Parada Smoków
Aktualności
Dodano: Piątek, 6 maja 2022 19:12

Kolejni Terytorialsi dołączyli do 11MBOT

Dziś odbyło się wcielenie 180 żołnierzy do terytorialnej służby wojskowej w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Dodano: Czwartek, 5 maja 2022 12:41

Własna przestrzeń w związku - dlaczego warto ją mieć? (art. sponsorowany)

Szczęśliwy związek to marzenie niemal wszystkich ludzi. Kiedy więc spotykamy na swojej drodze tę odpowiednią osobę, chcielibyśmy poświęcać jej cały nasz czas. W początkowej fazie znajomości takie pragnienie jest całkowicie uzasadnione.

Dodano: Czwartek, 5 maja 2022 11:24

Kuchenne Rewolucje w Tarnowie

Dziś wieczór na antenie telewizji TVN zobaczymy kolejny odcinek popularnego kulinarnego show Magdy Gessler. Tym razem rewolucja odbędzie się w Pizzerii Bujani mieszczącej się niedaleko Bramy Seklerskiej.

Dodano: Środa, 4 maja 2022 19:33

Sezon na skansen rozpoczęty (zdjęcia)

Kilkaset osób zdecydowało się spędzić pierwszą majową niedzielę w zubrzyckim skansenie.

Dodano: Środa, 4 maja 2022 10:20

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski

"To dla nas wszystkich ogromna strata. Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Józefa Leśniaka – I Wicewojewody Małopolskiego" - napisał w pożegnaniu Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Dodano: Środa, 4 maja 2022 09:00

Występ Ewy Bem i Sławka Uniatowskiego na zakończenie Wiosny Jazzowej (zdjęcia)

Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem wypełniła się do ostatniego miejsca w ostatni dzień festiwalu. Hitem wieczoru był wspólnie zaśpiewany utwór przez Ewę Bem i Sławka Uniatowskiego.

Dodano: Środa, 4 maja 2022 08:50

Polak zginął na Łomnicy

3 maja, korzystając z dnia wolnego i ładnej pogody grupa Polaków wybrała na wycieczkę w Tatry Słowackie. Jedna osoba zdecydowała się zejść na dół, reszta postanowiła zjechać kolejką. Mężczyzna poślizgnął się i spadł stromym terenem w kierunku Łomnickiej Przełęczy.

Dodano: Wtorek, 3 maja 2022 20:00

Biało-czerwona Małopolska. Świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

To tradycja i honor. To pamięć i jedność. To radość i duma. Biało-Czerwona. Najpiękniejsza. Dziś, 2 maja, obchodzimy jej święto. W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej cała Małopolska przybrała barwy narodowe.

Dodano: Wtorek, 3 maja 2022 19:44

Ojczyzna to dar i zadanie

Tradycyjnie już uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny odprawił w wawelskiej katedrze metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

Dodano: Niedziela, 1 maja 2022 11:00

Pierwszy dzień Wiosny Jazzowej w Zakopanem (zdjęcia)

Pierwszy dzień tegorocznego festiwalu „Wiosna Jazzowa Zakopane” udowodnił, że jazz to nie jest niszowa muzyka. Muzycy wciągnęli do zabawy przechodniów na Krupówkach, dali rewelacyjny koncert w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr Zamoyskiego, a późnym wieczorem dołożyli muzyczny deser w klimatycznych przestrzeniach Aries Hotel SPA.

Dodano: Niedziela, 1 maja 2022 10:00

Czy zrobimy dziś zakupy?

Czy 1 maja będziemy mogli zrobić zakupy? W roku 2022 niedziel podczas których będziemy mogli zrobić zakupy zaplanowano jedynie siedem.

Dodano: Sobota, 30 kwietnia 2022 22:24

Pół miliona złotych do dyspozycji młodych obywateli Krakowa. 
Rusza II edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

W piątek, 29 kwietnia 2022 r. przed Magistratem w Krakowie odbyła się konferencja, podczas której Agnieszka Buczyńska, Sekretarz Generalna partii Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Wiceprezeska Stowarzyszenia Polska 2050 i Rafał Komarewicz, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, podsumowali I edycję krakowskiego Szkolnego Budżetu Obywatelskiego dla szkół podstawowych oraz ogłosili jego drugą, poszerzoną edycję.

Dodano: Sobota, 30 kwietnia 2022 11:30

Inauguracja Wiosny Jazzowej w Zakopanem (zdjęcia)

Na Krupówkach, na balkonie Bazaru Polskiego, na inaugurację Wiosny Jazzowej w Zakopanem wystąpił ukraiński skrzypek Sergiey Wowkotrub ze swoim zespołem Gypsy Swing Quartet.

Dodano: Piątek, 29 kwietnia 2022 11:47

Książki wychowują! Przekonaj się, że księga z baśniami to idealny prezent dla Twojej pociechy (Artykuł Promocyjny)

Co podarować dziecku kiedy ilość zabawek przyprawia o zawrót głowy? Każdy rodzic stoi przed tym samym dylematem. Kolejna lalka lub samochodzik zapewne utonie w morzu tej okazałej kolekcji. Dlatego jeśli chcesz zachwycić swoją pociechę i zwrócić jego uwagę wybierz księgę z najpiękniejszymi bajkami i baśniami.

Dodano: Piątek, 29 kwietnia 2022 11:40

Nie żyje mężczyzna, który wpadł do studni w Poroninie

Zmarły to około 91-letni mieszkaniec Poronina. Bardzo możliwe, że do wypadku doszło nawet dobę wcześniej.

Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl