Aktualności
Poniedziałek, 19 marca 2018 09:00

"Ciacho za Ciacho" całodzienny kiermasz na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów (zdjęcia)

KRAKÓW. W niedzielę odbyła kolejna edycja akcji „Ciacho za Ciacho" organizowanej przez grupę charytatywną „Szpunt” działającą w Duszpasterstwie Akademickim „Beczka” w Krakowie.
„Ciacho za Ciacho” był to całodzienny kiermasz ciast i książek, odbywający się na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Stolarskie 12 w Krakowie. Dochód z akcji zostanie w całości przekazany siostrom dominikankom z zakonu pw. św. Katarzyny ze Sieny i będzie wykorzystany na remont szkoły znajdującej się w Iraku w miejscowości Karakosz, zniszczonej podczas działań wojennych.

Podczas akcji „Ciacho za Ciacho” krużganki dominikańskie tradycyjnie witały gości zapachem ciast. Oprócz domowych wypieków można było również spróbować tych od krakowskich cukierników i blogerów kulinarnych.

Na kiermaszu nie zabrakło stosów przeróżnych książek, ręcznie wykonanych ozdób, a także kawiarenki serwującej m.in.: ciepłe napoje, gofry czy tosty.

Akcji towarzyszyły również takie wydarzenia jak prezentacja braci Dominikanów o misji w Iraku, pokazy chemiczne dla dzieci i licytacja.

Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl