Aktualności
Dodano: Piątek, 12 czerwca 2020 12:00

Ponowne otwarcie Zamku Królewskiego na Wawelu

Po długiej przerwie Zamek Królewski na Wawelu ponownie otwiera drzwi i zaprasza zwiedzających na wystawy. Otwarcie muzeum odbędzie się w dwóch etapach z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Najpierw zostaną otwarte Prywatne Apartamenty Królewskie, a 27 czerwca Reprezentacyjne Komnaty Królewskie. Oprawą muzyczną dla wydarzeń będą koncerty znakomitych muzyków: Adama Pierończyka oraz Stanisława Słowińskiego, transmitowane na żywo w mediach społecznościowych.

Dodano: Piątek, 12 czerwca 2020 11:49

Rabkoland otwarty! Długi weekend nareszcie w parku rozrywki

Podobnie jak siłownie czy baseny, w minioną sobotę 6 czerwca swoje bramy otworzyły parki rozrywki. Wśród nich także Rabkoland, czyli największy park rozrywki w Małopolsce dedykowany dzieciom od 2 do 10 roku życia i rodzinnej zabawie.

Dodano: Czwartek, 11 czerwca 2020 12:00

Turyści ruszyli na długi weekend. Korki na zakopiance

Na zakopiance tworzą się korki. Setki samochodów jadą w kierunku Zakopanego.

Dodano: Czwartek, 11 czerwca 2020 00:55

Wielki korek do granicy w Chyżnem. Polacy wracają na długi weekend (zdjęcia)

Dziesiątki samochodów czeka w kolejce do kontroli granicznej na przejściu w Chyżnem. Jak podaje portal podhale24.pl - korek ma kilka kilometrów.

Dodano: Wtorek, 9 czerwca 2020 13:15

Koronawirus w Muzeum Narodowym w Krakowie. Gmach Główny został zamknięty dla zwiedzających

Powodem zamknięcia jest pięć potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wśród personelu technicznego. Osoby te, jak zapewnia muzeum, nie miały kontaktu z odwiedzającymi.

Dodano: Poniedziałek, 8 czerwca 2020 21:11

29 nowych zachorowań w Małopolsce

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała w popołudniowym komunikacie o blisko trzydziestu nowych przypadkach koronawirusa.

Dodano: Niedziela, 7 czerwca 2020 12:00

Cztery nowe karetki dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego

Dzięki interwencji starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, do Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego trafią w najbliższym czasie cztery karetki z pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Pierwotnie, do SPR miały trafić tylko dwa ambulanse.

Dodano: Niedziela, 7 czerwca 2020 10:00

Terytorialsi wnowili szkolenie i szukają specjalistów

Po trzech miesiącach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) wznawiają szkolenie 
i przygotowują się do przyjęcia nowych ochotników. Szukają także wysoko wykwalifikowanych specjalistów w określonych specjalnościach.

Dodano: Niedziela, 7 czerwca 2020 10:00

Zwycięzcy 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Uroczysta Gala zamknięcia Krakowskiego Festiwalu Filmowego, podczas której poznaliśmy laureatów głównych nagród oraz nagrody publiczności odbyła się 6 czerwca

Dodano: Sobota, 6 czerwca 2020 23:55

Rafał Trzaskowski w Krakowie-na Rynku Głównym zebrały się setki osób

W sobotę Rafał Trzaskowski wystąpił na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie spotkał się ze swoimi wyborcami. Pod Bazyliką Mariacką zebrały się tłumy mieszkańców. – Jeżeli zostanę prezydentem, to nie pozwolę na to, aby nas dzielono i opluwano – mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Dodano: Sobota, 6 czerwca 2020 22:17

Rafał Trzaskowski w Małopolsce

Jeden z głównych kandydatów na urząd prezydenta RP, w wyborach, które odbędą się 28 czerwca, odwiedził przed południem Zakopane i Łopuszną, a po południe pojawił się na krakowskim Rynku.

Dodano: Sobota, 6 czerwca 2020 10:00

Gala Industry. Pierwsze nagrody 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

W piątek, 5 czerwca odbyłą się transmitowana na żywo w Internecie Gala Industry, podczas której poznaliśmy pierwszych festiwalowych laureatów. Nagrody otrzymali także uczestnicy Doc Lab Poland - największego w Polsce programu skierowanego do filmowców-dokumentalistów, którego kolejna sesja zakończyła się właśnie w ramach jubileuszowego 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Dodano: Środa, 3 czerwca 2020 22:02

Odwołano tegoroczny Jarmark Podhalański w Nowym Targu

Miejski Ośrodek Kultury poinformował, że jubileuszowy 20. Jarmark Podhalański został przeniesiony na kolejny rok tj. 2021 "w związku z pandemią korona wirusa – COVID 19 oraz z zaistniałą sytuacją w Polsce i na świecie".

Dodano: Wtorek, 2 czerwca 2020 18:00

Ukończono pierwszy z trzech mostów przez Wisłę

W ramach realizowanego kontraktu „Prace na linii kolejowej E 30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej” STRABAG zakończył pierwszy, najtrudniejszy ze względu na miejsce i charakter prowadzonych prac, etap inwestycji.

Dodano: Wtorek, 2 czerwca 2020 16:00

Lotnisko wznowiło działalność

1 czerwca przywrócono loty komercyjne z lotniska w Balicach, ale wyłącznie dla ruchu krajowego.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl