Aktualności
Piątek, 17 lutego 2017 15:04

"Ciupaga” z Nagrodą Starosty (zdjęcia)

Podczas sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, starosta Marek Pławiak wręczył Kapeli Góralskiej „Ciupaga” z Łącka Nagrodę Starosty w wysokości 2 tysięcy złotych.
- Dziękuję wszystkim członkom Kapeli za niezwykłą promocję ziemi sądeckiej na antenie ogólnopolskiej telewizji – powiedział starosta Marek Pławiak. - Dzięki Waszej miłości do muzyki regionalnej, twórczemu podejściu do tradycji oraz talentowi artystycznemu Sądecczyzna i jej dorobek zyskała wielu miłośników w Polsce. Każdy Wasz koncert to eksplozja radości i zabawy doskonale rozsławiająca nasz region. W niezwykły sposób łączycie tradycję z nowoczesnymi brzmieniami i ciekawą aranżacją. Wszystkim członkom Kapeli Góralskiej „Ciupaga” życzę dalszej wspaniałej kariery artystycznej, realizacji planów i nieprzemijającej miłości do muzyki.

Kapela dała krótki koncert i zaprezentowała swoje muzyczne umiejętności.

- Dziękujemy za nagrodę i docenienie nas przez władze Powiatu Nowosądeckiego - mówił Piotr Krzywdziński, lider grupy. – Specjalne podziękowania należą się staroście Markowi Pławiakowi, wicestaroście Antoniemu Koszykowi i radnemu Tadeuszowi Zarembie z Łącka, który wysyłał mnóstwo esemesów, wspierając nas przez cały czas występów w programie.

Przypomnijmy, że Kapela Góralska „Ciupaga” występowała m.in. w „Mam talent”.

Kapela Góralska „Ciupaga” z Łącka istnieje od 2005 roku. Gra żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami słowackimi, bałkańskimi, węgierskimi i cygańskimi. Zaletą muzyków jest radosne i pełne ekspresji przekazywanie muzyki. Kapela występuje na scenach lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Zagrała ponad sto koncertów.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl