Aktualności
Dodano: Środa, 30 października 2019 16:15

XIV sesja SWM - podsumowanie

Uroczyste ślubowanie nowych radnych województwa, wybór Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego i powołanie nowego członka zarządu – to najważniejsze punkty dzisiejszego posiedzenia SWM. Radni zdecydowali także o: udzieleniu wsparcia finansowego dla małopolskich strażaków, dofinansowaniu prac konserwatorskich i renowacyjnych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, a także o powierzeniu gminom Miechów, Myślenice, Wadowice i Gorlice organizacji jarmarków bożonarodzeniowych.

Dodano: Środa, 30 października 2019 10:39

Mistrzostwa Świata Superenduro w Krakowie

Motocyklowe, halowe Mistrzostwa Świata SuperEnduro zbliżają się coraz większymi krokami! Już 7 grudnia najlepsi zawodnicy globu zmierzą się w zaciętej walce na niezwykle trudnym, a zarazem widowiskowym torze utworzonym z ogromnych głazów, opon, bali drewna oraz tysiąca ton ziemi.

Dodano: Poniedziałek, 28 października 2019 14:31

Tabor wojewódzkiego przewoźnika zwiększy się o kolejne cztery nowoczesne pociągi typu Elf2

Koszt ich zakupu to kwota ponad 109 mln zł. W uroczystym podpisaniu umowy na zakup nowego taboru uczestniczyli m.in. wicemarszałek Łukasz Smółka, Bogdan Kondratowicz, prezes Kolei Małopolskich, Krzysztof Zdziarski, wiceprezes zarządu PESA Bydgoszcz i Andrzej Siemieński, dyrektor Przewozów Regionalnych.

Dodano: Niedziela, 27 października 2019 11:45

Rusza proces w sprawie łapówek branych przez dyrektorów sądu

W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie rozpocznie się proces 10 byłych dyrektorów sądów z apelacji krakowskiej i wrocławskiej, oskarżonych o przyjęcie w sumie ok. 870 tys. złotych łapówek.

Dodano: Sobota, 26 października 2019 22:30

Spotkanie z Olgą Tokarczuk w ramach Festiwalu Conrada 2019

Olga Tokarczuk przyjęła zaproszenie Festiwalu Conrada i Wydawnictwa Literackiego i spotkała się ze swoimi czytelnikami, by odpowiedzieć na ich pytania w sobotę, 26 października.

Dodano: Piątek, 25 października 2019 14:53

(Nie)zapomniane cmentarze. Połóżmy gałązkę jedliny na opuszczonym grobie

Nikt o tym nie myśli robiąc zakupy, bawiąc się z dziećmi na placu zabaw, chodząc po lesie czy kupując działkę rekreacyjną. Tymczasem na (nie)zapomnianych cmentarzach buduje się drogi, budynki użyteczności publicznej, place zabaw, pastwiska… Spychacze usuwają nagrobki, by zrobić miejsce pod budowę marketu, 200-letni cmentarz znika z powierzchni ziemi w ciągu jednego dnia, a zabytkowe płyty nagrobne wykorzystano nawet do budowy cmentarnego śmietnika.

Dodano: Czwartek, 24 października 2019 08:56

Budowniczy przebili się na drugą stronę - tunele pod Luboniem Małym połączone (video i zdjęcia)

W obecności m.in. ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, robotnicy włoskiej firmy Astaldi przebili się na wylot przez ostatnią ścianę łącząc w jeden sobą dwa drążone od południa i północy tunele.

Dodano: Środa, 23 października 2019 20:05

Małopolska dyskutuje o problemie śmieci

Milion sto tysięcy ton odpadów komunalnych zebrano w roku 2018 w województwie Małopolskim. Temat gospodarki odpadami zdominował Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski, które odbyło się w Krakowie.

Dodano: Wtorek, 22 października 2019 22:30

Premiera "Śmierci pięknych saren" na 100-lecie Teatru Bagatela

Premierę „Śmierci pięknych saren” Oty Pavla w reżyserii Jana Szurmieja zobaczą w czwartek widzowie w krakowskim Teatrze Bagatela, na scenie kameralnej Sarego 7. Będzie to druga premiera przygotowana z okazji przypadającego w tym miesiącu 100-lecia teatru.

Dodano: Wtorek, 22 października 2019 21:40

W środę 23 października zbierane będą banery wyborcze

Województwo Małopolskie apeluje, by komitety wyborcze przyniosły banery, które można przerobić na torby i gadżety. Pracownicy UMWM czekać będą w środę 23 października od godz. 10.00 do 14.00 w magazynie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przy ul. Drewnianej 6.

Dodano: Wtorek, 22 października 2019 17:20

17. Święto Drzewa w Krakowie

„Drzewa dla klimatu” to hasło 17. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja, który po raz kolejny zawita do Krakowa. 23 października w samo południe Klub Gaja razem z młodzieżą z I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego, dziećmi z Przedszkola Akademia Smyków i krakowskim Zarządem Zieleni posadzi pięć klonów na osiedlu Złocień przy skrzyżowaniu ul. Domagały i ul. Agatowej. Sadzenie drzew zostanie poprzedzone wspólną pracą przy budowie budek dla motyli na terenie przedszkola.

Dodano: Wtorek, 22 października 2019 14:14

Ludzkie szczątki znalezione podczas remontu w Nowym Sączu

Podczas prac związanych z izolacją budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu odkryto ludzkie szczątki. Najprawdopodobniej pochodzą z XVIII wieku.

Dodano: Poniedziałek, 21 października 2019 17:00

Rozpoczął się 11. Festiwal Conrada

Rozpoczął się 11. Festiwal Conrada. Wśród setki znakomitych twórców, którzy będą gościć do 27 października w Krakowie pojawią się m.in.: Almudena Grandes, Chimamanda Ngozi Adichie, Didier Eribon, Jacek Dukaj, Jáchym Topol, Mariusz Szczygieł, Serhij Żadan, Dmitrij Bykow i Zyta Rudzka.

Dodano: Poniedziałek, 21 października 2019 16:00

Już wkrótce Grechuta Festival 2019

Koncerty, wystawa i spektakl – a to wszystko osnute wokół postaci Marka Grechuty. Przed nami kolejna edycja Grechuta Festival Kraków, który rozpocznie się we wtorek, 22 października.

Dodano: Piątek, 18 października 2019 14:53

Przebudowa DK28 wokół rynku w Limanowej

Rozpoczęły się prace na drodze krajowej nr 28, wokół rynku w Limanowej oraz na odcinku od stacji benzynowej do rynku. Ruch pojazdów skierowany został objazdami. Zdejmowane są już wszystkie warstwy konstrukcyjne drogi wraz z podbudową.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl