeciwlotniczy – LuftSchutzzelle już pod opieką Fundacji Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau

Schron przeciwlotniczy – LuftSchutzzell to kolejny świadek historii nierozerwalnie związany z KL Auschwitz, który został uratowany przez Fundację Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau i będzie eksponatem edukacyjnym przypominającym o kolejowych transportach deportacyjnych do tego byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

Dodano: Niedziela, 10 kwietnia 2022 21:46

Służby w gotowości. 
Ćwiczenia z wykorzystaniem 
szpitala polowego

Ma wyposażenie jak w każdym szpitalu: defibrylatory, kardiomonitory czy respirator. Od standardowych szpitali nie różni się też procedurami medycznymi, które można w nim wykonać. Jest przygotowany do przeprowadzenia tzw. triage’u, czyli wstępnej oceny stanu zdrowia pacjentów i ich klasyfikacji. Ma także część zabiegową czy obserwacyjną. Możliwa jest w nim nawet intensywna terapia.

Dodano: Niedziela, 10 kwietnia 2022 21:42

Sztafeta pokoleń trwa. Czwarta „Wielkanocna paczka pamięci dla małopolskiego Kombatanta”

Do drzwi Kombatantów i Wdów mieszkających w Małopolsce zapukali wolontariusze. Mieli ze sobą specjalnie przygotowane paczki. W rozwożeniu podarków – paczek żywnościowych, posiłków świątecznych oraz środków ochrony osobistej pomagał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dodano: Piątek, 8 kwietnia 2022 22:53

Małopolskie święto podróżników już w kwietniu w Bochni

Już za kilkanaście dni Bochnia stanie się weekendową areną podróżniczych opowieści z całego świata. W dniach 22–24 kwietnia br. odbędzie się Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N. To druga edycja imprezy, która w przeciwieństwie do pierwszej wirtualnej odsłony, tym razem przybierze tradycyjną formę spotkań i prelekcji.

Dodano: Czwartek, 7 kwietnia 2022 07:43

Wielka Parada Smoków

Jeszcze do 10 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia do Wielkiej Parady Smoków, która w dniach 4–5 czerwca po raz 21. odbędzie się w Krakowie. W tym roku hasłem przewodnim będą smoki miast, katedr, zamków i pałaców polskich.

Dodano: Wtorek, 5 kwietnia 2022 11:00

Fotograficzne okruchy dla pamięci

W wieku XVIII w Brzesku społeczność żydowska liczyła blisko 200 osób. Pod koniec XIX wieku było to już niemal 3000 osób, czyli blisko 70% mieszkańców. Większość zajmowała się kupiectwem, ale uprawiali też inne zawody, jak: garbarstwo, krawiectwo, szewstwo, piekarstwo, kowalstwo, garncarstwo, kuśnierstwo, czapnictwo czy mleczarstwo.

Dodano: Wtorek, 5 kwietnia 2022 09:00

Nowy basen w Korzennej

Basen o długości 25 m, basen do nauki pływania, jacuzzi, sauna – któż nie chciałby skorzystać z takich obiektów? To patent na aktywny wypoczynek. Mieszkańcy Korzennej i okolicznych gmin czekali na te inwestycje.

Dodano: Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 20:20

Targi KRAKDENT powracają w Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia, w Światowy Dzień Zdrowia, rozpoczną się 28. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT – największa od dwóch lat impreza dla lekarzy dentystów, techników dentystycznych, higienistek i asystentek stomatologicznych w Polsce.

Dodano: Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 20:08

Pomagaliśmy Ukrainie ze smakiem

Podczas sobotniej akcji „Pomagamy Ukrainie ze smakiem” udało się zebrać ok. 40 tys. złotych. To dary otwartych serc. Akty solidarności i woli pomocy. Każdy, kto był obecny na krakowskim Małym Rynku, dołożył swoją cegiełkę.

Dodano: Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 19:30

W tym roku w Zakopanem tylko dobre eMOCje. Na początek odmieniona „Wiosna Jazzowa”

Jeden z najważniejszych festiwali w Polsce – „Wiosna Jazzowa” w Zakopanem, w tym roku w nowej formule, z gwiazdami i repertuarem adresowanym tym razem również do szerszej publiczności. Na scenie pojawi się między innymi Ewa Bem, wracająca do koncertowania po kilkuletniej przerwie.

Dodano: Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 13:46

Białe spodenki męskie – czy wypada je nosić? (art. sponsorowany)

Zbliża się lato, a wraz z nim pora na krótkie spodenki męskie. Jeśli nie jesteś ich fanem, warto to zmienić. Przy wysokich temperaturach trudno o lepszy wybór stylizacyjny. Najczęściej wybierane są jeansowe spodenki męskie, a co z białymi szortami? Dzisiaj bierzemy je pod lupę i sprawdzamy, czy wypada w nich chodzić.

Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl