Festiwal Kiepury
Aktualności
Czwartek, 22 lipca 2021 20:20

"Poroniańskie Lato", czyli święto folkloru pod Tatrami (zdjęcia)

46 edycja Poroniańskiego Lata trwać będzie cztery dni. Do 25 lipca na chętnych czekają atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. W programie koncerty, spotkania z autorami książek i płyt, turniej piłki nożnej, czy potańcówka z największymi przebojami lat 70', 80' i 90'.
Dziś świętowano wspólnie z parafią pw. Św. Marii Magdaleny. Mszę św. odpustową odprawili w koncelebrze ks. Jan Zając, jubilat świętujący Złoty Jubileusz Kapłaństwa, wikariusz w Poroninie w latach 1971 – 73 oraz ks. Andrzej Loranc, świętujący 40 – lecie Kapłaństwa.

Po mszy główną ulicą Poronin przejechał korowód weselny. Zespół "Regle" zaprezentował fragment wesela góralskiego. Uroczyste otwarcie 46. Poroniańskiego Lata odbyło się na senie plenerowej przy Wańkówce. W programie pirwszego dnia znalazło się pasowanie na honielnika i prymistę. Zagrała muzyka góralska Dawida Czernika - „Reglański Zbyrk”, akordeoniści pod kierownictwem Janusza Polaka, wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Rzgowianie”.

Wieczór zakończy koncert „The Postman - Beatlesi z Polkowic” i zabawa góralska z zespołem „Jafer”.

Na piątek zaplanowano m.in. uroczyste otwarcie siedziby Związku Podhalan (górna sala Wańkówki), uczczenie pamięci Zasłużonych dla Związku Podhalan i wręczenie Medali za Długoletnią Służbę, a wieczorem spotkanie autorskie z zespołem „Zyngry” i prezentacja płyty "Za głosem ślebody – Folklor w obliczu II wojny światowej".

Szczegółowy program na kolejne dni:

24 lipca (sobota)
12:00 – Turniej piłki nożnej (Gminny Stadion Sportowy)
19:00 – Wystawa kolekcjonerskiego sprzętu audio Alka Marduły i Bronisława Stocha (Wańkówka)
20:00 – Potańcówka z największymi przebojami lat 70’, 80’ i 90’ prowadzona przez didżejski duet Alek&Bronek (parking przy Wańkówce) – konkurs na najciekawszą stylizację modową poprzednich dekad

25 lipca (niedziela)
13:00 – Gminny przegląd zespołów regionalnych (scena plenerowa przy Wańkówce). Wystąpią: Zespół „Zbójnicek” i „Mały Zbójnicek” z Zębu (13:00), Zespół „Regle” im. Jana Jędrola z Poronina (14:00), Zespół „Zawrat” z Bustryku (14:30), Zespół „Mali Bystrzanie” z Nowego Bystrego (15:00)

16:00 – Studencki zespół góralski „Skalni” Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
16:30 – Zespół regionalny „Hajduki” z Łapsz Wyżnich
17:00 – Zespół „Wiosna” z Sumy na Ukrainie
18:00 – Zespół „Podhale” – grupa spiska z Jurgowa
20:00 – Koncert zespołu „Fiś Banda”

s/ zdj. Piotr Korczak
TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl