Aktualności
Poniedziałek, 25 marca 2013 20:34

"Pamiętamy o Janie Pawle II". Spotkanie Fundacji Szlaki Papieskie z Metropolitą Krakowskim (zdjecia)

W Krakowskiej Kurii przedstawiciele Fundacji Szlaki Papieskie spotkali się z Metropolitą Krakowskim, ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem. W spotkaniu wzięli udział ludzie mający wkład w działania wspierające zachowanie pamięci o Janie Pawle II.
Działania mają na celu oznakowanie miejsc, które odwiedził Karol Wojtyła. Miejsca te są opisane w serii przewodników "Szlaki Papieskie". Podczas spotkania zaprezentowano IV tom (z 12) przewodnika "Szlaki Papieskie- Beskid Żywiecki" (poprzednie to Podhale, Tatry oraz Orawa, Spisz Pieniny).

Zebrani najpierw złożyli kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II na dziedzińcu Kurii, następnie odprawiono mszę św., po czym nastąpiło spotkanie z Kardynałem.

Czwarty tom z serii przewodników o Szlakach Papieskich, przedstawia znany z urody Beskid Żywiecki – region Polski związany w różnorodny sposób z Janem Pawłem II. Krainę tę Karol Wojtyła poznawał najwcześniej, w latach dziecinnych i młodzieńczych, w czasie wędrówek po górach z ojcem i bratem. W okresie pełnienia posługi biskupiej nawiedził jako metropolita krakowski wszystkie tutejsze parafie, był też inicjatorem powstawania nowych. Skutecznie wspierał budowę kościołów i kaplic. Jako Papież powołał odrębną diecezję bielsko-żywiecką. W książce znajdziemy opisy szlaków turystycznych, unikalne, najczęściej nigdzie dotąd nie publikowane wspomnienia o Papieżu z Polski, świadectwa jego przyjaciół i osób, które spotykał na szlakach swoich wędrówek. Przewodnik ubogacają liczne, niepublikowane dotąd fotografie archiwalne, oraz praktyczne informacje przydatne każdemu, kto zwiedza Polskę i pragnie pielgrzymować śladami Jana Pawła II.

Tekst i zdj. Łukasz Sowiński

----
W serii przewodników o których pisze nasz kolega redakcyjny - wykorzystano także kilkadziesiat jego fotografii z Orawy, Podhala, Pienin i Beskidu Żywieckiego.

opr. s/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl