Aktualności
Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 15:30

Miejskie inwestycje w Zakopanem to nie tylko drogi

W tym roku ukończone zostaną również prace związane z budową i przebudową gminnych budynków w Zakopanem.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 14:10

Uwaga! Zamknięta droga

W związku z przebudową drogi powiatowej Stadła-Długołęka Świerkla-Przyszowa od 23 do 26 kwietnia od godz. 8 do 17 zamknięte dla ruchu będą odcinki tej drogi w Gostwicy i Długołęce Świerkli.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 11:46

Zakopiański szpital zmienił nazwę

W Zakopanem odbyła się uroczystość zmiany nazwy i patrona Specjalistycznego Szpitala Chorób Płuc. Dotychczas nosił on imię dra Olgierda Sokołowskiego. Decyzją radnych Powiatu Tatrzańskiego nową patronką placówki, która nosić będzie nazwę „Odrodzenie”, będzie Klara Jelska.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 08:58

Miasto zamierza zlikwidować strefę parkowania dla pracowników UJ

Kwartał Uniwersytecki, a więc ulice Jagiellońska (odcinek od ul. św. Anny do ul. Karola Olszewskiego), Gołębia (od Plant do ul. Wiślnej) i Olszewskiego przestaną być terenem do wyłącznej dyspozycji Uniwersytetu Jagiellońskiego i staną się miejską strefą parkowania.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 08:18

Chciał zabić współlokatorów

Wieliccy mundurowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa dwóch osób. Został aresztowany na 3 miesiące.

Dodano: Środa, 18 kwietnia 2018 22:40

Msza św. w rocznicę pogrzebu śp. Pary Prezydenckiej (zdjęcia)

- Modlimy się najpierw za tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, za ich rodziny i najbliższych, pogrążonych w żalu i żałobie, modlimy się za tych, którzy, mimo trudności, pamiętali o nich i pragną nadal pamiętać. Z pamięci o ofiarach Smoleńska, a wcześniej Katynia, wyciągajmy wielkie zobowiązanie, jak żyć, służyć i poświęcać się. - mówił abp Marek Jędraszewski w 8. rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej - p. prof. Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii w Katedrze na Wawelu.

Dodano: Środa, 18 kwietnia 2018 18:52

Naprawa spękań na zakopiance, pomiędzy Krakowem i Głogoczowem

Na DK7, „zakopiance” , na kierunku Kraków - Głogoczów do końca tego tygodnia likwidowane są spękania poprzeczne i podłużne na jezdni.

Dodano: Środa, 18 kwietnia 2018 14:20

Bez wiz do USA?

Goszczący w Zakopanem konsul ds. polityczno-ekonomicznych Stanów Zjednoczonych Thomas S. Zia (na zdjęciu) powiedział, że zniesienie wiz do USA jest możliwe jeszcze w tym roku. Pomóc ma w tym kampania społeczna "Bez wiz do USA", którą zaprezentowano pod Tatrami.

Dodano: Środa, 18 kwietnia 2018 10:35

Podpalenie i próba zabójstwa całej rodziny. Rabczanin aresztowany

Sąd Rejonowy w Myślenicach aresztował na trzy miesiące 25-letniego mieszkańca Rabki-Zdroju. Mężczyźnie postawiono zarzuty zabójstwa z zamiarem ewentualnym i popalenia domu w sąsiedniej Skomielnej Białej, w którym spało jego 2-letnie dziecko i była partnerka.

Dodano: Wtorek, 17 kwietnia 2018 15:38

Trwa Forum Inwestycyjne w Tarnowie

Przedstawiciele świata nauki, polityki i biznesu spotkali się w Tarnowie na 11. Forum Inwestycyjnym aby dyskutować o najnowszych kierunkach rozwoju w polskiej i europejskiej gospodarce. Podczas dwudniowego wydarzenia zaproszeni eksperci dyskutują m.in. o tematach z zakresu technologii finansowych (finTech), nowych technologii w energetyce i służbie zdrowia oraz innowacyjnych systemów zarządzania w przedsiębiorstwach.

Dodano: Wtorek, 17 kwietnia 2018 10:30

Sądeccy policjanci prowadzą dziś akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”

Policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj na Sądecczyźnie europejskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

Dodano: Wtorek, 17 kwietnia 2018 10:00

Złoty Krzyż Małopolski dla wybitnego chirurga z Zakopanego (zdjęcia)

Nowatorskie zabiegi operacyjne, które rozwinęły polską torakochirurgię i ponad 200 naukowych publikacji – to tylko ułamek z ogromnego dorobku dr hab. med. Marcina Zielińskiego, dyrektora Specjalistycznego Szpitala Chorób Płuc w Zakopanem. Wicemarszałek Wojciech Kozak odznaczył go Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyżem Małopolski.

Dodano: Wtorek, 17 kwietnia 2018 08:29

Nowe ścieżki rowerowe w Krakowie

W tym roku, zgodnie z zapowiedziami urzędników z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, powstać ma blisko 20 kilometrów nowych ścieżek dla cyklistów. W kilku newralgicznych miejscach.

Dodano: Wtorek, 17 kwietnia 2018 08:23

Samochód dachował i wpadł do potoku. W wypadku zginęły dwie osoby

Tragiczny wypadek na lokalnej drodze we Frydrychowicach w powiecie wadowickim. Samochód osobowy zjechał z drogi, dachował i wpadł do potoku. Pojazdem podróżowały trzy osoby. Dwaj młodzi mężczyźni zginęli na miejscu, a kobieta walczy o życie w szpitalu - informuje radio RMF.

Dodano: Wtorek, 17 kwietnia 2018 06:16

Kradł paliwo w Małopolsce. Poznajesz go?

Policjanci z oświęcimskiej komendy poszukują złodzieja, który w ciągu ostatnich miesięcy aż osiem razy tankował paliwo i za nie nie płacił. Publikują jego wizerunek.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl