Golemo
Aktualności
Dodano: Sobota, 8 maja 2021 18:32

Wizyta prezydenta RP na terenie budowy obwodnicy Krakową (zdjęcia)

Prezydent RP Andrzej Duda i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wizytowali budowę drogi ekspresowej S52 POK (Pólnocna Obwodnica Krakowa).

Dodano: Sobota, 8 maja 2021 10:53

Rusza punkt szczepień w Starym Sączu

14 maja rusza punkt masowych szczepień w Starym Sączu (ul. Partyzantów 15) znajdujący się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym. Punkt jest gotowy od kilkunastu dni. Od dzisiaj można zapisywać się na szczepienie.

Dodano: Piątek, 7 maja 2021 12:32

Policjanci symbolicznie pożegnali zastrzelonego kolegę

ZAKOPANE. W południe na placu Niepodległości policjanci z zakopiańskiej komendy oddali cześć zmarłemu w wyniku postrzału koledze.

Dodano: Piątek, 7 maja 2021 12:11

Nagrody z okazji Dnia bibliotekarza

Z okazji przypadającego jutro (8 maja) Dnia bibliotekarza, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziękował wszystkim pracownikom Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu za propagowanie czytelnictwa.

Dodano: Piątek, 7 maja 2021 09:10

Podpisano porozumienie między 11 MBOT a Komendą Wojewódzką Straży Pożarnej

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej z Krakowa podpisała porozumienie w sprawie współdziałania z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej. Przed żołnierzami pełniącymi terytorialną służbę wojskową - nowe możliwości i wyzwania szkoleniowe.

Dodano: Czwartek, 6 maja 2021 20:20

Syryjki posłużyły się nie swoimi dokumentami

Na lotniczym przejściu granicznym w Krakowie – Balicach zatrzymano obywateli Syrii, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do Polski. Dwie cudzoziemki przyleciały bezpośrednio samolotem z Aten. Kraków nie stanowił jednak celu ich podróży. Obydwie kobiety planowały udać się dalej - do Niemiec, gdzie już przebywają ich rodziny.

Dodano: Środa, 5 maja 2021 16:51

Naprawa barier po tragicznym wypadku na A4 węzeł Kraków Południe (zdjęcia)

Do tragicznego w skutkach wypadku na węźle A4 Kraków Południe doszło w środowe południe. Zginął kierowca ciężarówki. Naprawa barier prowadzona będzie w nocy.

Dodano: Wtorek, 4 maja 2021 19:02

Pylony mostu w Kurowie coraz wyższe (zdjęcia)

Budowa mostu na Dunajcu w Kurowie, koło Nowego Sącza, w ciągu DK75 postępuję. Zaawansowanie robót mostowych wynosi 84,5%, a drogowych 64,5%. Prace wykonywane są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6.00 do 22.00.

Dodano: Poniedziałek, 3 maja 2021 21:23

Pierwsza w Europie, druga na świecie. 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

- Chcemy pamiętać o tych ważnych działaniach podejmowanych przez poprzednie pokolenia na drodze budowania polskiej tożsamości. Wolność, którą cieszymy się dzisiaj, to dar, swoisty spadek zostawiony przez naszych przodków. To, co łączy nas z minionymi pokoleniami, co pozostaje niezmienne, to nasz szacunek dla polskiej historii, tradycji i kultury. To pragnienie, by Polska rozwijała się niezawisła i niepodległa – tak, jak zapisano w pierwszej europejskiej Konstytucji – w polskiej Konstytucji uchwalonej 3 maja 1791 r. – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dodano: Poniedziałek, 3 maja 2021 09:23

Zaszczep się w majówkę - dzień drugi

Drugi dzień - tak jak pierwszy - zamknięty został liczbą 1200. To tyle osób wczoraj - w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" - przyjęło na krakowskim Rynku jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. Łącznie z sobotą zaszczepionych zostało zatem już 2400 osób.

Dodano: Poniedziałek, 3 maja 2021 09:02

17. Zakopiańska Wiosna Jazzowa za nami

Nastrojowy sobotni wieczór z muzyką jazzową w najlepszym wydaniu zakończył 17. edycję festiwalu Wiosna Jazzowa w Zakopanem - w tym roku przeniesionego w przestrzeń wirtualną z powodu niesprzyjających wydarzeniom kulturalnym warunków pandemii.

Dodano: Niedziela, 2 maja 2021 16:00

Park Strzelecki otwarty

To dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Nowego Sącza. Już w maju będą mogli spacerować po zrewitalizowanym Parku Strzeleckim i spędzać czas na łonie natury. Wkrótce także będą organizowane tu wydarzenia plenerowe w nowoczesnym amfiteatrze.

Dodano: Niedziela, 2 maja 2021 12:58

Zaszczep się w majówkę - dzień pierwszy

Dla siebie... Dla bliskich... Bo tak trzeba... Bo wakacje... Bo szczepionka to bezpieczeństwo... Taka jest motywacja osób, które dziś zaszczepiły się na krakowskim Rynku. A było ich pierwszego dnia dokładnie 1200!

Dodano: Sobota, 1 maja 2021 13:00

Prawie 60 milionów złotych dla powiatu wadowickiego

Podczas uroczystości, która odbyła się w Dworze w Stryszowie – Oddziale Zamku Królewskiego na Wawelu, wojewoda przekazał samorządom z ziemi wadowickiej symboliczne czeki potwierdzające przyznanie dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. W uroczystości uczestniczyli również posłowie Filip Kaczyński oraz Krzysztof Kozik.

Dodano: Sobota, 1 maja 2021 10:00

10 wycieczek na majowy weekend na Podhalu (relacje filmowe)

- Weekend majowy 2021 nadszedł. I to jest naprawdę dobra wiadomość, bo po pierwsze pogoda nie będzie wcale taka najgorsza, a po drugie tych kilka dni wolnego pozwoli wielu odetchnąć - od sami wiecie czego.. - zachęcają członkowie ekipy "Otwórz oczy, patrz", którzy dla portalu podhale24.pl przygotowali propozycje majówkowych wypraw.

Strona 1 z 931« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl