Aktualności
Czwartek, 4 lipca 2019 23:00

"Piękny teatr pięknie płonie. Bagatela, lata dwudzieste" próba medialna

Owoc dwutygodniowych prowadzonych przez profesjonalistów warsztatów dla dzieci i młodzieży to ujęta w cztery jednoaktówki opowieść o pierwszym dziesięcioleciu Teatru Bagatela: od wzniesienia nowego gmachu po niszczycielski pożar
Planując wakacje, pamiętajmy, by uwzględnić w nich terminy pokazów spektaklu „Piękny teatr pięknie płonie. Bagatela, lata dwudzieste”: 6 lipca o 17, 7 lipca o 16 i 19 oraz 7 i 8 września o 17.
Spojrzenie od kulis na życie teatralne sprzed stu lat i Polskę uczącą się istnieć na nowo i uczącą się sztuki, która chciałaby o niej opowiadać.

Przez pryzmat pierwszego rozrywkowego teatru w mieście pokażemy nie tylko artystyczną i towarzyską panoramę międzywojennego Krakowa, ale także polityczne i ekonomiczne trudności odradzającego się kraju. Realizm przedstawienia przełamiemy modnymi wówczas konwencjami: symbolizmem, ekspresjonizmem, futuryzmem, dadaizmem, surrealizmem i groteską, nie zabraknie też wziętego z niemego kina slapsticku. Może uda nam się odpowiedzieć, dlaczego Bagatela spłonęła?

Reżyseria Dariusz Starczewski
Dramaturgia Łukasz Drewniak
Scenografia Urszula Czernicka
Muzyka Artur Sędzielarz
Choreografia Małgorzata Haduch
Emisja głosu Anna Branny
Reżyseria świateł i projekcje Marek Oleniacz

źródło: fot. Tomasz Cichocki materialy prasowe Teatru Bagatela

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl