Aktualności
Niedziela, 8 grudnia 2013 13:18

"Szlachetna Paczka" od Urzędu Miasta Zakopane

Pracownicy zakopiańskiego magistratu zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”. Przygotowany prezent to nie jedna paczka, ale kilkanaście rożnej wielkości prezentów. - Bardzo cieszymy się, że w tym wyjątkowym świątecznym czasie będziemy w stanie przynieść trochę radości osobom, potrzebującym wsparcia - mówi wiceburmistrz Wojciech Solik.
- Naszym zaangażowaniem chcemy zaznaczyć fakt, że podejmując tą niezwykła inicjatywę wspólnie, jesteśmy w stanie zebrać środki, które nie będą tylko i wyłącznie doraźną pomocą, ale będą istotnym wkładem na rzecz trwałego poprawienie bytu osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej - dodaje Mariusz Koperski , drugi zastępca burmistrza.

- Nasz prezent nie jest wyłącznie podarunkiem, który przyda się w trakcie Świąt Bożego Narodzenia i krótko po nim. Chcieliśmy sprawić, że to co dajemy będzie mogło służyć obdarowanym przez długi czas. W związku z tym w naszej paczce, oprócz artykułów spożywczych, kosmetyków i artykułów chemicznych, znalazły się także niezbędne w każdym gospodarstwie domowym sprzęty jak lodówka, kuchenka mikrofalowa czy odkurzacz – wylicza sekretarz miasta Renata Szych.

Projekt „Szlachetnej Paczki” wystartował w 2000 r. Co roku w organizowane w jego ramach działania włączają się osoby z pierwszych stron gazet: sportowcy, artyści, politycy, ale także przedsiębiorcy, instytucje i osoby prywatne.

Przygotowywane paczki zawierają pomoc, o którą wnioskują sami zainteresowani. W ten sposób dostają oni dokładnie to, co jest im najbardziej potrzebne.
opr.s/

źródło: Urząd Miasta Zakopane

Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl