Aktualności
Środa, 20 grudnia 2017 21:56

"Misie od serca". Dzieci ze szpitala w Prokocimiu obdarowane pluszakami (zdjęcia)

W Hotelu Starym w Krakowie odbyło się specjalne wydarzenie - "Misie od serca", podczas którego przeprowadzona została zbiórka misiów dla pacjentów kardiologicznych oraz kardiochirurgicznych pozostających na święta w szpitalu.
Każdy z uczestników wigilijnej wieczerzy przyniósł ze sobą misia. Pluszowe maskotki zostały przekazane dzieciom oraz wszystkim pacjentom przebywającym na oddziałach kardiologicznych oraz kardiochirurgicznych w Krakowie.

Mają one symbolizować wygraną z chorobą, dawać nadzieję, a także pełnić rolę przyjaciela i towarzysza oraz dać ogromną radość, której brakuje chorym pacjentom w czasie przebywania w szpitalu na święta. Lubimy misie bez względu na wiek, dlatego podarujmy wspólnie uśmiech, który wywołują wszystkim pacjentom - i dzieciom i seniorom!

Przebrany za Mikołaja 18-letni Janek Piszczek z Krakowa wraz z kolegą i profesorem Januszem Skalskim, Kierownikiem Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej rozdawali misie na oddziałach kardiologicznych i kardiochirurgicznych w Krakowie.

Część maskotek trafiła dzisiaj do pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, a także Collegium Medicum UJ, a pozostałe zostaną rozdane w innych szpitalach w Polsce związanych z Fundacjami.

Akcja miała na celu umilenie świąt najmłodszym i najstarszym, którzy z powodu choroby czują się samotni w czasie najbardziej rodzinnych świąt w roku. Pokazuje również, że działania lekarzy nie kończą się jedynie na salach zabiegowych czy w murach szpitala, ale wykraczają poza pokazując tym samym empatię, zrozumienie i pamięć o swoich pacjentach.

Akcja organizowana jest przez Fundację Serce Dziecka oraz Fundację Cardiovascular Center Foundation przy współpracy z wybitnymi krakowskimi profesorami: Januszem Skalskim – kardiochirurgiem dziecięcym oraz kardiologiem Dariuszem Dudkiem.

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl