Aktualności
Piątek, 22 grudnia 2017 17:10

"Niech radość podróżnych będzie waszą nagrodą"

O służbie, jaką pełnią pracownicy lotniska mówił abp Marek Jędraszewski podczas przedświątecznego spotkania opłatkowego Portu Lotniczego Balice.
Na terminalu krakowskiego lotniska oprócz władz i pracowników portu z metropolitą spotkali się przedstawiciele władz państwa, województwa, Krakowa i pobliskich miejscowości, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, wojska, policji, straży granicznej, służby celnej i straży pożarnej.

Abp Marek Jędraszewski zauważył, że w wyobrażenia ludzi odnośnie do tego, jak będą wyglądały ich święta wpisują się również oczekiwania wielu osób, które w tym czasie przybywają do Krakowa po to, by przeżyć Boże Narodzenie tak, jak sobie wymarzyli.„To, co państwo czynią jest wpisane w służbę tworzenia się wspólnot. Jak zwykle służba kosztuje wiele wyrzeczeń zwłaszcza wtedy, kiedy przyjdzie pełnić pracę w wieczór wigilijny lub w Boże Narodzenie. Mimo tej tęsknoty za bliskimi niech twarze ludzi, którzy gdzieś zmierzają lub którzy będą wracali stad po świętach, będą dla państwa nagrodą za to, co państwo czynią. Dzięki wam ktoś inny będzie mógł cieszyć się, że jest razem z bliskimi".

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport przypomniał, że jednym z bardziej wyrazistych symboli polskiej Wigilii jest puste nakrycie. „Zawsze czekamy na kogoś, a ten ktoś bardzo często przebywa właśnie tu, jako pasażer czy pracownik lotniska. Zasiadając do dzisiejszej i tej niedzielnej wieczerzy pamiętajmy o tych, którzy są na służbie na lotnisku".Za oddaną pracę dziękował również Piotr Ćwik, wojewoda małopolski. „Dbałość o to, by zachować standardy bezpieczeństwa i komfortu dla wszystkich, którzy korzystają z tego portu to wielkie dzieło, które jest państwa udziałem".

Na nadchodzące święta życzył dobrej atmosfery, pełnej religijnego ducha. Dodał, że rok 2018 będzie czasem dalszego rozwoju krakowskiego portu lotniczego. „Rozwój lotniska w Balicach to także rozwój Małopolski, a więc nasze oczekiwania idą we wspólnym kierunku"

Paulina Smoroń, zdj. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl