Aktualności
Dodano: Niedziela, 22 kwietnia 2018 09:40

Jeśli jazz na szczytach, to tylko w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. 27 kwietnia startuje XV Wiosna Jazzowa. To jazzowe święto pod Tatrami będzie trwało przez przez cały długi majowy weekend aż do 5 maja.

Dodano: Sobota, 21 kwietnia 2018 19:59

Krótka wizyta Prezydenta na Podhalu (zdjęcia)

Andrzej Duda gościł dziś w Gorcach. W góry wyruszył z rejonu Szczawy, skąd udał się na Turbacz.

Dodano: Sobota, 21 kwietnia 2018 14:49

Podhalańska Kolej Regionalna wystartowała (zdjęcia)

NOWY TARG/ZAKOPANE Za nami pierwsze kursy Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Regularne przejazdy, których będzie trzydzieści jeden dziennie, rozpoczną się w najbliższy piątek.

Dodano: Sobota, 21 kwietnia 2018 13:41

Fotografował wschód słońca w Tatrach i spadł z 15 metrów

Do wypadku doszło w Wysokich Tatrach po słowackiej stronie granicy, w rejonie Łomnicy. Podczas fotografowania wschodu słońca 22-letni Słowak prawdopodobnie potknął się i spadł ze skał 15 metrów.

Dodano: Sobota, 21 kwietnia 2018 09:20

Są pieniądze na remont boiska w Krynicy-Zdroju

Starosta nowosądecki Marek Pławiak otrzymał promesę na remont nawierzchni boiska sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju. Otrzymanie promesy gwarantuje dofinansowanie z budżetu województwa.

Dodano: Piątek, 20 kwietnia 2018 19:03

Zakopianka w Lubniu otwarta wcześniej niż planowano. Koniec objazdów

Już dziś można przejechać zakopianką przez Lubień. Objazd przez Mszanę Dolną miał trwać do 25 kwietnia, ale stało się to wcześniej.

Dodano: Piątek, 20 kwietnia 2018 16:40

Awanturnicy usunięci z samolotu

Służba dyżurna Placówki SG w Krakowie - Balicach została poinformowana, że na pokładzie samolotu rejsowego z Dortmundu, znajdują się pasażerowie - dwaj obywatele Portugalii, którzy awanturują się i nie wykonują poleceń załogi samolotu.

Dodano: Piątek, 20 kwietnia 2018 14:10

Senator Kogut zrezygnował z funkcji prezesa fundacji

Stanisław Kogut, na którym ciążą zarzuty korupcyjne, zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Jego córka Ewa Moskwa też zrezygnowała z zasiadania w radzie fundacji. Rada przyjęła obie rezygnacje.

Dodano: Piątek, 20 kwietnia 2018 11:50

Miasteczko rowerowe w Korzennej już otwarte (zdjęcia)

Jazda na rowerze to prawdziwa frajda dla każdego, bez względu na wiek. Jednak by pewnie i bezpiecznie poruszać się po zatłoczonych ulicach, nie wystarczy znajomość znaków drogowych. Tu najważniejsza jest praktyka. Teraz młodzi mieszkańcy Korzennej będą mogli zdobyć doświadczenie w nowopowstałym miasteczku ruchu drogowego.

Dodano: Piątek, 20 kwietnia 2018 09:10

Sławomir Kmak ponownie dyrektorem szpitala

Sławomir Kmak został wybrany przez Komisję konkursową na dyrektora powiatowego Szpitala im. Józefa Dietla w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Piątek, 20 kwietnia 2018 01:06

Oświadczenie dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie w sprawie kolekcji Książąt Czartoryskich

"Jako dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie pragnę wyrazić głębokie zaniepokojenie medialnym zamieszaniem wokół zakupu przez Państwo Polskie kolekcji Książąt Czartoryskich. Wielokrotnie publicznie wyrażałem opinię, że z punktu widzenia bezpieczeństwa tego bezcennego zbioru sztuki, jest to najlepsze rozwiązanie, a zasadność tego zakupu nie budzi najmniejszych wątpliwości" - pisze w przesłanym nam oświadczeniu dyrektor Muzeum Narodowego.

Dodano: Piątek, 20 kwietnia 2018 00:12

Dni Tischnerowskie: "Colloquia Tischneriana"

"Colloquia Tischneriana"odbyły się w ramach 18. Dni Tischnerowskich. Wykład " Wolne słowo: dziesięć zasad dla połączonego świata" wygłosił w Auli Auditorium Maximum UJ. 19 kwietnia prof. Timothy Garton Ash.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 20:53

Do dwóch tygodni poznamy dyrektora

Dwie osoby stanęły przed komisją konkursową, która ma wybrać nowego dyrektora powiatowego Szpitala im. Józefa Dietla w Krynicy-Zdroju.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 19:50

Ekologiczne pojazdy przyszłością Małopolski (zdjęcia)

Elektryczne samochody, skutery, rowery, trójkołowce – to pojazdy, które mieszkańcy Krakowa oraz turyści, mogli zobaczyć i przetestować podczas specjalnego pokazu z udziałem marszałka Jacka Krupy. W czerwcu, wystartuje rajd ekologicznych pojazdów do Zakopanego. Jego zwycięzcą będzie jednak nie ten, kto najszybciej, ale kto najbardziej „eko” dojedzie do stolicy Tatr.

Dodano: Czwartek, 19 kwietnia 2018 17:40

Dobiegają końca prace przy modernizacji budynku grybowskiego LO (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk zapoznali się z postępem prac przy rozbudowie budynku na potrzeby Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie. Powstaje tam także sala gimnastyczna z zapleczem dla uczniów LO. W placówce kształci się blisko 300 osób.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl