Aktualności
Dodano: Środa, 2 września 2020 12:09

226 ozdowieńcow

Choć liczba nowych zachorować w Małopolsce jest nadal wysoka i utrzymuje się powyżej 100 przypadków, to w dzisiejszym raporcie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej przekazano także bardzo dobrą informacje o ponad dwustu ozdrowieńcach.

Dodano: Wtorek, 1 września 2020 11:56

136 nowe zachorowania i prawie dwustu ozdrowieńców

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała dziś o 136 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród mieszkańców Małopolski oraz o 194 ozdrowieńcach.

Dodano: Poniedziałek, 31 sierpnia 2020 22:00

Rozbudowa alei 29 Listopada

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał dziś zezwolenie na rozbudowę alei 29 Listopada w Krakowie. Podpisana decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, dlatego inwestor będzie mógł od razu przystąpić do realizacji inwestycji.

Dodano: Niedziela, 30 sierpnia 2020 15:30

Kolejnych 153 chorych i 141 ozdrowieńców

Wojewódzka Starcja Sanitarno Epidemiologiczna w Krakowie przekazała informacje na temat nowych zachorowań oraz ozdrowień w Małopolsce. Nie zanotowano natomiast żadnego zgonu z powodu SARS-CoV-2

Dodano: Sobota, 29 sierpnia 2020 18:06

Góralski kulig w Zakopanem - którą ofertę wybrać? (art. sponsorowany)

Chyba nic tak nie kojarzy się z Zakopanem jak oscypki i dorożki, a w zimie kuligi. Choć są one również organizowane latem. To zimą mają swój niepowtarzalny urok. Biała sceneria, góralska herbata i ten smak prawdziwego chleba.swojska, a nie z hipermarketu?

Dodano: Sobota, 29 sierpnia 2020 17:57

Pożar w zakładach chemicznych w Oświęcimiu

Rano na terenie zakładów chemicznych w Oświęcimiu doszło do pożaru. Mieszkańców zaniepokoiły kłęby czarnego dymu unoszące nie nad jedną z hal.

Dodano: Sobota, 29 sierpnia 2020 14:07

Sanepid zaprzecza słowom władz Zakopanego

Jak już informowaliśmy, sprawa przesunięcia rozpoczęcia stacjonarnych zajęć w zakopiańskich szkłach podstawowych wywołał duże zamieszanie i konflikt.

Dodano: Sobota, 29 sierpnia 2020 11:10

129 zachorowań w Małopolsce

Województwo Małopolskie spadło z niechlubnej pozycji lidera ilości nowych zachorowań SARS-CoV-2 w Polsce. Dziś największa ilośc nowych przypadków zdiagnozowana została na mazowszu, a nasz region jest na drugim miejscu.

Dodano: Sobota, 29 sierpnia 2020 09:26

Spływ Dunajcem w Zakopanem – atrakcja nietuzinkowa! (art. sponsorowany)

Czy miasto pod Giewontem trzeba w ogóle komukolwiek reklamować? Tam jest tyle ciekawostek, tak bajeczna atmosfera, że nie ma innej opcji – wizyta na sto procent będzie udana. Oczywiście warto ją sobie umilić. Jednym ze sposobów na to jest udział w spływie Dunajcem.

Dodano: Sobota, 29 sierpnia 2020 08:18

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita: poszerzamy bazę łóżek COVID-owych w Małopolsce

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekazał, że uruchamia możliwość poszerzenia bazy łóżek dedykowanych pacjentom zarażonym SARS-CoV-2 w województwie małopolskim i wymagającym hospitalizacji.

Dodano: Piątek, 28 sierpnia 2020 16:00

Dzieci w Zakopanem pójdą jednak do szkoły

Nie lada zamieszanie wywołała ogłoszona w środę decyzja władz Zakopane, zgodnie z którą, uczniowie szkół podstawowych mięliby rozpocząć naukę dopiero od 28 września, ucząc się do tego czasu w trybie zdalnym.

Dodano: Czwartek, 27 sierpnia 2020 20:06

Regionalne produkty z Podhala w internecie - jak wygląda dostawa, co w ofercie? (art. sponsorowany)

W miejscu, gdzie czas płynie zupełnie inaczej, bo wyznacza go natura, powstają swojskie produkty, kiełbaski, kaszanki, prawdziwe oscypki, smalczyk i inne rarytasy. Wytwarzane metodami sprzed wieków, według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Niektóre pilnie strzeżone. A skład tak prosty, że wręcz w dzisiejszych czasach zaskakujący. Jakie rarytasy można zamówić?

Dodano: Czwartek, 27 sierpnia 2020 16:00

Strażnicy się szkolą

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej systematycznie współpracują ze strażnikami leśnymi oraz strażami Parków Narodowych. Wczoraj miejscowości Niedźwiedź (powiat limanowski) 21 funkcjonariuszy Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) wraz ze strażnikami Gorczańskiego Parku Narodowego odbyło szkolenie.

Dodano: Czwartek, 27 sierpnia 2020 14:32

Kraków w żółtej strefie

Na dzisiejszej konferencji Ministerstwa Zdrowia przedstawiona nowa listę miast i powiatów zagrożonych wzrostem zachorowań na covid-19. W żółtej strefie zagrożenia znalazł się Kraków.

Dodano: Czwartek, 27 sierpnia 2020 11:45

Operacja zaćmy? Nic prostszego! (art. sponsorowany)

Zaćma (zwana też kataraktą) to schorzenie, którego obawia się wiele osób - szczególnie seniorzy. Zbagatelizowana rzeczywiście może spowodować duże kłopoty ze wzrokiem. Czy wiesz jednak, 
że można ją dziś leczyć – i to z ogromną skutecznością?

Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl